Loader

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień   |   Ośrodek Przebudzenie Wrocław

ikonka e-mailosrodekprzebudzenie@gmail.com       |       ikonka telefonu+48 733 123 300       |       ikonka telefonu+48 695 415 873

Ośrodek leczenia uzależnień – Strzelin

Mieszkasz w Strzelinie lub okolicach? Skorzystaj z oferty naszego ośrodka

Ośrodek Przebudzenie to prywatny ośrodek, który pomaga uzależnionym od alkoholu, narkotyków, a także chorym na depresję i nerwicę. Zebraliśmy zespół pracowników, którzy kierują się empatią i są zaangażowani w proces leczenia podopiecznych. Podczas pobytu w ośrodku osoba z nałogiem znajduje się pod opieką lekarzy, psychoterapeutów, pielęgniarek oraz instruktorów i specjalistów terapii uzależnień w Strzelinie.

Zapewniamy bardzo dobre warunki zakwaterowania, zależy nam, aby w ośrodku panowała przyjazna, domowa atmosfera. Zaletami skorzystania z naszej pomocy jest na pewno autorski program leczenia, znakomita okolica, a także pełna dyskrecja. Zależy nam na naszych podopiecznych, dlatego też wspieramy ich na każdym etapie leczenia oraz przy możliwych zwątpieniach.

Dowiedz się więcej o ośrodku

Terapia odwykowa i leczenie uzależnień w Ośrodku Przebudzenie

detoks alkoholowy strzelin

Detoks alkoholowy

Detoks alkoholowy polega na pozbyciu się z organizmu uzależnionego pozostałości po alkoholu. Cały proces nadzorują nasi specjaliści i jest to obowiązkowy etap terapii.

leczenie alkoholizmu strzelin

Leczenie alkoholizmu

Uzależnieni od alkoholu w naszym ośrodku będą uczestniczyć w różnych formach terapii. W dużej mierze stawiamy na resocjalizację, zajęcia grupowe, indywidualne oraz psychoedukację.

uzależnienie od narkotyków strzelin

Leczenie narkomanii

Leczenie narkomanii k. Strzelina składa się z kilku etapów i obejmuje detoksykację, terapię indywidualną i grupową, spotkania grup wsparcia i zajęcia edukacyjne.

terapia przeciw depreseji strzelin

Leczenie depresji

Z depresji nie można wyleczyć się samemu – niezbędna jest profesjonalna pomoc. Nasza kadra dopasuje właściwy proces leczenia do rodzaju depresji.

masz pytania?

JESTEŚMY DO
TWOJEJ DYSPOZYCJI

Terapia odwykowa w prywatnym ośrodku niedaleko Strzelina

Terapia uzależnień niedaleko Strzelina polega na kompleksowym działaniu – łączymy różne metody, które mają na celu odzyskanie przez uzależnionego kontroli nad swoim życiem. W Ośrodku Przebudzenie działamy według autorskiego, 30-dniowego programu leczenia. Stawiamy na dobrze dobrane zajęcia i konieczność regeneracji organizmu. Wspólnie z naszymi podopiecznymi szukamy źródła problemu, a następnie dopasowujemy właściwe metody, które pozwolą wytrwać w trzeźwości.

Leczenie alkoholizmu w Strzelinie czy też leczenie narkomanii zawsze rozpoczyna się od oczyszczenia organizmu, które nazywamy detoksem. Następnie dopasowujemy do konkretnego przypadku odpowiedni plan terapii. Podczas pobytu w Ośrodku Przebudzenie uzależniony bierze udział nie tylko w psychoterapii, ale również w spotkaniach grup wsparcia oraz w zajęciach relaksacyjnych i psychoedukacyjnych.

Decydując się na terapię, osoba z nałogiem naprawdę ma szansę odzyskać swoje dawne życie. Zachęcamy do namawiania uzależnionych do rozpoczęcia terapii. Im szybciej alkoholik lub narkoman podejmie leczenie, tym proces leczenia może być dla niego łatwiejszy.

Leczenie alkoholizmu w Strzelinie - zaufaj specjalistom

Uzależnienie od alkoholizmu jest często zauważane bardzo późno. Przymyka się oko na nadużywanie trunku i wyczekiwanie na weekend tylko po to, aby napić się alkoholu. Z alkoholizmem nie tylko zmagają się osoby zaniedbane czy pochodzące z patologicznych rodzin, ale także ci, którzy pracują na wysokich stanowiskach czy mają szczęśliwe rodziny.

O objawach alkoholizmu mogą świadczyć: poczucie wstydu za swoje działania pod wpływem alkoholu, konieczność picia większej ilości czy próba chwilowej abstynencji. Tylko odwyk alkoholowy może uchronić przed wyniszczeniem organizmu – fizycznym oraz psychicznym – a także przed utratą pracy czy pogorszeniem relacji z bliskimi. Długotrwałe spożywanie alkoholu prowadzi do rozwoju faz tej choroby i może skończyć się śmiercią.

Leczenie narkomanii - Strzelin

Uzależnienie od narkotyków dotyczy różnych substancji – każda jednak w dużym stopniu wpływa na zachowanie oraz zdrowie uzależnionego. Narkotyki w szybkim tempie przejmują kontrolę nad życiem zażywającego je. Wywołują agresję, drażliwość i częste zmiany nastrojów.

Trudno wskazać jednoznaczną przyczynę sięgania po narkotyki. Bardziej zagrożone mogą być osoby samotne, szukające akceptacji lub potrzebujące ciągłej gratyfikacji. Zazwyczaj wszystko zaczyna się od (na pozór) niewinnej fazy eksperymentalnej. Samodzielne próby odstawienia bywają zwykle nieudane ze względu na zespół abstynencyjny – drgawki, napady lękowe, bezsenność, bóle głowy, nadmierne pocenie się oraz wiele innych objawów. Pod opieką profesjonalistów łatwiej jest przetrwać ten trudny czas.

Ośrodek leczenia uzależnień – dojazd ze Strzelina

Leczenie uzależnień w Ośrodku Przebudzenie jest skierowane dla osób z całej Polski. Ośrodek znajduje się w Ligocie Pięknej, znajdującej się w pobliżu Wrocławia, w związku z czym przede wszystkim zachęcamy do pobytu u nas mieszkańców Dolnego Śląska, którzy mają do nas najbliżej.

Ze Strzelina mają Państwo bardzo komfortowy dojazd. Odległość wynosi nieco ponad 60 km, a cała trasa samochodem zajmie niecałą godzinę. Wystarczy kierować się autostradą A8 na północ w stronę Wrocławia, a następnie w kierunku Trzebnicy.

Jeśli są Państwo ze Strzelina i stracili panowanie nad nałogiem, to zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia terminu terapii uzależnień. Oprócz profesjonalnej opieki będą mogli Państwo nacieszyć się malowniczą okolicą i spokojem, jaki tu panuje.


Zapraszamy także pacjentów z innych miast

☏ +48 733 123 300
☏ +48 695 415 873