Loader

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień   |   Ośrodek Przebudzenie Wrocław

osrodekprzebudzenie@gmail.com       |       +48 733 123 300       |       +48 695 415 873

Ośrodek leczenia uzależnień – Wałbrzych

Leczenie alkoholizmu

Alkoholizm dotyka coraz większej ilości ludzi. To choroba, której nie można bagatelizować. Choroba alkoholowa jest bardzo poważnym zaburzeniem, które polega na utracie panowania nad ilością przyjmowania trunków oraz zwiększenia częstotliwości ich spożywania.

Osoba uzależniona od alkoholu, czyli alkoholik, najczęściej jest świadomy tego, jakie konsekwencje niesie ze sobą nadmierne spożywanie alkoholu. Pomimo tego, w dalszym ciągu pije, a co najgorsze – ze względu na poczucie wstydu robi to coraz częściej. Bierze się to zarówno z fizycznego, jak i psychicznego przymusu picia.

Choroba alkoholowa niestety rozwija się w ekspresowym tempie. Początki alkoholizmu są bardzo trudne do zauważenia. Alkoholik zaczyna od czasu do czasu przyjmować duże ilości trunków. Z czasem jego granica tolerancji się zwiększa, a ten by poczuć lekki szum w głowie pije jeszcze więcej i jeszcze częściej.

W zaawansowanym stadium choroby alkoholik całkowicie traci kontrolę nad ilością wypijanych trunków. Co ważne – na typ etapie osoba uzależniona pije już codziennie i nie wyobraża sobie dnia bez przysłowiowego kieliszka.

Alkoholik chcąc oszukać samego siebie oraz bliskich zaczyna nałogowo kłamać oraz stosować szereg technik manipulacyjnych. To moment, w którym należy jak najszybciej udać się na odwyk alkoholowy.

Objawy alkoholizmu w większości przypadków są bardzo do siebie podobne – zwiększona tolerancja na alkohol, zawężenie grona znajomych tylko do tych pijących, odczuwanie wstydu podczas trzeźwości, a wszystkie próby odstawienia alkoholu kończą się fiaskiem.

W ośrodku odwykowym Przebudzenie leczenie alkoholizmu zaczynamy od przeprowadzenia dokładnej detoksykacji. Proces ten polega na całkowitym usunięciu toksyn, które powstały na skutek nadmiernego oraz długiego picia, z organizmu alkoholika.

Etap ten jest niezwykle ważny w całym procesie leczenia alkoholizmu. Organizm alkoholika przyzwyczajony jest do funkcjonowania pod wpływem, a całkowite odstawienie alkoholu może zakończyć się szokiem dla organizmu, czyli zapaścią alkoholową.

Po przeprowadzonej detoksykacji przechodzimy do właściwego leczenia alkoholizmu. Proces ten polega na resocjalizacji alkoholika oraz przekazaniu mu odpowiednej wiedzy. Dzięki tym dwóm czynnikom osoba uzależniona na poczuć niechęć do picia.

Leczenie alkoholizmu w naszym ośrodku to długofalowy proces, na który składa się wiele etapów. Terapia stanowi połączenie edukacji psychoterapeutycznej oraz spotkań indywidualnych z terapeutą oraz grupowych z innymi alkoholikami.

Leczenie uzależnień

W ośrodku odwykowym Przebudzenie zajmujemy się kompleksowym leczeniem uzależnień. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz zdobytej wiedzy byliśmy w stanie opracować autorski program terapeutyczny, który umożliwia podjęcie skutecznej walki z dowolnym nałogiem.

W dzisiejszych czasach bardzo duża część społeczeństwa ma problem z używkami. Zarówno młodzież jak i dorośli coraz częściej sięgają po papierosy, alkohol, narkotyki lub też uciekają ze swoimi problemami w stronę hazardu, zakupów lub internetu.

Niestety – pierwsze etapy nałogu są bardzo ciężkie w zidentyfikowaniu, przez co np. „okazjonalne picie” jest często bagatelizowane przez uzależnionych oraz ich bliskich.

Nieleczone uzależnienie z biegiem czasu rozwija się tak szybko, że osoba uzależniona całkowicie traci kontrolę nad swoim zachowaniem. Alkoholik, narkoman czy hazardzista, coraz częściej sięga po swoją ulubioną używkę – dla niektórych jest to któryś z rzędu kieliszek wódki, a dla innych kolejna dawka narkotyku.

Długotrwałe trwanie w uzależnieniu prowadzi do samych przykrych rzeczy, w tym również do śmierci. Dlatego niezależnie od stopnia uzależnienia zalecamy jak najszybsze wybranie się na leczenie uzależnień w naszym ośrodku.

Proponowana przez nas pomoc to szereg kompleksowych działań, które mają na celu przywrócenie równowagi Twojej psychice i organizmowi.

W ośrodku Przebudzenie zajmujemy się kompleksowym leczeniem alkoholizmu, narkomanii, lekomanii oraz wielu innych nałogów. 90% naszych pacjentów stanowią alkoholicy.

Ośrodek leczenia uzależnień – dojazd z Wałbrzycha

Nasza oferta leczenia alkoholizmu, narkomani i innych uzależnień skierowana jest do osób uzależnionych z całej Polski.

Ośrodek Przebudzenie znajduje się na ulicy Leszczynowej 29 w miejscowości Ligota Piękna (kod pocztowy 55-114). Ta mała i spokojna miejscowość stanowi doskonałe miejsce do wyciszenia oraz skupienia się na własnych problemach.

Nasz ośrodek otoczony jest pięknym i zielonym terenem, który ułatwia wyjście nawet z najcięższego nałogu.

Serdecznie zapraszamy do nas mieszkańców Wałbrzycha i okolic.

W zależności od wybranej trasy, z Wałbrzycha do naszego ośrodka odwykowego jest od 99 do 108 kilometrów.

 

☏ +48 733 123 300
☏ +48 695 415 873