telefonZadzwoń do nas
733 123 300
Loader

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień   |   Ośrodek Przebudzenie Wrocław

ikonka e-mailosrodekprzebudzenie@gmail.com       |       ikonka telefonu+48 733 123 300       |       ikonka telefonu+48 695 415 873

OFERTA - DETOKS ALKOHOLOWY

Odtrucie alkoholowe | Detox - Przebudzenie Wrocław

DETOKSYKACJA, CZYLI ODTRUCIA ALKOHOLOWE


Detoksykacja, czyli odtrucie alkoholowe, nazywane potocznie: detoksem, to pierwszy etap procesu zdrowienia w leczeniu uzależnień. Nadmierne zażywanie alkoholu, narkotyków lub innych substancji chemicznych czy farmakologicznych bezsprzecznie prowadzi do pogorszenia zdrowia fizycznego i psychicznego.

W chwili odstawienia substancji, która była przyjmowana regularnie i przez dłuższy czas, pojawia się zespół abstynencyjny. Objawy jakie mu towarzyszą to najczęściej: lęk, niepokój, rozdrażnienie, bezsenność, bóle mięśni i ciała, nadmierna potliwość, biegunki, zaburzenia pracy serca czy też wahania ciśnienia.

Wszystkie te nieprzyjemne symptomy związane są z nagłym odstawieniem nadużywanej substancji (alkohol, narkotyki, leki) i gwałtownej zmiany w procesie metabolicznym organizmu.

Bardzo trudno jest osobom uzależnionym, samodzielnie i bez odpowiedniej pomocy, poradzić sobie z pojawiającą się potrzebą ponownego zażywania substancji psychoaktywnych, w celu zmniejszenia skutków zespołu abstynencyjnego.

Właściwym sposobem na złagodzenie nieprzyjemnych i niebezpiecznych dla zdrowia objawów jest detoksykacja, czyli odtrucie alkoholowe, która ma na celu przywrócenie równowagi psychicznej i fizycznej osoby uzależnionej.

W ośrodku „Przebudzenie” przeprowadzamy - pod fachową opieką naszego zespołu medycznego- detoksykację od każdego środka psychoaktywnego – czyli od alkoholu, narkotyków i leków.

W trakcie leczenia detoksykacyjnego (odtrucia alkoholowego) prowadzone jest:
– usunięcie pozostałości substancji aktywnej i jej metabolitów;
– uzupełnienie niedoborów w składnikach odżywczych;
– przywrócenie równowagi wodno-elektrolitowej w organizmie.


odtrucie alkoholowe
nie czekaj

ROZPOCZNIJ NOWE
ŻYCIE BEZ NAŁOGU!

Detox alkoholowy we Wrocławiu

U nas nie jesteś zamknięty w przysłowiowych czterech ścianach.


Detoks od alkoholu w pięknie usytuowanym ośrodku w pobliżu Wrocławia w pełnej bliskości z naturą? Ośrodek „Przebudzenie” to obiekt nowoczesny, który zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz, zdecydowanie bardziej przypomina luksusowy hotel niż przychodnię czy chłodny szpital.

Jeśli chcesz powiedzieć „stop” Twojemu uzależnieniu, a szczególnie jeśli jesteś z Wrocławia lub jego okolic, „Przebudzenie” stwarza idealne ku temu warunki. To miejsce, w którym możesz liczyć na prywatne odtrucie alkoholowe przy wsparciu odpowiednio wykwalifikowanego personelu. Dzięki nim możesz być pewien, że to wszystko, co spotyka Cię podczas detoksu alkoholowego, jest naturalnym przebiegiem pewnego procesu i że nie jesteś na tej drodze sam.

Odtrucia alkoholowe zasadniczo nigdy nie należą do przyjemności, lecz mając do dyspozycji obiekt z basenem, strefą wypoczynku i relaksu wraz z innymi udogodnieniami (biblioteka, ogród, przestronne wnętrza, itp.), odtrucie alkoholowe we Wrocławiu może być bardziej ludzkie i komfortowe.

