Prywatny ośrodek leczenia uzależnień | Ośrodek Przebudzenie Wrocław
Prywatna klinika
leczenia uzależnień
OFERTA - DETOKS ALKOHOLOWY
Detoksykacja, czyli odtrucie alkoholowe, nazywane potocznie: detoksem, to pierwszy etap procesu zdrowienia w leczeniu uzależnień. Nadmierne zażywanie alkoholu, narkotyków lub innych substancji chemicznych czy farmakologicznych bezsprzecznie prowadzi do pogorszenia zdrowia fizycznego i psychicznego.
W chwili odstawienia substancji, która była przyjmowana regularnie i przez dłuższy czas, pojawia się zespół abstynencyjny. Objawy jakie mu towarzyszą to najczęściej: lęk, niepokój, rozdrażnienie, bezsenność, bóle mięśni i ciała, nadmierna potliwość, biegunki, zaburzenia pracy serca czy też wahania ciśnienia.
Wszystkie te nieprzyjemne symptomy związane są z nagłym odstawieniem nadużywanej substancji (alkohol, narkotyki, leki) i gwałtownej zmiany w procesie metabolicznym organizmu.
Bardzo trudno jest osobom uzależnionym, samodzielnie i bez odpowiedniej pomocy, poradzić sobie z pojawiającą się potrzebą ponownego zażywania substancji psychoaktywnych, w celu zmniejszenia skutków zespołu abstynencyjnego.
Właściwym sposobem na złagodzenie nieprzyjemnych i niebezpiecznych dla zdrowia objawów jest detoksykacja, czyli odtrucie alkoholowe, która ma na celu przywrócenie równowagi psychicznej i fizycznej osoby uzależnionej.
W ośrodku „Przebudzenie” przeprowadzamy - pod fachową opieką naszego zespołu medycznego- detoksykację od każdego środka psychoaktywnego – czyli od alkoholu, narkotyków i leków.
W trakcie leczenia detoksykacyjnego (odtrucia alkoholowego) prowadzone jest:
– usunięcie pozostałości substancji aktywnej i jej metabolitów;
– uzupełnienie niedoborów w składnikach odżywczych;
– przywrócenie równowagi wodno-elektrolitowej w organizmie.
Z tego tekstu dowiesz się:
– Co to jest detoks alkoholowy?
– Na czym polega odtrucie alkoholowe?
– Jakie są objawy i fazy zespołu abstynencyjnego?
– Co zrobić po detoxie?
ROZPOCZNIJ NOWE
ŻYCIE BEZ NAŁOGU!
U nas nie jesteś zamknięty w przysłowiowych czterech ścianach.
Detoks od alkoholu w pięknie usytuowanym ośrodku w pobliżu Wrocławia w pełnej bliskości z naturą? Ośrodek „Przebudzenie” to obiekt nowoczesny, który zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz, zdecydowanie bardziej przypomina luksusowy hotel niż przychodnię czy chłodny szpital.
Jeśli chcesz powiedzieć „stop” Twojemu uzależnieniu, a szczególnie jeśli jesteś z Wrocławia lub jego okolic, „Przebudzenie” stwarza idealne ku temu warunki. To miejsce, w którym możesz liczyć na prywatne odtrucie alkoholowe przy wsparciu odpowiednio wykwalifikowanego personelu. Dzięki nim możesz być pewien, że to wszystko, co spotyka Cię podczas detoksu alkoholowego, jest naturalnym przebiegiem pewnego procesu i że nie jesteś na tej drodze sam.
Odtrucia alkoholowe zasadniczo nigdy nie należą do przyjemności, lecz mając do dyspozycji obiekt z basenem, strefą wypoczynku i relaksu wraz z innymi udogodnieniami (biblioteka, ogród, przestronne wnętrza, itp.), odtrucie alkoholowe we Wrocławiu może być bardziej ludzkie i komfortowe.
Dowiedz się więcej o ośrodkuDetoks od alkoholu to stopniowe odzwyczajanie organizmu od regularnego przyjmowania substancji alkoholowej, do której jest on przyzwyczajony. Oczyszczanie organizmu po alkoholu to konieczność wówczas, gdy borykamy się z poważnym uzależnieniem od alkoholu i pomimo prób abstynencji, uzależnienie się pogłębia. Warto, by detoks alkoholowy był przeprowadzany w specjalistycznym ośrodku terapii uzależnień, gdzie osoba borykająca się z objawami odstawienia alkoholu oraz z wszelkimi trudnościami związanymi z procesem odtruwania alkoholowego, będzie czuła się zaopiekowana oraz przede wszystkim zrozumiana. Detoks alkoholowy w odcięciu od naszego codziennego środowiska oraz przy wsparciu wykfalifikowanego personelu daje swoisty komfort, biorąc pod uwagę cały dyskomfort związany z przebiegiem procesu odstawienia.
