Loader

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień   |   Ośrodek Przebudzenie Wrocław

osrodekprzebudzenie@gmail.com       |       +48 733 123 300       |       +48 695 415 873

Ośrodek odwykowy Przebudzenie – Rawicz

Leczenie alkoholizmu

Alkoholizm to choroba, której nie można lekceważyć. Niestety – uzależnienie od alkoholu dotyka coraz większej ilości ludzi. Choroba alkoholowa to bardzo poważne zaburzenie, które polega na utracie panowania nad ilością spożywanych trunków oraz zwiększeniu częstotliwości picia alkoholu.

Choroba alkoholowa całkowicie przejmuje władzę nad osobą uzależnioną. Alkoholik pomimo świadomości tego, jakie skutki niesie ze sobą długotrwałe picie – nadal pije, a im więcej pije, tym większe ma poczucie winy, to zaś powoduje, że alkoholik spożywa coraz więcej trunków.

Można więc stwierdzić, że choroba alkoholowa z biegiem czasu się nasila i powoduje, że osoba uzależniona każdego dnia pije coraz więcej. Z tego też powodu bardzo często w parze z alkoholizmem idzie silna depresja.

Objawy alkoholizmu w przypadku większości ludzi są do siebie bardzo podobne. Choroba rozwija się wskutek różnych pobudek oraz sytuacji życiowych, jednakże każdy alkoholik zaczyna podobnie.

Główne objawy choroby alkoholowej to zwiększona tolerancja na alkohol, zawężenie grona znajomych tylko do tych, którzy piją, występowanie luk pamięciowych oraz poczucie wstydu podczas trzeźwości.

Choroba alkoholowa w większości przypadków rozwija się w sposób niezauważalny dla alkoholika oraz jego bliskich. Wraz z nasilaniem się nałogu, alkoholik sięga po coraz większe ilości trunków, a co najgorsze – robi to częściej, nawet w dni, w których idzie do pracy.

W zaawansowanym stadium alkoholizmu, osoba uzależniona całkowicie traci kontrolę nad swoim nałogiem. Alkoholik pije codziennie i nie wyobraża sobie dnia bez piwa czy wódki. Co gorsze – w celu oszukania siebie samego oraz rodziny, alkoholik nałogowo kłamie oraz stosuje techniki manipulacyjne.

W takiej sytuacji należy niezwłocznie udać się odwyk alkoholowy, ponieważ jest to jedyna szansa ratunku.

Proces leczenia alkoholizmu w naszym ośrodku zaczynamy od przeprowadzenia profesjonalnej detoksykacji. Jej celem jest usunięcie wszystkich toksyn z organizmu, które powstały na skutek długotrwałego picia alkoholu.

Detoks zmniejsza także ryzyko wpadnięcia w zapaść alkoholową – organizm alkoholika przyzwyczajony jest do działania „pod wpływem” – tak diametralna zmiana może wywołać szereg niechcianych reakcji.

Po przejściu detoksykacji rozpoczynamy właściwe leczenie alkoholizmu.

Proces ten składa się z kilku etapów. Alkoholik bierze udział w prywatnych spotkaniach z psychoterapeutą, które mają mu uświadomić wagę problemu oraz zniechęcić do dalszego picia.

Następnie osoba uzależniona bierze udział w spotkaniach Wspólnoty Anonimowych Alkoholików, gdzie może z innymi osobami podzielić się swoimi doświadczeniami.

Leczenie uzależnień

W naszym ośrodku Przebudzenie zajmujemy się kompleksowym leczeniem uzależnień.

Przez wiele lat pracy zdobyliśmy odpowiednią wiedzę do tego, by opracować autorski program terapeutyczny, który umożliwia podjęcie skutecznej walki z każdym nałogiem.

W dzisiejszych czasach bardzo duża część społeczności ma problemy z używkami. Tyczy się to zarówno młodzieży, jak i osób starszych. Coraz więcej osób sięga po papierosy, alkohol czy narkotyki. Wiele osób chcąc oderwać się od swoich problemów ucieka w stronę hazardu, internetu lub zakupów.

Każdy nałóg jest destrukcyjny – zarówno dla uzależnionego, jak i dla jego bliskich.

Nieleczone uzależnienie rozwija się w ekspresowym tempie. Nałogowiec coraz częściej sięga po swoją ulubioną używkę – alkohol, narkotyk, lek czy też kolejną wizytę w kasynie.

Długotrwałe trwanie w uzależnieniu prowadzi do bardzo przykrych następstw. W zależności od nałogu może być to utrata rodziny, bliskich, pieniędzy, domu, zdrowia, ale również i życia. Dlatego niezależnie od poziomu uzależnienia zachęcamy na jak najszybsze wybranie się do naszego ośrodka w celu leczenia.

Proponowana przez nas pomoc to szereg kompleksowych i skutecznych działań, które opierają się na naszym autorskim programie terapeutycznym.

W ośrodku Przebudzenie zajmujemy się leczeniem alkoholizmu, narkomanii oraz wielu innych, równie destrukcyjnych, uzależnień.

Ośrodek odwykowy Przebudzenie – dojazd z Rawicza

Nasz ośrodek mieści się obok Wrocławia, w przepięknej miejscowości Ligota Piękna, na ulicy Leszczynowej 29. Spokojne, ciche i zielone otoczenie z dala od miejskiego zgiełku, to miejsce doskonałe do tego, by walczyć z uzależnieniem.

Nasza oferta leczenia alkoholizmu, narkomanii oraz innych uzależnień skierowana jest do mieszkańców całej Polski.

Do ośrodka Przebudzenie serdecznie zapraszamy mieszkańców Rawicza i okolic.

W zależności od wybranej trasy, z Rawicza do Ligoty Pięknej jest od 55 do 67 kilometrów.

☏ +48 733 123 300
☏ +48 695 415 873