Dowiedz się więcej o ośrodku

Detoks alkoholowy - co to jest?

Detoks od alkoholu to stopniowe odzwyczajanie organizmu od regularnego przyjmowania substancji alkoholowej, do której jest on przyzwyczajony. Oczyszczanie organizmu po alkoholu to konieczność wówczas, gdy borykamy się z poważnym uzależnieniem od alkoholu i pomimo prób abstynencji, uzależnienie się pogłębia. Warto, by detoks alkoholowy był przeprowadzany w specjalistycznym ośrodku terapii uzależnień, gdzie osoba borykająca się z objawami odstawienia alkoholu oraz z wszelkimi trudnościami związanymi z procesem odtruwania alkoholowego, będzie czuła się zaopiekowana oraz przede wszystkim zrozumiana. Detoks alkoholowy w odcięciu od naszego codziennego środowiska oraz przy wsparciu wykfalifikowanego personelu daje swoisty komfort, biorąc pod uwagę cały dyskomfort związany z przebiegiem procesu odstawienia.

Odtruwanie organizmu to prawdziwy szok dla ciała, lecz tego typu terapia szokowa jest pierwszym ważnym krokiem na drodze ku skutecznym wyjściu z uzależnienia i zaczęcia nowego etapu naszego życia. Decydując się na detoks, podejmujemy istotny krok, który zaważy o przyszłości naszej oraz naszych bliskich.

Na czym polega odtrucie alkoholowe?

Alkoholoodtrucie to dla większości alkoholików pierwszy krok przed podjęciem właściwego leczenia alkoholizmu.

Przed przeprowadzeniem detoksykacji alkoholowej przeprowadza się szczegółową diagnostykę stanu zdrowia pacjenta, co pozwala na określenie stopnia zaawansowania alkoholizmu oraz tego, jak bardzo alkoholik jest zatruty.

Po przeprowadzonej diagnostyce pacjent poddawany jest odtruciu alkoholowemu. Celem tego procesu jest całkowite usunięcie z organizmu wszelkich substancji aktywnych i toksyn, uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów oraz przywrócenie równowagi gospodarki wodno-elektrolitowej.

Detoksykacja alkoholowa

Detoksykacja alkoholowa

Odtrucie 
alkoholowea

Odtrucie alkoholowe

Leki 
wspomagające

Leki wspomagające

W trakcie alkoholoodtrucia pacjentowi podaje się indywidualnie dobrane leki oraz płyny po to, by zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań spowodowanych odstawieniem alkoholu.

Podjęcie się detoksu przez leczeniem jest bardzo ważne, gdyż nagłe zaprzestanie picia może spowodować alkoholowy zespół abstynencyjny. Zależnie od danej osoby objawy mogą być różne. Są to między innymi drżenia, złe samopoczucie, rozdrażnienie, agresja, majaczenie, zaburzenie pracy serca, padaczka wymioty, nudności, bóle głowy, zaburzenia snu oraz ogólne uczucie rozbicia. Objawy te pośrednio zagrażają życiu osoby uzależnionej, ponieważ w wyniku nagłego napadu padaczki pacjent może upaść i uderzyć w twardy przedmiot głową.

W ośrodku Przebudzenie dbamy o to, by pacjent podczas odtrucia alkoholowego czuł się bezpiecznie, a cały proces alkoholoodtrucia przebiegł spokojnie.

Zobacz co mówią o nas nasi pacjenci


Byłam na terapii 4 tyg. w ośrodku Przebudzenie. Z całego serca mogę polecić to miejsce. Co wyróżnia ośrodek „Przebudzenie”? Na pewno profesjonalna kadra terapeutów. Przy okazji pozdrawiam Mirka i Pawła- wiele Wam zawdzięczam! Praca tych osób sprawiła, że nie piję już dwa miesiące. Dzięki terapii trzeźwość stała się moją codziennością, którą coraz bardziej lubię. Poza świetną terapią miejsce to zasługuje na uwagę, ze względu na standard pokoi, czystość, dobre jedzenie i basen, który pomaga odzyskać siły i kondycję.