Odtruwanie organizmu to prawdziwy szok dla ciała, lecz tego typu terapia szokowa jest pierwszym ważnym krokiem na drodze ku skutecznym wyjściu z uzależnienia i zaczęcia nowego etapu naszego życia. Decydując się na detoks, podejmujemy istotny krok, który zaważy o przyszłości naszej oraz naszych bliskich.
Alkoholoodtrucie to dla większości alkoholików pierwszy krok przed podjęciem właściwego leczenia alkoholizmu.
Przed przeprowadzeniem detoksykacji alkoholowej przeprowadza się szczegółową diagnostykę stanu zdrowia pacjenta, co pozwala na określenie stopnia zaawansowania alkoholizmu oraz tego, jak bardzo alkoholik jest zatruty.
Po przeprowadzonej diagnostyce pacjent poddawany jest odtruciu alkoholowemu. Celem tego procesu jest całkowite usunięcie z organizmu wszelkich substancji aktywnych i toksyn, uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów oraz przywrócenie równowagi gospodarki wodno-elektrolitowej.
Detoksykacja alkoholowa
Odtrucie alkoholowe
Leki wspomagające
W trakcie alkoholoodtrucia pacjentowi podaje się indywidualnie dobrane leki oraz płyny po to, by zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań spowodowanych odstawieniem alkoholu.
Podjęcie się detoksu przez leczeniem jest bardzo ważne, gdyż nagłe zaprzestanie picia może spowodować alkoholowy zespół abstynencyjny. Zależnie od danej osoby objawy mogą być różne. Są to między innymi drżenia, złe samopoczucie, rozdrażnienie, agresja, majaczenie, zaburzenie pracy serca, padaczka wymioty, nudności, bóle głowy, zaburzenia snu oraz ogólne uczucie rozbicia. Objawy te pośrednio zagrażają życiu osoby uzależnionej, ponieważ w wyniku nagłego napadu padaczki pacjent może upaść i uderzyć w twardy przedmiot głową.
W ośrodku Przebudzenie dbamy o to, by pacjent podczas odtrucia alkoholowego czuł się bezpiecznie, a cały proces alkoholoodtrucia przebiegł spokojnie.
Najlepsze efekty daje połączenie indywidualnych oraz grupowych sesji psychologicznych. Należy także szukać wsparcia we wspólnotach AA. Życie na trzeźwo, szczególnie w początkowym okresie przysparza wielu trudności. Nierzadko trzeba na nowo układać swoje sprawy prywatne i zawodowe. Stąd też pomoc innych osób w tym czasie jest niezwykle istotna.
Jeśli chcesz zgłosić się na alkoholoodtrucie, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i udzielimy Ci szczegółowych informacji na temat leczenia. Oferujemy kompleksową pomoc obejmującą diagnostykę, dobór odpowiedniej diety, a także fachową terapię psychologiczną.
Proces oczyszczania organizmu z toksyn powstałych na skutek długotrwałego picia trwa około kilku dni. W tym czasie z krwioobiegu pacjenta zostaną usunięte wszystkie substancje aktywne, niedobory witamin i minerałów zostaną uzupełnione, a gospodarka wodno-elektrolitowa powróci do normy.
Warto pamiętać o tym, że detoks alkoholowy ma wpływ nie tylko na organizm pacjenta. Alkoholoodtrucie oczyszcza również umysł alkoholika. Pozwala spojrzeć na świat trzeźwymi oczami. Czas powrotu do zdrowia mentalnego zależny jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Chcąc przyspieszyć ten proces uzupełniamy detoks odpowiednim wsparciem psychoterapeutycznym.
Dla większości pacjentów alkoholoodtrucie jest początkiem właściwego leczenia alkoholizmu.
Detoks alkoholowy we Wrocławiu w ośrodku „Przebudzenie” to idealne miejsce, by zacząć od nowa:
Zapewniamy prywatność
Kiedy stajemy przed wyzwaniem zerwania z nałogiem, targają nami uczucia takie jak wstyd, zniechęcenie przeplatające się z determinacją oraz różnego rodzaju frustracje. W ośrodku „Przebudzenie” nie ma miejsca na ocenianie, ponieważ jest to centrum, w którym szczególnie cenimy Twoją prywatność.
Pomagamy współuzależnionym
Kiedy jesteśmy w trakcie detoksu, toczymy walkę z naszym nałogiem oraz nieraz z samymi sobą i z naszymi słabościami, skupiamy się na tym, by tej walki nie przegrać. Jednak, chociaż na pierwszy rzut oka tego nie widzimy, nasza walka toczona z uzależnieniem to nieoceniony przykład dla współuzależnionych.
