telefonZadzwoń do nas
733 123 300
Loader

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień   |   Ośrodek Przebudzenie Wrocław

ikonka e-mailosrodekprzebudzenie@gmail.com       |       ikonka telefonu+48 733 123 300       |       ikonka telefonu+48 695 415 873

Ośrodek leczenia uzależnień – Nysa

Mieszkasz w Nysie lub okolicach? Skorzystaj z oferty naszego ośrodka

Ośrodek Przebudzenie zajmuje się pomocą w leczeniu uzależnień – pokazujemy, jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami i odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Pobyt w naszym ośrodku ma wiele zalet: domowa atmosfera, spokojna okolica, bliskość przyrody, indywidualne podejście do pacjenta i możliwość brania udziału w ciekawych zajęciach. Dodatkowo możemy pochwalić się świetną kadrą. Nasz zespół tworzą osoby z prawdziwą terapeutyczną misją. Są to psychologowie, psychiatrzy, pielęgniarki, certyfikowani specjaliści terapii uzależnień w Nysie i certyfikowani instruktorzy terapii uzależnień oraz pracownicy wspomagający.

W naszym prywatnym ośrodku leczenia uzależnień zapewniamy skuteczną terapię i wspieramy naszych pacjentów na każdym etapie leczenia – od odwyku alkoholowego w Nysie po spotkania psychoterapeutyczne.

Dowiedz się więcej o ośrodku

Kompleksowa terapia w Ośrodku Przebudzenie

detoks alkoholowy nysa

Detoks alkoholowy

Przeprowadzamy odtrucia alkoholowe w Nysie pod okiem najlepszych specjalistów i w komfortowych warunkach. Dbamy o zapewnienie odpowiedniej równowagi w organizmie pacjentów.

leczenie alkoholizmu nysa

Leczenie alkoholizmu

Odwyk od alkoholu to długotrwały proces. Nasz autorski program leczenia uwzględnia indywidualne potrzeby każdego z uczestników terapii.

uzależnienie od narkotyków nysa

Leczenie narkomanii

Narkomanię leczymy zaczynając od detoksykacji organizmu, a następnie pomagamy znaleźć przyczynę uzależnienia podczas zajęć psychoterapeutycznych. Nasze metody pozwalają wyjść z nałogu.

leczenie depresji nysa

Leczenie depresji

W Ośrodku Przebudzenie zapewniamy również pomoc wszystkim, którzy zmagają się z problemem depresji. Nasi specjaliści wesprą Państwa odpowiednią farmakoterapią oraz psychoterapią.

masz pytania?

JESTEŚMY DO
TWOJEJ DYSPOZYCJI

Ośrodek leczenia uzależnień dla pacjentów z Nysy

Celem terapii leczenia uzależnień jest pomoc uzależnionym w radzeniu sobie z nałogiem, wypracowanie własnego sposobu, który pozwoli odzyskać uzależnionemu kontrolę nad życiem. W Ośrodku Przebudzenie zajmujemy się przede wszystkim leczeniem alkoholizmu oraz narkomanii, choć pomoc znajdą u nas również inni uzależnieni – wystarczy się z nami skontaktować, a udzielimy szczegółowych odpowiedzi.

Terapia uzależnień w Nysie trwa 30 dni. W cały proces leczenia wliczają się: odtrucia alkoholowe, jeśli są konieczne, konsultacja medyczna z lekarzem, psychologiczna diagnoza kliniczna, indywidualny program leczenia, warsztaty terapeutyczne, relaksacja, zajęcia indywidualne oraz grupowe i pomoc profesjonalistów na każdym etapie leczenia.

Zachęcamy również osoby współuzależnione do działania – w trosce o osobę z nałogiem, ale również z myślą o swoim dobru. Podjęcie terapii przez uzależnionego niesie ze sobą wiele korzyści. Po pierwsze może być skuteczną próbą porzucenia nałogu, po drugie daje szansę na odzyskanie równowagi w organizmie i umożliwia zapanowanie nad swoim życiem.

Alkoholizm i odtrucia alkoholowe Nysa

Alkoholizm jest zdefiniowany jako choroba, oprócz negatywnego wpływu na zdrowie uzależnionego, źle wpływa na osoby współuzależnione. Niezbędne jest leczenie pod okiem specjalistów, aby uchronić chorego przed nieodwracalnymi szkodami (takimi jak marskość wątroby oraz zapalenie trzustki), śmiercią czy też po prostu przed problemami społecznymi, np. utratą pracy czy zepsuciem relacji rodzinnych. Terapia uzależnień rozpoczyna się od odtrucia alkoholowego, które jest obowiązkowym etapem przed przystąpieniem do psychoterapii.

O alkoholizmie może świadczyć przesunięcie granicy tolerancji na alkohol, zawężenie grona znajomych do tych, z którymi można wypić napój wysokoprocentowy, porzucenie swoich pasji oraz problem z przypomnieniem sobie swoich czynów po alkoholu, tzw. luki pamięciowe.

Leczenie uzależnienia od narkotyków Nysa

Narkotyki to używki, które już w fazie eksperymentalnej silnie wpływają na ciało i umysł zażywającego. Samodzielne zwalczenie nałogu może być bardzo trudne. Pod opieką wykwalifikowanych specjalistów odwyk narkotykowy i terapia dają lepsze efekty.

Wśród objawów narkomanii znajdują się: rezygnacja z dawnych zainteresowań, zmiana grona znajomych, problemy z porozumiewaniem się z bliskimi, drażliwość, niechęć do wykonywania codziennych obowiązków i częste kłamstwa.

Uzależnieni mogą borykać się z różnymi problemami zdrowotnymi dotyczącymi m.in. chorób układu krwionośnego i skóry oraz problemów psychicznych, takich jak zaburzenia osobowości, nerwica, psychoza czy depresja. Narkomania niejednokrotnie prowadzi także do śmierci, jeśli nie zareaguje się na nałóg odpowiednio wcześnie.

Ośrodek leczenia uzależnień – dojazd z Nysy

Ośrodek Przebudzenie gwarantuje pomoc wszystkim mieszkańcom Polski, ale ze względu na swoją lokalizację zwłaszcza osobom z Dolnego Śląska. Znajdujemy się w Ligocie Pięknej – to malownicza wieś leżąca w powiecie trzebnickim w niedalekiej odległości od Wrocławia. Dojazd z Nysy do naszego ośrodka zajmie Państwu maksymalnie 1,5 godziny. Jeśli będą kierować się Państwo na północ w kierunku Wrocławia, to bez problemu trafią Państwo na Leszczynową 29.

Lokalizacja w Ligocie Pięknej daje naszym pacjentom możliwość cieszenia się bliskością natury i spokojem. Wszystkich z Nysy, którzy zmagają się z uzależnieniem lub znają kogoś, kto potrzebuje pomocy, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Czekamy na Państwa zgłoszenie!


Zapraszamy także pacjentów z innych miast

☏ +48 733 123 300
☏ +48 695 415 873