telefonZadzwoń do nas
733 123 300
Loader

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień   |   Ośrodek Przebudzenie Wrocław

ikonka e-mailosrodekprzebudzenie@gmail.com       |       ikonka telefonu+48 733 123 300       |       ikonka telefonu+48 695 415 873

Ośrodek leczenia uzależnień – Rawicz

Mieszkasz w Rawiczu lub okolicach? Sprawdź ofertę naszego ośrodka

W naszym ośrodku Przebudzenie niedaleko Rawicza zajmujemy się kompleksowym leczeniem uzależnień. Przez wiele lat pracy zdobyliśmy odpowiednią wiedzę do tego, by opracować autorski program terapeutyczny, który umożliwia podjęcie skutecznej walki z każdym nałogiem.

Należy pamiętać, że każdy nałóg jest destrukcyjny – zarówno dla uzależnionego, jak i dla jego bliskich. A nieleczony rozwija się w ekspresowym tempie. Nałogowiec coraz częściej sięga po swoją ulubioną używkę – alkohol, narkotyk, lek czy też kolejną wizytę w kasynie.

Dowiedz się więcej o ośrodku

Leczenie uzależnień w Ośrodku Przebudzenie

detoks alkoholowy rawicz

Detoks alkoholowy

Detoks polega na oczyszczeniu organizmu ze szkodliwych substancji powstałych na skutek nadużywania alkoholu. Jest to pierwszy krok do trzeźwości.

leczenie alkoholizmu rawicz

Leczenie alkoholizmu

Nasi specjaliści pomogą Ci wyrwać się z objęć alkoholu prowadząc Cię przez cały proces.

uzależnienie od narkotyków rawicz

Leczenie narkomanii

Wskażemy Ci, jak pokonać głód narkotykowy i uniknąć nawrotów bez wracania do starych nawyków.

leczenie depresji rawicz

Leczenie depresji

Depresja to choroba, która dotyka coraz większą ilość ludzi i stanowi poważne zagrożenie dla ich zdrowia. Nasza doświadczona kadra pomoże Ci sobie z nią poradzić.

masz pytania?

JESTEŚMY DO
TWOJEJ DYSPOZYCJI

Terapia uzależnień Rawicz – jak przebiega?

W ośrodku Przebudzenie zajmujemy się leczeniem alkoholizmu, narkomanii oraz wielu innych, równie destrukcyjnych, uzależnień. Proponowana przez nas pomoc to szereg kompleksowych i skutecznych działań, które opierają się na naszym autorskim programie terapeutycznym.

Proces leczenia w naszym ośrodku rozpoczynamy od przeprowadzenia profesjonalnej detoksykacji. Jej celem jest usunięcie wszystkich toksyn z organizmu, które powstały na skutek długotrwałego uzależnienia. Po przejściu detoksykacji rozpoczynamy właściwe leczenie alkoholizmu lub narkomanii. Proces ten składa się z kilku etapów. Pacjent bierze udział w prywatnych spotkaniach z psychoterapeutą, które mają mu uświadomić wagę problemu oraz zniechęcić do dalszego korzystania z używek. Następnie osoba uzależniona bierze udział w spotkaniach grupowych, gdzie może z innymi osobami podzielić się swoimi doświadczeniami.

Leczenie uzależnienia od alkoholu k. Rawicza

Choroba alkoholowa całkowicie przejmuje władzę nad osobą uzależnioną. Alkoholik pomimo świadomości tego, jakie skutki niesie ze sobą długotrwałe picie – nadal pije, a im więcej pije, tym większe ma poczucie winy, to zaś powoduje, że alkoholik spożywa coraz więcej trunków. Można więc stwierdzić, że choroba alkoholowa z biegiem czasu się nasila i powoduje, że osoba uzależniona każdego dnia pije coraz więcej. Z tego też powodu bardzo często w parze z alkoholizmem idzie silna depresja.

Główne objawy choroby alkoholowej to zwiększona tolerancja na alkohol, zawężenie grona znajomych tylko do tych, którzy piją, występowanie luk pamięciowych oraz poczucie wstydu podczas trzeźwości.

W zaawansowanym stadium alkoholizmu, osoba uzależniona całkowicie traci kontrolę nad swoim nałogiem. Alkoholik pije codziennie i nie wyobraża sobie dnia bez piwa czy wódki. Co gorsze – w celu oszukania siebie samego oraz rodziny, alkoholik nałogowo kłamie oraz stosuje techniki manipulacyjne. W takiej sytuacji należy niezwłocznie udać się odwyk alkoholowy, ponieważ jest to jedyna szansa ratunku.

Terapia narkotykowa Rawicz

W dzisiejszych czasach bardzo duża część społeczności ma problemy z używkami. Tyczy się to zarówno młodzieży, jak i osób starszych. Coraz więcej osób sięga po papierosy czy alkohol. Wiele osób chcąc oderwać się od swoich problemów ucieka w stronę hazardu, internetu, zakupów lub narkotyków.

Długotrwałe trwanie w uzależnieniu prowadzi do bardzo przykrych następstw. W zależności od nałogu może być to utrata rodziny, bliskich, pieniędzy, domu, zdrowia, ale również i życia. Dlatego niezależnie od poziomu uzależnienia zachęcamy na jak najszybsze wybranie się do naszego ośrodka w celu leczenia.

Ośrodek leczenia uzależnień – dojazd z Rawicza

Nasz ośrodek mieści się obok Wrocławia, w przepięknej miejscowości Ligota Piękna, na ulicy Leszczynowej 29. Spokojne, ciche i zielone otoczenie z dala od miejskiego zgiełku, to miejsce doskonałe do tego, by walczyć z uzależnieniem. Nasza oferta leczenia alkoholizmu, narkomanii oraz innych uzależnień skierowana jest do mieszkańców całej Polski.

W zależności od wybranej trasy, z Rawicza do Ligoty Pięknej jest od 55 do 67 kilometrów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Rawicza, którzy potrzebują pomocy w walce z nałogiem do kontaktu z nami.


Zapraszamy także pacjentów z innych miast

☏ +48 733 123 300
☏ +48 695 415 873