Loader

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień   |   Ośrodek Przebudzenie Wrocław

ikonka e-mailosrodekprzebudzenie@gmail.com       |       ikonka telefonu+48 733 123 300       |       ikonka telefonu+48 695 415 873

Ośrodek leczenia uzależnień – Polkowice

Mieszkasz w Polkowicach lub okolicy? Skorzystaj z oferty naszego Ośrodka Przebudzenie

Ośrodek Przebudzenie jest miejscem, w którym uzależnieni otrzymają niezbędną pomoc – detoksykację, terapię, regenerację i stałą opiekę. Jesteśmy prywatnym ośrodkiem, w którym nasi podopieczni mogą poczuć się jak w domu.

W naszym ośrodku pracują najlepsi, wyselekcjonowani pracownicy pełni energii i empatii. Nasza kadra składa się z psychologów, psychiatrów, pielęgniarek, pracowników wspomagających, certyfikowanych instruktorów terapii uzależnień oraz certyfikowanych specjalistów terapii uzależnień.

Naszą misją jest niesienie pomocy osobom z uzależnieniami. Zapewniamy, że jesteśmy do dyspozycji podopiecznych w każdej chwili zwątpienia. Podczas detoksykacji organizmu pilnujemy, aby uzależniony był w dobrych rękach i przetrwał ten najtrudniejszy czas terapii.

Dowiedz się więcej o ośrodku

Terapia uzależnień w Ośrodku Przebudzenie

detoks alkoholowy polkowice

Detoks alkoholowy

Pod opieką naszych specjalistów detoks alkoholowy przebiega w prawidłowych warunkach, dzięki czemu łatwiej przetrwać zespół abstynencyjny i można szybciej rozpocząć właściwą terapię.

terapia alkoholowa polkowice

Leczenie alkoholizmu

Dla podopiecznych Ośrodka Przebudzenie przygotowaliśmy specjalny plan leczenia. Zapewniamy terapie grupowe oraz indywidualne, zajęcia psychoedukacyjne oraz resocjalizacyjne, które mają ułatwić wyzdrowienie.

terapia antynarkotykowa

Leczenie narkomanii

Pierwszym etapem leczenia narkomanii w Polkowicach jest detoksykacja. Po odtruciu podopieczny bierze udział w zajęciach terapeutycznych oraz w spotkaniach grupy wsparcia.

leczenie depresji polkowice

Leczenie depresji

W naszej kadrze znajdują się specjaliści, którzy są w stanie pomóc chorym na depresję. Zapewniamy odpowiednie warunki leczenia, indywidualne podejście do sprawy i wyrozumiałość.

masz pytania?

JESTEŚMY DO
TWOJEJ DYSPOZYCJI

Terapia uzależnień Polkowice - leczenie dostępne dla każdego

Terapia uzależnień niedaleko Polkowic jest sposobem pomocy uzależnionym. Samodzielna walka z nałogiem zazwyczaj nie przynosi pożądanych efektów. W ośrodku leczenia uzależnień panują odpowiednie warunki i pracują w nim specjaliści z doświadczeniem.

Obowiązkowym, pierwszym etapem odwyku alkoholowego w Polkowicach jest poddanie się detoksykacji. Dopiero po oczyszczeniu organizmu podopieczny może uczestniczyć w zajęciach grupowych i indywidualnych. Stworzyliśmy autorski program leczenia, który obejmuje 30 dni terapii. Nasz dokładny plan pozwala jednak na dopasowanie szczegółów leczenia do indywidualnych potrzeb pacjenta. Terapia polega na braniu udziału w różnych zajęciach, ale przede wszystkim na rozmowie i zdobywaniu umiejętności, jak radzić sobie ze swoimi emocjami.

Osoba uzależniona nie zawsze jest świadoma swojego problemu albo nie chce się do niego przyznać, dlatego bardzo zachęcamy do namawiania osoby z nałogiem do wzięcia udziału w terapii. Wystarczy spokojnie wyjaśnić uzależnionemu, na czym polega leczenie i zapewnić swoje wsparcie. Niezwykle ważne jest jak najszybsze zgłoszenie się do ośrodka leczenia uzależnień, póki dana używka nie wywoła nieodwracalnych szkód w organizmie.

Walka z alkoholizmem w ośrodku leczenia uzależnień - Polkowice

Alkoholizm jest chorobą, która, oprócz niszczenia życia uzależnionego, niszczy także życie jego bliskich. Bez odtrucia alkoholowego k. Polkowic i leczenia pod opieką odpowiednich specjalistów trudno jest samodzielnie wygrać walkę z nałogiem. Tylko odpowiednio wczesna decyzja o terapii może uchronić chorego przed nieodwracalnymi skutkami, takimi jak choroby układu pokarmowego czy problemy ze zdrowiem psychicznym.

Do objawów świadczących o pojawieniu się alkoholizmu zalicza się najczęściej: porzucenie swoich pasji, zmiana grona znajomych na środowisko, w którym ludzie lubią spędzać czas przy alkoholu, konieczność wypijania większych ilości trunku, aby „coś poczuć”. Wbrew pozorom alkoholik nie musi źle wyglądać i nie mieć domu, często ta choroba dotyka osoby, które na pozór dobrze radzą sobie w życiu. .

Leczenie uzależnienia od narkotyków - oferta dla pacjentów z Polkowic

Leczenie narkomanii w Polkowicach jest niezbędne, jeśli chce się odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Uzależniony zwykle nie jest w stanie przetrwać zespołu abstynencyjnego, w odpowiednich warunkach i pod stałą opieką jest to jednak możliwe. Nieleczona narkomania grozi wieloma chorobami, a także śmiercią.

Narkotyki są używkami, które bardzo silnie uzależniają, a do tego szybko wpływają na zachowanie narkomana. Dawne pasje przestają mieć znaczenie, relacje z kolegami z pracy czy z rodziną stają się osłabione poprzez nieumiejętność porozumiewania się lub przez agresję, pojawia się także niechęć do codziennych obowiązków, a myśli krążą tylko wokół tego, skąd wziąć kolejną działkę.

Ośrodek leczenia uzależnień – dojazd z Polkowic

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Przebudzenie znajduje się w Ligocie Pięknej. Nasza terapia powstała z myślą przede wszystkim o uzależnionych z okolic Dolnego Śląska, jak np. Polkowic, ale oczywiście przyjmiemy chętnie podopiecznych mieszkających w innych zakątkach Polski.

Ligota Piękna znajduje się w niedalekiej odległości od Wrocławia i jest malowniczym miejscem, w którym można odnaleźć spokój – niezwykle cenny podczas leczenia.

Z Polkowic mają Państwo do nas około 130 km. Droga zwykle zajmuje 1 godz. 30 min., w najgorszym przypadku może wynieść 2 godziny. Wybierając się do nas, można kierować się przez Lubin i Legnicę lub przez Rawicz i Żmigród. Zapraszamy więc na terapię w Ośrodku Przebudzenie wszystkich mieszkańców Polkowic!


Zapraszamy także pacjentów z innych miast:

☏ +48 733 123 300
☏ +48 695 415 873