Prywatny ośrodek leczenia uzależnień | Ośrodek Przebudzenie Wrocław
Prywatna klinika
leczenia uzależnień
Prywatna klinika
leczenia uzależnień
OFERTA / LECZENIE NARKOMANII
Narkomania jest niezwykle silnym, destrukcyjnym nałogiem, charakteryzującym się przymusem przyjmowania środka odurzającego, wolą nieustannego zwiększania dawki, a także psychicznym i fizycznym pociągiem do używek.
W języku potocznym określenie „narkomania” wiąże się z uzależnieniem od substancji chemicznych, które wpływają na czynność mózgu.
Uzależnienie od narkotyków bardzo szybko może prowadzić do poważnych zmian w psychice, m.in. do kłamliwości, zaburzeń krytycznego myślenia, obniżenia uczuciowości wyższej czy osłabienia siły woli. Nierzadko przyczynia się również do wkroczenia na drogę przestępczą, w celu znalezienia dostępu do przyjmowanych środków.
W tym przypadku nieodłączny element uzależnienia stanowią zazwyczaj takie działania jak: fałszowanie dokumentów (np. recept), kradzież lekarstw w aptekach i szpitalach, a nawet samodzielna produkcja narkotyków.
Zaawansowane stadium uzależnienia od narkotyków to bardzo ciężka choroba – wyniszcza organizm i może prowadzić do śmierci.
Potrzeba doraźnej gratyfikacji, bez baczenia na negatywne następstwa, które mogą wynikać z zaburzeń osobowości.
Dążenie do zaznania przyjemności wbrew normom przyjętym w społeczeństwie lub przeciwdziałanie istniejącym objawom psychopatologicznym, np. lękom i depresji.
Poszukiwanie akceptacji w grupie społecznej.
Chęć zlikwidowania objawów abstynencyjnych, występujących po zaprzestaniu przyjmowania danego środka.
Przyzwyczajenie do powtarzania regularnych zachowań.
Skontaktuj się z nami już teraz!
Nasi pracownicy odpowiedzą na każde Twoje pytanie.
Do tej grupy należy każda substancja (pochodzenia syntetycznego lub naturalnego), której działanie zmienia sposób zachowania organizmu oraz zniekształca jakość odbieranych wrażeń zmysłowych.
Niepowstrzymane pragnienie przyjmowania konkretnego środka, który prowadzi do uspokojenia organizmu lub – wręcz przeciwnie – do stanu euforii. Za stopień oraz trwałość psychicznej zależności w tym przypadku odpowiada przede wszystkim charakter, osobowość i psychika konkretnej osoby.
Polega na tym, że brak środka uzależniającego we krwi powoduje zaburzenia w czynnościach niektórych narządów oraz w przemianie komórkowej. Aby usunąć podobne objawy, należy podać odpowiednie dawki narkotyku.
Zaburzenia powstałe u osób uzależnionych, które przestały przyjmować dany środek. Na zespół objawów składają się m.in.: niepokój psychiczny, lęk, rozpacz, bezsenność. Pośród symptomów fizycznych najczęściej wyróżnia się: kichanie, ziewanie, katar, łzawienie, kaszel, ślinotok, czkawkę, dreszcze, ociężałość, obfite poty, bóle głowy, nudności i wymioty, bóle mięśniowe, biegunkę, drętwiejące kończyny, pobudzenie ruchowe czy wzrost ciśnienia krwi.