- Doriz Woo


Polecam to miejsce wszystkim,którzy potrzebują pomocy. Zostałam otoczona profesjonalna opieka. Terapia,jest na bardzo wysokim poziomie. Terapeuci podchodzą do każdego z pełnym zaangażowaniem. Jestem wszystkim wdzięczna, ze mogłam tam być i leczyć się.

- Agnieszka P


Być trzeźwym alkoholikiem to żaden powód do dumy, ale zdecydowanie zwycięstwo wśród osób będących obarczonym tym nałogiem i przede wszystkim samym sobą. Każdy czas trzeźwości był dla mnie kiedyś wyzwaniem, teraz dzięki terapeutom z Przebudzenia zdecydowanie zmieniłam do tego podejście. Nie jestem trzeźwa za karę, lecz bo tego pragnę – trochę trwało mi, żeby to zrozumieć i poukładać sobie w głowię. W ośrodku za to miałam tyle czasu, ile wymagałam, nikt nie wpajał mi do głowy „nie pij, bo coś tam...” lecz stopniowo wpływali na moje myśli i zmuszali do stanowczych refleksji, tak że sama doszłam do tego co muszę zrobić, aby przestać pić. Myślę, że to właśnie to podejście i idea Ośrodka Przebudzenie czyni go wyjątkowym i wyróżnia na tle innych terapii.Życzę każdemu w potrzebie trafić od razu do takiego Ośrodka Leczenia Uzależnień i na takich ludzi, a przede wszystkim nie tracić cennych lat na łamaniu kolejnych szans i prób wyjścia z nałogu.

- Nadia Tarasevych


Dziękuję za największą i najbardziej skuteczną lekcje życia jaką przeszłem w tym ośrodku. Terapia daje popalić, ale słusznie, bo w końcu kiedyś to ja dałem ogromną dawkę złych emocji moim bliskim. W pewnym momencie terapii jeden z terapeutów zasiał we mnie myśl, że to zaraz minie i rzeczywiście ta myśl przynosiła mi ogromne ukojenie, ale też ogromny żal, bo moi bliscy w chwilach grozy nie mieli tego poczucia. To był moment, w którym zaczàłem czuć dopiero ogromny wstyd za to jakim człowiekiem się stałem przez alkohol. A więc przejść moment detoksykacji było ciężko, ale nie aż tak jak wyjść na prostą z poczuciem własnej wartości. Ten kto wyszedł z nałogu na pewno wie co mam na myśli. Ośrodek Przebudzenie podsiada w swoim personelu naprawdę cudotwórców, ilość poświęconych mi godzin jest nie do zliczenia. Dziękuję za poświęcony czas i tyle przepracowanych lekcji, bo gdyby nie to wsparcie nie widziałem już dla siebie miejsca. To podwójny cudotwórcy, bo dzięki tej terapii odzyskałam trzeźwy umysł i poczucie wartości siebie.

- Tomasz Cymerman

Alkoholoodtrucie - Twoja szansa na lepsze jutro

Najlepsze efekty daje połączenie indywidualnych oraz grupowych sesji psychologicznych. Należy także szukać wsparcia we wspólnotach AA. Życie na trzeźwo, szczególnie w początkowym okresie przysparza wielu trudności. Nierzadko trzeba na nowo układać swoje sprawy prywatne i zawodowe. Stąd też pomoc innych osób w tym czasie jest niezwykle istotna.

Jeśli chcesz zgłosić się na alkoholoodtrucie, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i udzielimy Ci szczegółowych informacji na temat leczenia. Oferujemy kompleksową pomoc obejmującą diagnostykę, dobór odpowiedniej diety, a także fachową terapię psychologiczną.

