Loader

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień   |   Ośrodek Przebudzenie Wrocław

ikonka e-mailosrodekprzebudzenie@gmail.com       |       ikonka telefonu+48 733 123 300       |       ikonka telefonu+48 695 415 873

OFERTA / ODWYK

Odwyk alkoholowy – ośrodek Przebudzenie Wrocław

Czujesz, że życie wymyka Ci się spod kontroli? Nie potrafisz oprzeć się pokusie sięgnięcia po alkohol? Pomożemy Ci. Specjalizujemy się w fachowej terapii odwykowej. Zdajemy sobie sprawę, że nałóg to złożony problem, który wpływa nie tylko na sferę fizyczną, ale także psychiczną.

Osoby uzależnione szukają wielu usprawiedliwień. W psychologii tendencja do racjonalizowania i okłamywania siebie oraz otoczenia określana jest jako „system iluzji i zaprzeczeń”. Alkoholik porównuje się z innymi, a swoje zachowanie tłumaczy stresem, przepracowaniem. Pierwszy krok w walce z alkoholizmem polega na przyznaniu się do swojej słabości.

Skoro chcesz wytrzeźwieć, potrzebujesz profesjonalnej pomocy. Nasz zespół składa się z fachowców z praktyką kliniczną, którzy mogą pochwalić się wieloma sukcesami. Współpracujemy z lekarzem, psychologiem, psychiatrą, psychoterapeutą oraz certyfikowanymi specjalistami terapii uzależnień.

Wyróżniamy się wysoką skutecznością, która wynika z ogromnego zaangażowania i oddania sprawie. Zapewniamy nie tylko najnowsze metody leczenia uzależnień, ale także wsparcie psychologiczne i pełną dyskrecję.

odtrucie alkoholowe

Sprawdź szczegóły naszej oferty i rozpocznij nowe życie bez nałogu!

DZIŚ JEST PIERWSZY DZIEŃ RESZTY TWOJEGO ŻYCIA – WYKORZYSTAJ GO NAJLEPIEJ JAK MOŻESZ!

Gwarantujemy Ci skuteczną terapię stacjonarną w Ośrodku otulonym zielenią, 100% anonimowość oraz komfortowe warunki.

Skontaktuj się z nami już teraz i pokonaj chorobę alkoholową.

detoksykacja

Profesjonalna terapia odwykowa - Przebudzenie Wrocław

Oferujemy kompleksową terapię. Jeśli planujesz zgłosić się na odwyk alkoholowy to nasz ośrodek jest miejscem, gdzie znajdziesz pomoc. Pierwszym etapem leczenia jest detoksykacja. Polega ona na usunięciu z organizmu toksyn, substancji aktywnych, metabolitów oraz uzupełnieniu składników odżywczych.

Dlaczego odwyk alkoholowy jest potrzebny?

Osoby zdające sobie sprawę ze swojego uzależnienia, często próbują na własną rękę uporać się ze swoim problem, walcząc o przywrócenie dawnej jakości swojego zdrowia i życia. Jednak bardzo często takie samodzielne próby kończą się fiaskiem, ze względu na masę czynników, które nawet nie zawsze bezpośrednio dotyczą samego uzależnionego. Ogromną, sprawiającą wiele trudności przeszkodą, z którą poradzić musi sobie niemal każdy alkoholik, jest głód alkoholowy. Jest to jeden z bardziej rozpoznawalnych objawów uzależnienia od alkoholu, który cechuje się silną chęcią sięgnięcia po procenty. Osobie uzależnionej ciężko odeprzeć niepowstrzymane pragnienie. W takiej sytuacji niezmiernie trudno jest zaufać samemu sobie, w nadziei na ignorowanie wszelkich kuszących, mogących zaspokoić palącą potrzebę środków. Ważne jest wówczas otoczenie się osobami, które okażą wsparcie, nie posuną się do krytyki i pomogą w izolowaniu się od alkoholu i zgubnych sytuacji. Nie zawsze to w rodzinie znajduje się takie wsparcie, często takie osoby są specjalistami, którzy w fachowy sposób bez oceniania pomogą rozprawić się nie tylko z głodem alkoholowym, ale też z całym nałogiem, z zadbaniem o prawidłowy stan zdrowia uzależnionego.

Jak wygląda odwyk alkoholowy?

Osoby decydujące się na odwyk alkoholowy w początkowym jego etapie muszą zmierzyć się z konieczną w prawidłowym leczeniu, detoksykacją. Proces ten nie należy do najprzyjemniejszych, organizm musi pozbyć się wszystkich szkodliwych substancji nabytych wraz z alkoholem. Pacjentowi w tym okresie podaje się leki wspomagające regenerację wątroby, utracone elektrolity i niezbędne witaminy, które wspomogą cały proces i pomogą przywrócić odpowiednią, zdrową równowagę organizmu.

Przez cały okres trwania odwyku, alkoholik jest otoczony opieką specjalistów z zakresu psychoterapeutyki. Lekarz specjalizujący się w leczeniu uzależnień podejmuje próby nakierowania myśli pacjenta na „trzeźwe” tory, pomoże odnaleźć nowe cele życiowe i uporać się z przykrą przeszłością, pozwalając na nowy start i szanse na życie w zgodzie ze sobą, zdrowiem i najbliższym otoczeniem. Ważnym aspektem odwyku są również spotkania grupowe, pozwalające zintegrować się z osobami zmagającymi się z podobnymi problemami. Rozmowy z osobami, które są w trakcie walki z alkoholizmem, bardzo często uświadamiają osobom, które dopiero rozpoczęły odwyk, że wyleczenie jest możliwe. Wymiana doświadczeń pozwala alkoholikowi zasiać ziarno nadziei na całkowite wyjście z nałogu i nabrać pozytywnego nastawienia, które również jest ważne w całym procesie leczenia.

