Loader

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień   |   Ośrodek Przebudzenie Wrocław

osrodekprzebudzenie@gmail.com       |       +48 733 123 300       |       +48 695 415 873

Ośrodek leczenia uzależnień – Zielona Góra

Leczenie alkoholizmu – oferta dla pacjentów z Zielonej Góry

Alkoholizm jest chorobą, której nie można lekceważyć w żadnym stadium zaawansowania. Choroba alkoholowa dotyka coraz większej ilości osób, zarówno młodych, jak i starszych. Zaburzenie to polega na całkowitej utracie panowania nad częstotliwością picia oraz ilością spożywanych trunków.

Alkoholik pomimo tego, że zdaje sobie sprawę z negatywnych skutków picia, w dalszym ciągu spożywa alkohol w nadmiernych ilościach. Osoba uzależniona im więcej pije, tym większy odczuwa wstyd, co powoduje pogłębienie alkoholizmu oraz picie większych dawek w krótszych odstępach czasowych.

Choroba alkoholowa najczęściej rozwija w taki sposób, że nie sposób jej dostrzec. Alkoholik rozpoczyna od spożywania małych ilości trunku, aż z czasem zaczyna pić codziennie do nieprzytomności. Stan ten jest tak ciężki do opanowania, że osoba uzależniona musi wypić nawet przed pójściem do pracy, tylko po to, by poczuć lekki szum w głowie.

Zaawansowane stadium choroby alkoholowej jest najgorszym stanem zarówno dla alkoholika, jak i dla jego bliskich. Osoba uzależniona zaczyna nadmiernie kłamać oraz manipulować uczuciami bliskich. Zabieg ten ma na celu tylko i wyłącznie oszukiwanie siebie samego oraz rodziny. Alkoholik w tym momencie rozpędza się jeszcze bardziej i pije również z powodu poczucia winy.

Objawy uzależnienia od alkoholu z reguły są bardzo podobne w wielu przypadkach. Przede wszystkim alkoholik ma zwiększoną tolerancję na alkohol. Pijąc jeszcze więcej wpada w coraz głębszą spiralę problemów, a co tym idzie – depresję. Drugim często zauważalnym objawem jest ograniczenie grona znajomych tylko do tych, którzy również piją.

Proces leczenia alkoholizmu w ośrodku Przebudzenie rozpoczyna się od przeprowadzenia detoksykacji alkoholowej. Dzięki temu z organizmu alkoholika wyjdą wszelkie szkodliwe toksyny, które powstały wskutek regularnego picia.

Po detoksykacji przychodzi czas na właściwe leczenie alkoholizmu, które polega na połączeniu kilku elementów terapii. Alkoholik ma zapewnione prywatne sesje z psychoterapeutą, a następnie bierze udział w spotkaniach Wspólnoty Anonimowych Alkoholików, co ma bardzo ważny wpływ na końcowy efekt leczenia.

Leczenie uzależnień Zielona Góra – jak wygląda terapia?

W ośrodku Przebudzenie zajmujemy się leczeniem wielu uzależnień. Naszą misją jest całkowita wolność od nałogów każdego pacjenta.

Przez wiele lat zdobywaliśmy niezbędne doświadczenie oraz wiedzę, po to, by stworzyć autorski program terapeutyczny dla mieszkańców Zielonej Góry. Dzięki temu jesteśmy w stanie zrozumieć każdy problem i pomóc wszystkim w walce z uzależnieniem.

W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób wpada w uzależnienie – od alkoholu, narkotyków, hazardu, internetu, leków czy nawet zakupów. Naszym celem jest zrozumienie każdego człowieka oraz udzielenie mu jak najlepszej pomocy. Dlatego nie ważne, jakie uzależnienie Cię męczy – zapraszamy do naszego ośrodka na leczenie uzależnień.

Nieleczone uzależnienie potrafi być bardzo tragiczne w skutkach, również dla bliskich osoby uzależnionej. „Wpadnięcie” w nałóg jest bardzo często niezauważalne, a nawet jeśli – to jest ignorowane, co jest bardzo dużym błędem.

Alkoholik, narkoman czy hazardzista – każdy wraz z upływem czasu coraz częściej sięga po swoją używkę – kieliszek, tabletkę lub kolejną wizytę w kasynie. Długotrwałe trwanie w nałogu może mieć tragiczne skutki dla uzależnionego oraz jego najbliższego otoczenia.

Leczenie uzależnień w ośrodku Przebudzenie to pomoc, która opiera się na szeregu kompleksowych działań mających na celu przywrócenie równowagi psychicznej oraz fizycznej.

Ośrodek odwykowy Przebudzenie – dojazd z Zielonej Góry

Oferowane przez nas leczenie uzależnień skierowane jest do mieszkańców całej Polski. Zajmujemy się leczeniem alkoholizmu, narkomanii oraz wielu innych destrukcyjnych nałogów.

Ośrodek odwykowy Przebudzenie znajduje się w miejscowości Ligota Piękna, na ulicy Leszczynowej 29. Spokojne, ciche i zielone otoczenie ma bardzo duży wpływ na proces leczenia uzależnień. To doskonałe miejsce do tego, by skupić się na własnych problemach oraz zawalczyć o lepsze jutro.

Z całego serca zapraszamy do naszego ośrodka mieszkańców Zielonej Góry oraz okolic. Dzięki dogodnej lokalizacji nie muszą Państwo wjeżdżać do centrum Wrocławia. W zależności od wybranej trasy jazdy mają Państwo do nas od 165 do 212 kilometrów.

☏ +48 733 123 300
☏ +48 695 415 873