Ile trwa odtrucie alkoholowe?

Proces oczyszczania organizmu z toksyn powstałych na skutek długotrwałego picia trwa około kilku dni. W tym czasie z krwioobiegu pacjenta zostaną usunięte wszystkie substancje aktywne, niedobory witamin i minerałów zostaną uzupełnione, a gospodarka wodno-elektrolitowa powróci do normy.

Warto pamiętać o tym, że detoks alkoholowy ma wpływ nie tylko na organizm pacjenta. Alkoholoodtrucie oczyszcza również umysł alkoholika. Pozwala spojrzeć na świat trzeźwymi oczami. Czas powrotu do zdrowia mentalnego zależny jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Chcąc przyspieszyć ten proces uzupełniamy detoks odpowiednim wsparciem psychoterapeutycznym.

Dla większości pacjentów alkoholoodtrucie jest początkiem właściwego leczenia alkoholizmu.

Detoks w ośrodku przebudzenie - dlaczego warto?

Detoks alkoholowy we Wrocławiu w ośrodku „Przebudzenie” to idealne miejsce, by zacząć od nowa:

Zapewniamy prywatność

Zapewniamy prywatność

Kiedy stajemy przed wyzwaniem zerwania z nałogiem, targają nami uczucia takie jak wstyd, zniechęcenie przeplatające się z determinacją oraz różnego rodzaju frustracje. W ośrodku „Przebudzenie” nie ma miejsca na ocenianie, ponieważ jest to centrum, w którym szczególnie cenimy Twoją prywatność.

Pomagamy współuzależnionym

Pomagamy współuzależnionym

Kiedy jesteśmy w trakcie detoksu, toczymy walkę z naszym nałogiem oraz nieraz z samymi sobą i z naszymi słabościami, skupiamy się na tym, by tej walki nie przegrać. Jednak, chociaż na pierwszy rzut oka tego nie widzimy, nasza walka toczona z uzależnieniem to nieoceniony przykład dla współuzależnionych.

Wykwalifikowany personel

Wykwalifikowany personel

W sytuacji, kiedy cały nasz organizm dąży do tego, by czerpać nowe bodźce alkoholowe, jedynie znajdując się pod opieką specjalistów: lekarzy, psychologów i psychoterapeutów, a także mając kontrolowany dostęp do leków na odtrucie alkoholowe, wiemy, że jesteśmy w dobrych rękach.

masz pytania?

JESTEŚMY DO
TWOJEJ DYSPOZYCJI

Odtruwanie alkoholowe a objawy zespołu abstynencyjnego

Zespół abstynencyjny występuje u tych osób, które spożywają alkohol w sposób regularny przez długi czas, a następnie nagle przestają pić. Dolegliwość ta występuje więc jako skutek uboczny procesu odtruwania alkoholowego, a jej główne objawy to nerwowość, niepokój, pobudzenie, depresja, osłabienie, koszmary, a także znaczne wahania nastroju.

Objawy odstawienia alkoholu, jak i towarzyszący im dyskomfort, mają różny stopień nasilenia i z reguły są wzmożone w pierwszej fazie odstawienia i stopniowo ustępują w kolejnych fazach. Jednak w przypadku gdy te swoiste reakcje obronne organizmu nie są kontrolowane przez osobę postronną, mogą powodować poważne i potencjalnie zagrażające życiu powikłania. Między innymi dlatego tak istotne jest, by odtrucia alkoholowe przebiegały w przeznaczonych ku temu specjalistycznych ośrodkach, przygotowanych do tego, by, w obliczu tak gwałtownych zachowań, reagować w sposób odpowiedni i korzystny dla osoby uzależnionej oraz dla jej procesu wyjścia z uzależnienia.