Ile trwa odwyk alkoholowy?

Początkowo może być to miesięczny odwyk w zamkniętym ośrodku, ułatwiający uzależnionemu odcięcie się od nęcących go, zgubnych środków. Na początku każdy pacjent przechodzi detoks, który trwa od kilku godzin do całej doby, a niekiedy nawet parę dni. Długotrwałe spożywanie alkoholu wywołuje tzw. zespół abstynencyjny, któremu towarzyszą wahania ciśnienia, dokuczliwe bóle mięśni i stawów, potliwość, biegunki, zaburzenia rytmu serca, a także rozdrażnienie i niepokój. Odtrucie alkoholowe łagodzi objawy związane z odstawieniem używek, przywracając równowagę wodno-elektrolitową i poprawiając samopoczucie. Reszta odwyku, czyli pozostałe dni standardowego 30 dniowego odwyku poświęcona jest terapiom. Jednak taki krótki okres czasu nie gwarantuje całkowitego wyleczenia. Głód alkoholowy może pojawić się zaraz po wyjściu z ośrodka, gdzie walczący z uzależnieniem alkoholik jest narażony na sporą ilość ostrych bodźców, bez pomocy osób, które do tej pory w ośrodku pomagały mu odwracać myśli od alkoholu i walczyć z nałogiem. Proces leczenia uzależnienia jest bardzo długim i ciężkim testem na silną wolę, ale nie warto zapominać, że wiele osób zdało go z najlepszym wynikiem. Należy pamiętać, że alkoholizm da się wyleczyć, potrzebne są tylko odpowiednie środki i chęci.

Kiedy zgłosić się na odwyk alkoholowy?

Problem związany z nadużywaniem substancji psychoaktywnych bywa bagatelizowany. Zastanawiasz się, czy potrzebujesz odwyku? Sprawdź, czy zauważasz u siebie niepokojące objawy, jak np.: zwiększoną tolerancję na alkohol, luki w pamięci, zawężenie zainteresowań, ograniczenie spotkań towarzyskich do osób lubiących sięgać po wysokoprocentowe trunki. Niepokojącymi sygnałami są uwagi ze strony bliskich, a także problemy w życiu prywatnym lub osobistym spowodowane nadmiernym spożywaniem środków odurzających. Jeżeli zdecydujesz na odwyk alkoholowy to zapraszamy do naszego ośrodka niedaleko Wrocławia. Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia się na termin terapii.

Rozpoczęcie odwyku – pierwszy, duży krok

Ważnym aspektem podczas prób wyleczenia alkoholizmu i każdego innego nałogu jest świadomość występowania problemu. Jeśli osoba uzależniona zdaje sobie sprawę, że tak regularne sięganie po używki w ogromnych ilościach nie jest normalne i odbiega od normy, a efekty spożycia negatywnie oddziałują nie tylko na własne zdrowie, ale także na otoczenie, wtedy w świadomości zaczyna pojawiać się myśl, że być może trzeba pozbyć się tego problemu, trzeba pomóc sobie wrócić do normalnego, zdrowego życia. Samo przyznanie się do istnienia problemu jest niezmiernie ważne i stanowi przełom w walce z nałogiem. Fakt, że pacjent z własnej woli chodzi na terapię i poddaje się leczeniu, jest solidnym fundamentem spajającym starania specjalistów pracujących nad pozbyciem się uzależnienia. Pozytywne nastawienie do odwyku oraz wiara w rozprawienie się z problem jest najważniejszym, a przede wszystkim podstawowym elementem każdego leczenia nałogu, dzięki któremu każdy uzależniony może mieć nadzieję na lepsze i zdrowsze życie.

Pozwól sobie pomóc w ośrodku Przebudzenie

Jeśli chcesz rozprawić się z alkoholizmem i jesteś gotowy na zmiany, skorzystaj z naszego doświadczenia. Szereg specjalistów z wieloletnim stażem w leczeniu różnego rodzaju uzależnień z naszego ośrodka, zdaje sobie sprawę, jak poważnym problemem jest każdy nałóg. Dzięki swojej wiedzy potrafią zadbać o ciało oraz umysł pacjenta, zapewniając mu odpowiedni komfort fizyczny i psychiczny podczas odwyku. Ośrodek Przebudzenie wyróżnia się wysoką skutecznością, dzięki najnowszym i najlepszym metodom leczenia uzależnień, a przede wszystkim zapewnia odpowiednie wsparcie i dyskrecję podczas całego odwyku.

Profesjonalna terapia odwykowa

Oferujemy kompleksową terapię. Jeśli planujesz zgłosić się na odwyk alkoholowy to nasz ośrodek jest miejscem, gdzie znajdziesz pomoc. Zadbamy o każdy etap leczenia, zarówno detoksykację jak i odpowiednio dobraną terapię. Z doświadczenia wiemy, że najlepsze efekty daje połączenie różnych form pomocy – indywidualnych spotkań z psychologiem oraz terapii grupowych. Istotne jest również wsparcie ze strony bliskich lub osób, którym udało się wyjść z nałogu. Po zakończeniu odwyku warto uczestniczyć w spotkaniach grupy AA (anonimowych alkoholików), by mieć siłę i motywację do pokonywania trudności w życiu na trzeźwo.

ODWYK ALKOHOLOWY
☏ +48 733 123 300
☏ +48 695 415 873