Loader

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień   |   Ośrodek Przebudzenie Wrocław

ikonka e-mailosrodekprzebudzenie@gmail.com       |       ikonka telefonu+48 733 123 300       |       ikonka telefonu+48 695 415 873

Ośrodek leczenia uzależnień – Trzebnica

Mieszkasz w Trzebnicy lub okolicach? Skorzystaj z oferty naszego ośrodka

Znajdujemy się w malowniczym położeniu, blisko przyrody – co dla niektórych jest niezwykle kojące w trakcie procesu leczenia. Naszą misją jest pomoc osobom, które przez używki utraciły kontrolę nad swoim życiem.

Dlaczego mieszkańcy Trzebnicy powinni zdecydować się na odwyk alkoholowy lub narkotykowy w naszym ośrodku? Zapewniamy różnorodne zajęcia, opiekę najlepszych specjalistów, bardzo dobre warunki mieszkalne i pyszne jedzenie. Nasz zespół tworzą doświadczeni lekarze, pielęgniarki, terapeuci, pracownicy pomocniczy, instruktorzy i specjaliści terapii uzależnień w Trzebnicy.

Gwarantujemy, że terapia w Ośrodku Przebudzenie jest skuteczna – do osiągnięcia sukcesu potrzebne jest tylko pełne zaangażowanie, które z naszej strony jest zawsze zapewnione!

Dowiedz się więcej o ośrodku

Kompleksowa terapia leczenia uzależnień - Trzebnica

terapia alkoholowa trzebnica

Detoks alkoholowy

Odtrucie alkoholowe jest konieczne do rozpoczęcia psychoterapii. Organizm podopiecznego musi zostać oczyszczony i uzupełniony o wartościowe składniki odżywcze.

leczenie alkoholizmu trzebnica

Leczenie alkoholizmu

Alkoholizm leczony jest stopniowo, konieczne jest przyzwyczajanie organizmu pacjenta do zmian. W Ośrodku Przebudzenie nie zapominamy o niezbędnej regeneracji – tak ważnej przy terapii.

leczenie narkomanii trzebnica

Leczenie narkomanii

Uzależnienie od narkotyków bywa trudne do wyleczenia, ale z dobrze dopasowaną terapią i cierpliwością pacjenta – wszystko jest możliwe.

leczenie depresji nysa

Leczenie depresji

Depresja w krótkim czasie może wyrządzić wiele szkód. Niezwykle ważne jest poddanie się fachowej opiece. Nasi specjaliści dopasują do konkretnego pacjenta odpowiednią metodę leczenia.

masz pytania?

JESTEŚMY DO
TWOJEJ DYSPOZYCJI

Terapia leczenia uzależnień - oferta dla mieszkańców Trzebnicy

Uzależnieni i ich bliscy często nie do końca wiedzą, na czym polega terapia uzależnień k. Trzebicy. Jest to leczenie, które składa się z kilku etapów: odtrucia narkotykowego lub odtrucia alkoholowego w Trzebnicy, udziału w psychoterapii (indywidualnej lub grupowej), uczestnictwa w zajęciach, dających narzędzia do radzenia sobie z chęcią sięgnięcia po używkę. Naszym celem jest nakłonienie uzależnionego do życia w abstynencji oraz nauczenie go, jak żyć w tym postanowieniu.

Im szybciej rozpocznie się kuracje, tym większa szansa na zakończenie terapii sukcesem. Wiele lat walki z nałogiem wyniszcza organizm i grozi nieodwracalnymi problemami zdrowotnymi. To główny powód, dla którego bliscy uzależnionego powinni zacząć namawiać go do podjęcia leczenia – tłumacząc mu, że jest to konieczne dla jego i ich szczęścia oraz opisując cały proces.

W Ośrodku Przebudzenie podczas 30-dniowego autorskiego programu leczenia pomoc znajdą alkoholicy, narkomanii i chorzy na depresję czy nerwicę. Jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie każdemu.

Skuteczne leczenie alkoholizmu w Trzebnicy

Alkoholizm jako choroba bywa lekceważony – uważany za część kultury narodowej, co jest dużym błędem. Według statystyk okazuje się, że Polacy z biegiem czasu piją coraz więcej. Do czynników ryzyka zalicza się m.in. problemy w życiu prywatnym lub zawodowym i nieumiejętność radzenia sobie z nimi, wychowywanie się w rodzinie alkoholowej lub poddawanie się presji środowiska, nakłaniającego do picia.

Światowa Organizacja Zdrowia donosi, że alkohol ma wpływ na ponad 200 rodzajów chorób. Leczenie alkoholizmu jest konieczne, ponieważ choroba ta jest jednym z najgroźniejszych czynników ryzyka dla zdrowia człowieka. Nadmierne spożywanie alkoholu prowadzi do marskości wątroby, zapalenia trzustki, problemów psychicznych i grozi śmiercią. Dodatkowo niszczy także relacje społeczne – z rodziną i przyjaciółmi.

Leczenie narkomanii Trzebnica

Narkomania wiąże się ze zniszczeniem zdrowia psychicznego i fizycznego, a do tego postępuje w bardzo szybkim tempie. W początkowej fazie zaczyna się zwykle od eksperymentów i zażywania tych substancji z ciekawości, z czasem jednak głód zaczyna rosnąć i trudno zaprzestać przyjmowania narkotyków.

To uzależnienie wymaga skorzystania z pomocy specjalistów. Niepodjęcie się leczenia może prowadzić do wystąpienia zaburzeń psychofizycznych, które będą nieodwracalne, a nawet mogą zakończyć się śmiercią. Oprócz negatywnego wpływu na zdrowie narkotyki zmieniają osobowość uzależnionego.

Narkomanii sprzyjają osoby samotne, które szukają akceptacji lub chcą zaimponować towarzystwu. Zagrożeni mogą być także ci, którzy zmagają się z chorobami psychicznymi i szukają pomocy w substancjach psychoaktywnych.

Ośrodek leczenia uzależnień – dojazd z Trzebnicy

Ośrodek Przebudzenie to miejsce, w którym każdy znajdzie pomoc. Jesteśmy gotowi przyjąć osoby mieszkające w różnych miejscach Polski, najbliżej mają jednak do nas mieszkańcy Dolnego Śląska. Leczenie odbywa się bowiem w niedalekiej odległości od Wrocławia – w Ligocie Pięknej.

Jeśli są Państwo z Trzebnicy, to jest to dla Państwa idealna lokalizacja. Dojazd jest szybki i wygodny. Muszą Państwo pokonać 11 km w nieco ponad 10 minut, jadąc przez Będkowo i Wisznię Małą Dodatkowo malownicza okolica ośrodka i profesjonalna opieka powinny zachęcić niezdecydowanych.

Wszystkich Trzebniczan walczących z nałogiem zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty i do skontaktowania się z nami w celu ustalenia szczegółów.


Zapraszamy także pacjentów z innych miast

☏ +48 733 123 300
☏ +48 695 415 873