Fazy zespołu abstynencyjnego

Główną przyczyną zespołu abstynencyjnego jest nagłe zaprzestanie spożywania alkoholu. Alkohol wpływa na układ nerwowy poprzez zmianę pewnych substancji chemicznych, zwanych neuroprzekaźnikami, zaangażowanych w komunikację w mózgu. Po pewnym okresie codziennego picia organizm uzależnia się od alkoholu, zaś jeśli spożycie alkoholu zostanie znacznie ograniczone, mogą wystąpić takie objawy jak:

– Etap 1 (pierwsze 6-8 godzin bez picia):
bezsenność, niepokój, zawroty głowy, niepokój, itp.

– Etap 2 (pierwsze 6-24 godziny bez picia):
tachykardia, drżenia, wzrost ciśnienia krwi.

– Etap 3 (pierwsze 7-48 godzin bez picia):
drgawki i prawdopodobne delirium tremens.

– Etap 4 (pierwsze 3 dni i później do 12 dni):
pocenie się, halucynacje, dezorientacja umysłowa, dezorientacja, śmiertelność do 25%, jeśli pacjent nie jest leczony.

Dlaczego domowy detoks alkoholowy to zły pomysł?

Kiedy podejmujemy decyzję o wyjściu z nałogu, zastanawiamy się, od czego zacząć i w jaki sposób skutecznie odciąć się od substancji, która ogranicza nasze działania i ma tak destrukcyjny wpływ na każdą sferę naszego życia: prywatną, zawodową i społeczną. Większość osób uzależnionych zaczyna od detoksu alkoholowego domowym sposobem. Statystycznie jednak samodzielne próby zerwania z alkoholem na własną rękę w domu są mniej skuteczne, wiążą się z ryzykiem dla zdrowia, ponieważ nie jesteśmy w stanie sami ocenić, w jakim stanie zdrowotnym jest nasz organizm oraz nie mamy wystarczającej wiedzy, na czym polega detoks alkoholowy.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ Z NASZEGO BLOGA

Zgłoś się na profesjonalne odtrucie alkoholowe

Oczyszczenie organizmu powinno być realizowane w specjalistycznych placówkach. Ośrodek, który prowadzimy to idealne miejsce na rozpoczęcie terapii. Dysponujemy wykwalifikowanym zespołem z doświadczeniem klinicznym. Decydując się na leczenie alkoholizmu w naszej placówce, możesz być pewien, że jesteś pod fachową opieką.

Współpracujemy z lekarzem – absolwentem wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W skład personelu wchodzą również: psycholog, asystent socjalny, psychiatra, psychoterapeuta, a także certyfikowani specjaliści terapii uzależnień. Angażujemy się w wykonywane obowiązki, co sprawia, że możemy pochwalić się wieloma sukcesami, z których jesteśmy dumni.

Poprawnie przeprowadzona detoksykacja nie tylko oczyszcza organizm, ale również polepsza samopoczucie. Pomaga w pozbyciu się rozdrażnienia, niepokoju, lęku. Warto pamiętać, że odtrucie alkoholowe to zaledwie początek leczenia. Kolejnym etapem jest fachowa terapia pod okiem specjalistów.

Odtrucie alkoholowe - co zrobić po detoxie?

Detoks alkoholowy jest jedynie początkiem całej terapii. Po przeprowadzonym alkoholoodtruciu z reguły zaczynane jest właściwe leczenie alkoholizmu w naszym prywatnym ośrodku odwykowym k. Wrocławia.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jak zapisać się na detoks alkoholowy?

Pacjent w celu zgłoszenia się na detoks alkoholowy powinien skontaktować się telefonicznie lub mailowo z ośrodkiem terapii uzależnień. Oczyszczenie organizmu powinno być prowadzone w specjalistycznych placówkach, dlatego należy wybrać odpowiedni ośrodek zajmujący się leczeniem osób uzależnionych od alkoholu. Wykwalifikowany zespół z doświadczeniem klinicznym składający się z psychologa, asystenta socjalnego, psychiatry, psychoterapeuty, a także certyfikowanych specjalistów terapii uzależnień zapewnią fachową opiekę, co gwarantuje pacjentom skuteczną detoksykację, która nie tylko oczyszcza organizm, ale również polepsza samopoczucie, pomaga w pozbyciu się rozdrażnienia, niepokoju, lęku.

