Loader

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień   |   Ośrodek Przebudzenie Wrocław

ikonka e-mailosrodekprzebudzenie@gmail.com       |       ikonka telefonu+48 733 123 300       |       ikonka telefonu+48 695 415 873

Ośrodek leczenia uzależnień – Strzegom

Mieszkasz w Strzegomiu lub okolicach? Skorzystaj z oferty naszego ośrodka

Terapia uzależnień koło Strzegomia pod okiem doświadczonych specjalistów, w domowych warunkach i według autorskiego programu leczenia? To wszystko oferuje Ośrodek Przebudzenie! Zależy nam na zdrowiu naszych podopiecznych, dlatego kierujemy się indywidualnym podejściem do każdego z nich. Naszą kadrę tworzą różnorodni lekarze i specjaliści terapii uzależnień Strzegom, którzy są zawsze gotowi udzielić pomocy – nawet w największych chwilach zwątpienia. Zapewniamy wsparcie i pełne zaangażowanie.

Ośrodek Przebudzenie to prywatny ośrodek, w którym zapewniamy dyskrecję i przyjazną atmosferę. Uzależnieni mają u nas możliwość brać udział w różnorodnych zajęciach, które pomogą im zrozumieć swój problem i nauczyć się walczyć z pokusą sięgania po używki.

Dowiedz się więcej o ośrodku

Terapia odwykowa i leczenie uzależnień w Ośrodku Przebudzenie

detoks alkoholowy strzegom

Detoks alkoholowy

Detoksykacja w Ośrodku Przebudzenie odbywa się pod nadzorem naszych specjalistów, a organizm podopiecznego zostaje uzupełniony składnikami odżywczymi w celu odzyskania równowagi.

leczenie alkoholizmu strzegom

Leczenie alkoholizmu

Skuteczne leczenie alkoholizmu w Strzegomiu składa się z kilku etapów. Łączymy detoksykacje, terapię indywidualną i grupową, psychoedukację oraz spotkania w grupach wsparcia.

uzależnienie od narkotyków strzegom

Leczenie narkomanii

Walka z narkomanią wymaga cierpliwości i właściwej opieki. Staramy się jak najlepiej dopasować plan terapii do każdego uzależnionego.

leczenie depresji strzegom

Leczenie depresji

Nasz zespół pomaga nie tylko osobom z uzależnieniami, ale również chorym na depresję. Zapewniamy odpowiednie warunki do wyleczenia tej choroby pod okiem profesjonalistów.

masz pytania?

JESTEŚMY DO
TWOJEJ DYSPOZYCJI

Ośrodek leczenia uzależnień Strzegom. Jak działamy?

Terapia leczenia uzależnień w Ośrodku Przebudzenie opiera się na stworzonym przez nas autorskim programie. Opracowaliśmy plan, który łączy w sobie odpowiednią opiekę psychologiczną, udział w zajęciach psychoedukacyjnych oraz czas na regenerację organizmu. Czas trwania leczenia w naszym ośrodku wynosi 30 dni. Pierwszym etapem są zawsze odtrucia alkoholowe lub też odtrucia narkotykowe. Potem osoba z nałogiem przystępuje do właściwej terapii uzależnień k. Strzegomia. Podczas pobytu uzależniony bierze udział w konsultacjach z lekarzem i psychoterapeutą.

Do Ośrodka Przebudzenie przyjmujemy alkoholików, narkomanów, a także osoby z depresją i nerwicą. Zapewniamy zakwaterowanie i wyżywienie. Moglibyśmy mówić wiele o korzyściach z podjęcia leczenia, ale największy sens ma leczenie z własnej woli. Tylko wtedy uzależniony aktywnie uczestniczy w terapii i ma największą szansę na wygranie z nałogiem. Oczywiście warto namawiać bliskich do zmiany i informować ich o negatywnych skutkach używek na ich zdrowie i życie, ale podjęcie się leczenia powinno być ich własną decyzją.

Walka z alkoholizmem w ośrodku leczenia uzależnień Przebudzenie

Nie powinno się lekceważyć alkoholizmu – to choroba, którą trzeba leczyć. Uzależnienie od alkoholu dotyczy osób w każdym wieku bez względu na płeć. Przyjmuje się, że nawet 850 tysięcy Polaków cierpi na alkoholizm, dlatego warto głośno mówić o odwyku alkoholowym w Strzegomiu.

Choroba ta niszczy nie tylko zdrowie, ale również karierę zawodową i relację z najbliższymi. Alkohol często jest powodem, przez który rozpadają się rodziny, a później mówi się o dorosłych dzieciach alkoholików.

Czynniki ryzyka bywają różne – dla jednych może być to ucieczka od problemów, dla drugich weekendowy nawyk, a dla jeszcze innych konieczność dopasowania się do grupy. Najczęstszym wyrazem alkoholizmu jest przesunięcie granicy alkoholowej czy samotne picie w ukryciu.

Leczenie uzależnienia od narkotyków Strzegom

Na uzależnienie od narkotyków narażone są osoby, które potrzebują bycia zaakceptowanym i czują się wyobcowane. Często też problemy w życiu prywatnym czy zawodowym stają się powodem do sięgnięcia po te używki, a czasem po prostu jest to zwykła ciekawość. Faza eksperymentalna może jednak łatwo przerodzić się w poważny problem. Zostają zniszczone relacje z bliskimi, a także cierpi na tym zdrowie uzależnionego.

Narkomania wywołuje wiele chorób, np. problemy skórne czy choroby układu krwionośnego. Substancje psychoaktywne silnie wpływają także na psychikę – wiążą się z zaburzeniami osobowości, występowaniem stanów lękowych czy depresji. Leczenie narkomanii w Strzegomiu jest konieczne, aby uniknąć nieodwracalnych szkód w organizmie uzależnionego oraz jego śmierci.

Ośrodek leczenia uzależnień – dojazd ze Strzegomia

Ośrodek Przebudzenie mieści się w Ligocie Pięknej położonej na północ od Wrocławia. Lokalizacja oddalona od miasta i bliskość natury sprzyjają pobytowi w ośrodku. Z naszej pomocy mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy Polski, a zwłaszcza osoby z Dolnego Śląska, skąd jest do nas wygodny dojazd samochodem.

Odległość między Strzegomiem a Ligotą Piękną wynosi około 80 km, a dojazd może zająć od 1 godz. do 1 godz. 20 min. – w zależności od wybranej trasy. Możliwe trasy to:

  • drogą krajową nr 5 przez Jaroszów i A4,
  • drogą krajową nr 35 przez Zawiszów w stronę Wrocławia,
  • drogą krajową nr 94 przez Środę Śląską.

Wszystkich mieszkańców Strzegomia, którzy potrzebują pomocy w walce z nałogiem, zapraszamy do kontaktu z nami.


Zapraszamy także pacjentów z innych miast

☏ +48 733 123 300
☏ +48 695 415 873