Loader

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień   |   Ośrodek Przebudzenie Wrocław

osrodekprzebudzenie@gmail.com       |       +48 733 123 300       |       +48 695 415 873

OFERTA - DETOKS ALKOHOLOWY

Odtrucie alkoholowe | Detox - Przebudzenie Wrocław

DETOKSYKACJA, CZYLI ODTRUCIA ALKOHOLOWE


Detoksykacja, czyli odtrucie alkoholowe, nazywane potocznie: detoksem, to pierwszy etap procesu zdrowienia w leczeniu uzależnień. Nadmierne zażywanie alkoholu, narkotyków lub innych substancji chemicznych czy farmakologicznych bezsprzecznie prowadzi do pogorszenia zdrowia fizycznego i psychicznego.

W chwili odstawienia substancji, która była przyjmowana regularnie i przez dłuższy czas, pojawia się zespół abstynencyjny. Objawy jakie mu towarzyszą to najczęściej: lęk, niepokój, rozdrażnienie, bezsenność, bóle mięśni i ciała, nadmierna potliwość, biegunki, zaburzenia pracy serca czy też wahania ciśnienia.

Wszystkie te nieprzyjemne symptomy związane są z nagłym odstawieniem nadużywanej substancji (alkohol, narkotyki, leki) i gwałtownej zmiany w procesie metabolicznym organizmu.

Bardzo trudno jest osobom uzależnionym, samodzielnie i bez odpowiedniej pomocy, poradzić sobie z pojawiającą się potrzebą ponownego zażywania substancji psychoaktywnych, w celu zmniejszenia skutków zespołu abstynencyjnego.

Właściwym sposobem na złagodzenie nieprzyjemnych i niebezpiecznych dla zdrowia objawów jest detoksykacja, czyli odtrucie alkoholowe, która ma na celu przywrócenie równowagi psychicznej i fizycznej osoby uzależnionej.

W ośrodku „Przebudzenie” przeprowadzamy - pod fachową opieką naszego zespołu medycznego- detoksykację od każdego środka psychoaktywnego – czyli od alkoholu, narkotyków i leków.

W trakcie leczenia detoksykacyjnego (odtrucia alkoholowego) prowadzone jest:
– usunięcie pozostałości substancji aktywnej i jej metabolitów;
– uzupełnienie niedoborów w składnikach odżywczych;
– przywrócenie równowagi wodno-elektrolitowej w organizmie.

odtrucie alkoholowe

Sprawdź szczegóły naszej oferty i rozpocznij nowe życie bez nałogu!

DZIŚ JEST PIERWSZY DZIEŃ RESZTY TWOJEGO ŻYCIA – WYKORZYSTAJ GO NAJLEPIEJ JAK MOŻESZ!

Gwarantujemy Ci skuteczną terapię stacjonarną w Ośrodku otulonym zielenią, 100% anonimowość oraz komfortowe warunki.

Skontaktuj się z nami już teraz i pokonaj chorobę alkoholową.

Detox alkoholowy we Wrocławiu

Alkoholoodtrucie musi być prowadzone pod fachową opieką lekarza, aby w razie potrzeby móc szybko zareagować. Zdarza się, że oprócz typowych objawów zespołu abstynencyjnego, odstawieniu alkoholu towarzyszą: padaczka, zaburzenia pracy serca, majaczenie.

Detoksykacja powinna być dostosowana do wieku oraz stanu pacjenta. Czasem konieczna jest aplikacja środków uspokajających, a proces oczyszczania organizmu z toksyn należy rozłożyć w czasie. Alkoholoodtrucia bez nadzoru personelu medycznego są niebezpieczne dla zdrowia.

Przed podjęciem detoksykacji zaleca się wykonanie badań laboratoryjnych oraz przeprowadzenie szczegółowego wywiadu. Lekarz pyta się m.in. o przebyte schorzenia, przewlekłe choroby. Ważna jest również informacja na temat tego, czy wcześniej pojawiały się dolegliwości związane z odstawieniem napojów wysokoprocentowych.

Jeśli pacjent w przeszłości bardzo źle znosił objawy pojawiające się po zakończeniu ciągu alkoholowego, personel medyczny musi o tym wiedzieć. To cenna wskazówka, która ułatwi planowanie procesu leczenia. Z odtrucia alkoholowego mogą korzystać osoby w każdym wieku i znajdujące się w różnym stadium nałogu. Pierwsze efekty są odczuwalne w niedługim czasie po podaniu kroplówek z witaminami, glukozą, solą fizjologiczną. Całkowite pozbycie się toksyn z organizmu może potrwać kilka dni.

Zgłoś się na profesjonalne odtrucie alkoholowe

Oczyszczenie organizmu powinno być realizowane w specjalistycznych placówkach. Ośrodek, który prowadzimy to idealne miejsce na rozpoczęcie terapii. Dysponujemy wykwalifikowanym zespołem z doświadczeniem klinicznym. Decydując się na leczenie alkoholizmu w naszej placówce, możesz być pewien, że jesteś pod fachową opieką.

Współpracujemy z lekarzem – absolwentem wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W skład personelu wchodzą również: psycholog, asystent socjalny, psychiatra, psychoterapeuta, a także certyfikowani specjaliści terapii uzależnień. Angażujemy się w wykonywane obowiązki, co sprawia, że możemy pochwalić się wieloma sukcesami, z których jesteśmy dumni.

Poprawnie przeprowadzona detoksykacja nie tylko oczyszcza organizm, ale również polepsza samopoczucie. Pomaga w pozbyciu się rozdrażnienia, niepokoju, lęku. Warto pamiętać, że odtrucie alkoholowe to zaledwie początek leczenia. Kolejnym etapem jest fachowa terapia pod okiem specjalistów.