Co należy ze sobą zabrać?

Przed zgłoszeniem się do ośrodka leczenia uzależnień na detoksykację pacjent powinien wykonać badania laboratoryjne. Wynika to z konieczności dostosowania odtrucia do jego wieku oraz stanu zdrowia. Oprócz wyników badań osoba uzależniona powinna przekazać lekarzowi w szczegółowym wywiadzie informacje na temat przebytych schorzeń, chorób przewlekłych oraz wcześniej występujących dolegliwości po odstawieniu napojów wysokoprocentowych. Zdarza się, że oprócz typowych objawów zespołu abstynencyjnego pojawia się padaczka, zaburzenia pracy serca, majaczenie, co stanowić może zagrożenie dla zdrowia pacjenta, dlatego czasem konieczne jest podanie środków uspokajających i rozłożenie w czasie oczyszczania organizmu. Jeśli pacjent w przeszłości bardzo źle znosił objawy pojawiające się po zakończeniu ciągu alkoholowego, personel medyczny musi zostać o tym poinformowany, gdyż jest to cenna wskazówka, ułatwiająca planowanie procesu leczenia.

Czy odtrucie alkoholowe pomaga?

Detoksykacja jest pierwszym etapem procesu zdrowienia osoby uzależnionej. Efekty odtrucia alkoholowego są przez nią zauważalne i odczuwalne już po podaniu kroplówek z witaminami, glukozą i solą fizjologiczną. Natomiast całkowite pozbycie się toksyn zwykle trwa kilka dni. W trakcie detoksykacji z organizmu alkoholika zostaje usunięta substancja aktywna i jej metabolity, uzupełnione zostają niedobory składników odżywczych oraz przywrócona równowaga wodno – elektrolitowa w organiźmie. Dzięki odtruciu następuje przywrócenie równowagi psychicznej i fizycznej osoby uzależnionej.

Czy detoks alkoholowy jest bezpieczny?

Detoks alkoholowy jest bezpieczny tylko wtedy, gdy odbywa się w specjalistycznych placówkach. W razie potrzeby reakcja personelu medycznego jest natychmiastowa i adekwatna do potrzeb pacjenta. Samodzielne jej przeprowadzenie w domowym zaciszu może zagrażać zdrowiu alkoholika. Ośrodek leczenia uzależnień to idealne miejsce na rozpoczęcie terapii i zdrowienia. Poprawnie przeprowadzony detoks nie tylko oczyszcza organizm, ale również polepsza samopoczucie, pomaga w pozbyciu się rozdrażnienia, niepokoju, lęku. Kompleksowa pomoc w tego typu placówce obejmuje diagnostykę, dobór odpowiedniej diety, a także fachową terapię psychologiczną.

Czy objawy odstawienia są różne dla różnych osób?

Objawy odstawienia alkoholu są różne u różnych osób. Są to w zależności od pacjenta między innymi drżenia, złe samopoczucie, rozdrażnienie, agresja, majaczenie, zaburzenia pracy serca, padaczka, wymioty, nudności, bóle głowy, zaburzenia snu oraz ogólne uczucie rozbicia. Mogą one w sposób bezpośredni zagrażać życiu osoby uzależnionej, dlatego detoksykacja powinna być dostosowana do wieku oraz stanu pacjenta.

Czy sam detoks wystarczy w walce z uzależnieniem?

Detoks alkoholowy jest zaledwie początkiem leczenia. Kolejnym etapem jest fachowa terapia pod okiem specjalistów w prywatnym ośrodku odwykowym. Najlepsze efekty daje połączenie indywidualnych oraz grupowych sesji psychologicznych, a także wsparcie we wspólnotach AA.

DETOKS
☏ +48 733 123 300
☏ +48 695 415 873