Loader

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień   |   Ośrodek Przebudzenie Wrocław

osrodekprzebudzenie@gmail.com       |       +48 733 123 300       |       +48 695 415 873

Ośrodek odwykowy – Przebudzenie – Leszno

Detoks alkoholowy i leczenie alkoholizmu – Leszno

Alkoholizm jest chorobą, która rozwija się w zaskakującym tempie i pod żadnym pozorem nie można jej bagatelizować. Choroba alkoholowa dotyka coraz większej ilości ludzi. Polega ona na tym, że człowiek uzależniony, czyli alkoholik, całkowicie traci kontrolę nad ilością wypijanych trunków oraz częstotliwości ich spożywania.

Alkoholik doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje niesie ze sobą długotrwałe spożywanie trunków w nadmiernych ilościach. Z tego powodu odczuwa bardzo duży wstyd, gdy jest w stanie trzeźwym. Chcąc pozbyć się tego uczucia zaczyna pić jeszcze więcej, tym samym alkoholizm stale się napędza i każdy kolejny dzień jest coraz gorszy.

Alkoholizm rozwija się w sposób bardzo ciężki do zauważenia. Często jest też tak, że osoba uzależniona oraz jej bliscy lekceważą początkowe symptomy choroby alkoholowej.

Alkoholik wraz z rozwojem swojej choroby zaczyna pić coraz większe ilości trunków. Z początku jedynie szuka okazji do napicia się, jednakże z czasem nie potrzeba już tej okazji – wystarczy tylko miejsce, w którym można się spokojnie upić.

W zaawansowanym stadium choroby alkoholik całkowicie traci kontrolę nad sobą samym. Osoba uzależniona pije każdego dnia i o każdej porze, byleby poczuć szum w głowie oraz odciąć się od przykrej rzeczywistości.

Choroba alkoholowa nie ma żadnej litości – niszczy alkoholika oraz jego rodzinę w bardzo okrutny sposób. I choć wszystko zaczyna się niewinnie, od okazjonalnego picia, to może zakończyć się nawet śmiercią uzależnionego.

Alkoholik z czasem wpada w spiralę kłamstw oraz manipulacji. Pomimo utraty kontroli doskonale wie, co jego rodzina chce usłyszeć. Jego celem jest oszukanie bliskich oraz utwierdzenie ich w przekonaniu, że nie ma żadnego problemu z alkoholem. Niestety prawda jest brutalna – problem jest i to duży.

Objawy choroby alkoholowej są podobne w wielu przypadkach. Z reguły początek uzależnienia wygląda tak samo – zaczyna się od okazjonalnego picia w gronie znajomych. Następnie taka osoba szuka byle jakiej okazji do napicia się – może to być zły dzień, nerwy, stres czy nawet celebracja jakiegoś małego sukcesu. Z czasem alkoholik nie potrzebuje już okazji – po prostu pije.

Drugim objawem jest podwyższona tolerancja na alkohol. To, co kiedyś by wystarczyło dla kilku osób, teraz znika w godzinę.

Luki w pamięci stanowią kolejny objaw choroby. Alkoholik zaczyna zapominać co się działo dnia poprzedniego, a także mylą mu się dni oraz mieszają wydarzenia.

Niezależnie od poziomu uzależnienia zachęcamy do podjęcia natychmiastowego leczenia alkoholizmu.

W ośrodku Przebudzenie cały proces rozpoczyna się od oczyszczenia organizmu alkoholika z toksyn, co nazywane jest zawodowo detoksem. Następnym krokiem ku trzeźwości jest rozpoczęcie właściwego leczenia alkoholizmu, które składa się z kilku etapów.

Alkoholik bierze udział w terapiach grupowych oraz indywidualnych. Zarówno jedne jak i drugie mają bardzo duże znaczenie w leczeniu alkoholizmu. Osobiste spotkania z psychoterapeutą pozwalają zrozumieć swój problem oraz uświadomić sobie, jak bardzo złym nałogiem jest alkohol.

Terapia grupowa pozwala na podzielenie się swoim doświadczeniem oraz myślami z innymi, których również dotknęła ta sama choroba.

Naszym podopiecznym gwarantujemy kompleksową pomoc oraz całkowite zrozumienie. Nikogo nie przekreślamy ani nie oceniamy. Naszą misją jest wolność od nałogu każdego pacjenta, a także zapewnienie mu odpowiedniego komfortu oraz narzędzi do walki z tak destrukcyjnym nałogiem, jakim jest alkoholizm.

Leczenie uzależnień

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz zdobytej wiedzy byliśmy w stanie opracować autorski program terapeutyczny, który doskonale się sprawdza w walce z uzależnieniem.

W ośrodku Przebudzenie zajmujemy się kompleksowym leczeniem uzależnień – alkoholizmu, narkomanii, lekomanii, zakupoholizmu oraz wielu innych nałogów.

W dzisiejszych czasach bardzo duża część społeczeństwa ma problem z używkami. Powodów, dla których ludzie uciekają do nałogu jest bardzo wiele, np. stres, depresja lub chęć przynależności do grupy. Wiele osób „wpada” w uzależnienie często bez większego powodu, na przykład poprzez spróbowanie narkotyku na imprezie.

Takim osobom stan nietrzeźwości bardzo się podoba, co powoduje to, że nie chcą one trwać już w trzeźwości i jak najczęściej sięgają po używki – kolejną butelkę wódki lub dawkę narkotyku.

Niezależnie od nałogu, pierwsze etapy uzależnienia są wręcz niemożliwe w rozpoznaniu. Każdy próbuje się usprawiedliwić, że robi coś od czasu do czasu i tylko wtedy, gdy jest okazja. Niestety, wraz z rozwojem choroby zanika potrzeba znalezienia „okazji” do spożycia. Wtedy zaczyna się problem.

Osoba uzależniona sięga po alkohol czy narkotyk tak często, jak tylko może. Z biegiem czasu nałogowca nie obchodzą obowiązki. Traci pracę, rodzinę, a przede wszystkim godność. Dla uzależnionego głównym celem dnia jest napicie się alkoholu lub spożycie narkotyków w takiej ilości, by się „odciąć”, tak jakby następnego dnia miało w ogóle nie być.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nałóg nie niszczy tylko fizycznie. Z psychiką uzależnionej osoby dzieją się bardzo złe rzeczy. Dlatego też w naszym ośrodku oferujemy kompleksową pomoc, która na celu ma całkowite wyjście z nałogu oraz przywrócenie równowagi ciała i umysłu.

Dojazd do ośrodka Przebudzenie z Leszna

Nasza oferta leczenia alkoholizmu, narkomanii oraz innych nałogów skierowana jest do mieszkańców całej Polski.

Ośrodek Przebudzenie znajduje się w Ligocie Pięknej na ulicy Leszczynowej 29. Zielony teren oraz cicha okolica to czynniki, które pomagają osiągnąć stan spokoju oraz pełni skupić się na leczeniu uzależnienia.

Do naszego prywatnego ośrodka serdecznie zapraszamy mieszkańców Leszna. Zależnie od wybranej trasy mają do nas Państwo od 87 do 109 kilometrów.

☏ +48 733 123 300
☏ +48 695 415 873