Alkoholoodtrucie - Twoja szansa na lepsze jutro

Najlepsze efekty daje połączenie indywidualnych oraz grupowych sesji psychologicznych. Należy także szukać wsparcia we wspólnotach AA. Życie na trzeźwo, szczególnie w początkowym okresie przysparza wielu trudności. Nierzadko trzeba na nowo układać swoje sprawy prywatne i zawodowe. Stąd też pomoc innych osób w tym czasie jest niezwykle istotna.

Jeśli chcesz zgłosić się na alkoholoodtrucie, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i udzielimy Ci szczegółowych informacji na temat leczenia. Oferujemy kompleksową pomoc obejmującą diagnostykę, dobór odpowiedniej diety, a także fachową terapię psychologiczną.

Na czym polega odtrucie alkoholowe?

Alkoholoodtrucie to dla większości alkoholików pierwszy krok przed podjęciem właściwego leczenia alkoholizmu.

Przed przeprowadzeniem detoksykacji alkoholowej przeprowadza się szczegółową diagnostykę stanu zdrowia pacjenta, co pozwala na określenie stopnia zaawansowania alkoholizmu oraz tego, jak bardzo alkoholik jest zatruty.

Po przeprowadzonej diagnostyce pacjent poddawany jest odtruciu alkoholowemu. Celem tego procesu jest całkowite usunięcie z organizmu wszelkich substancji aktywnych i toksyn, uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów oraz przywrócenie równowagi gospodarki wodno-elektrolitowej.

W trakcie alkoholoodtrucia pacjentowi podaje się indywidualnie dobrane leki oraz płyny po to, by zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań spowodowanych odstawieniem alkoholu.

Podjęcie się detoksu przez leczeniem jest bardzo ważne, gdyż nagłe zaprzestanie picia może spowodować alkoholowy zespół abstynencyjny. Zależnie od danej osoby objawy mogą być różne. Są to między innymi drżenia, złe samopoczucie, rozdrażnienie, agresja, majaczenie, zaburzenie pracy serca, padaczka wymioty, nudności, bóle głowy, zaburzenia snu oraz ogólne uczucie rozbicia. Objawy te pośrednio zagrażają życiu osoby uzależnionej, ponieważ w wyniku nagłego napadu padaczki pacjent może upaść i uderzyć w twardy przedmiot głową.

W ośrodku Przebudzenie dbamy o to, by pacjent podczas odtrucia alkoholowego czuł się bezpiecznie, a cały proces alkoholoodtrucia przebiegł spokojnie.

Ile trwa odtrucie alkoholowe?

Proces oczyszczania organizmu z toksyn powstałych na skutek długotrwałego picia trwa około kilku dni. W tym czasie z krwioobiegu pacjenta zostaną usunięte wszystkie substancje aktywne, niedobory witamin i minerałów zostaną uzupełnione, a gospodarka wodno-elektrolitowa powróci do normy.

Warto pamiętać o tym, że detoks alkoholowy ma wpływ nie tylko na organizm pacjenta. Alkoholoodtrucie oczyszcza również umysł alkoholika. Pozwala spojrzeć na świat trzeźwymi oczami. Czas powrotu do zdrowia mentalnego zależny jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Chcąc przyspieszyć ten proces uzupełniamy detoks odpowiednim wsparciem psychoterapeutycznym.

Dla większości pacjentów alkoholoodtrucie jest początkiem właściwego leczenia alkoholizmu.

Czy detoks alkoholowy jest bezpieczny dla człowieka?

Odtrucie alkoholowe jest bezpieczne w sytuacji, gdy dochodzi do tego pod okiem specjalisty. Samodzielne przeprowadzenie alkoholoodtrucia w domowym zaciszu może zagrażać zdrowiu alkoholika. Zależne jest to od stanu uzależnienia oraz zatrucia organizmu - osoba, która przez wiele lat pije codziennie może spodziewać się napadów padaczki, bólów głowy, majaczenia, a nawet halucynacji.

Dlatego też w celu przeprowadzenia odtrucia alkoholowego należy zgłosić się do ośrodka odwykowego, gdzie każdego pacjenta stale nadzorują doświadczeni pracownicy.

Kto powinien udać się na alkoholoodtrucie?

Na detoks powinny się wybrać osoby, u których występują objawy uzależnienia od alkoholu. Jednym z największych objawów wpadnięcia w nałóg jest głód alkoholowy, który polega na tym, że alkoholik nie jest w stanie przestać pic, a w czasie, gdy jest trzeźwy odczuwa silną potrzebę upicia się.

Drugim objawem jest zwiększona tolerancja alkoholu - dotychczasowe dawki nie są wystarczające, by osiągnąć podobny efekt upojenia. Alkoholik wraz z rozwojem choroby alkoholowej potrzebuje coraz to większych ilości wypitych trunków, by poczuć w głowie lekki szum.

Alkoholik coraz bardziej zaniedbuje siebie oraz swoich bliskich. Osoba, która ma problem z alkoholem zaczyna lekceważyć stan swojego zdrowia oraz swój wygląd. Jej priorytety się zmieniają - najważniejsze to się napić.

Jakikolwiek sygnał, który świadczyłby o chorobie alkoholowej powinien być powodem, dla którego należy się udać na odtrucie alkoholowe.

Odtrucie alkoholowe - co zrobić po detoxie?

Detoks alkoholowy jest jedynie początkiem całej terapii. Po przeprowadzonym alkoholoodtruciu z reguły zaczynane jest właściwe leczenie alkoholizmu w naszym prywatnym ośrodku odwykowym k. Wrocławia.

DETOKS
☏ +48 733 123 300
☏ +48 695 415 873