Wykwalifikowany personel
W sytuacji, kiedy cały nasz organizm dąży do tego, by czerpać nowe bodźce alkoholowe, jedynie znajdując się pod opieką specjalistów: lekarzy, psychologów i psychoterapeutów, a także mając kontrolowany dostęp do leków na odtrucie alkoholowe, wiemy, że jesteśmy w dobrych rękach.
JESTEŚMY DO
TWOJEJ DYSPOZYCJI
Zespół abstynencyjny występuje u tych osób, które spożywają alkohol w sposób regularny przez długi czas, a następnie nagle przestają pić. Dolegliwość ta występuje więc jako skutek uboczny procesu odtruwania alkoholowego, a jej główne objawy to nerwowość, niepokój, pobudzenie, depresja, osłabienie, koszmary, a także znaczne wahania nastroju.
Objawy odstawienia alkoholu, jak i towarzyszący im dyskomfort, mają różny stopień nasilenia i z reguły są wzmożone w pierwszej fazie odstawienia i stopniowo ustępują w kolejnych fazach. Jednak w przypadku gdy te swoiste reakcje obronne organizmu nie są kontrolowane przez osobę postronną, mogą powodować poważne i potencjalnie zagrażające życiu powikłania. Między innymi dlatego tak istotne jest, by odtrucia alkoholowe przebiegały w przeznaczonych ku temu specjalistycznych ośrodkach, przygotowanych do tego, by, w obliczu tak gwałtownych zachowań, reagować w sposób odpowiedni i korzystny dla osoby uzależnionej oraz dla jej procesu wyjścia z uzależnienia.
Główną przyczyną zespołu abstynencyjnego jest nagłe zaprzestanie spożywania alkoholu. Alkohol wpływa na układ nerwowy poprzez zmianę pewnych substancji chemicznych, zwanych neuroprzekaźnikami, zaangażowanych w komunikację w mózgu. Po pewnym okresie codziennego picia organizm uzależnia się od alkoholu, zaś jeśli spożycie alkoholu zostanie znacznie ograniczone, mogą wystąpić takie objawy jak:
– Etap 1 (pierwsze 6-8 godzin bez picia):
bezsenność, niepokój, zawroty głowy, niepokój, itp.
– Etap 2 (pierwsze 6-24 godziny bez picia):
tachykardia, drżenia, wzrost ciśnienia krwi.
– Etap 3 (pierwsze 7-48 godzin bez picia):
drgawki i prawdopodobne delirium tremens.
– Etap 4 (pierwsze 3 dni i później do 12 dni):
pocenie się, halucynacje, dezorientacja umysłowa, dezorientacja, śmiertelność do 25%, jeśli pacjent nie jest leczony.
Kiedy podejmujemy decyzję o wyjściu z nałogu, zastanawiamy się, od czego zacząć i w jaki sposób skutecznie odciąć się od substancji, która ogranicza nasze działania i ma tak destrukcyjny wpływ na każdą sferę naszego życia: prywatną, zawodową i społeczną. Większość osób uzależnionych zaczyna od detoksu alkoholowego domowym sposobem. Statystycznie jednak samodzielne próby zerwania z alkoholem na własną rękę w domu są mniej skuteczne, wiążą się z ryzykiem dla zdrowia, ponieważ nie jesteśmy w stanie sami ocenić, w jakim stanie zdrowotnym jest nasz organizm oraz nie mamy wystarczającej wiedzy, na czym polega detoks alkoholowy.
Oczyszczenie organizmu powinno być realizowane w specjalistycznych placówkach. Ośrodek, który prowadzimy to idealne miejsce na rozpoczęcie terapii. Dysponujemy wykwalifikowanym zespołem z doświadczeniem klinicznym. Decydując się na leczenie alkoholizmu w naszej placówce, możesz być pewien, że jesteś pod fachową opieką.
Współpracujemy z lekarzem – absolwentem wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W skład personelu wchodzą również: psycholog, asystent socjalny, psychiatra, psychoterapeuta, a także certyfikowani specjaliści terapii uzależnień. Angażujemy się w wykonywane obowiązki, co sprawia, że możemy pochwalić się wieloma sukcesami, z których jesteśmy dumni.
Poprawnie przeprowadzona detoksykacja nie tylko oczyszcza organizm, ale również polepsza samopoczucie. Pomaga w pozbyciu się rozdrażnienia, niepokoju, lęku. Warto pamiętać, że odtrucie alkoholowe to zaledwie początek leczenia. Kolejnym etapem jest fachowa terapia pod okiem specjalistów.
Detoks alkoholowy jest jedynie początkiem całej terapii. Po przeprowadzonym alkoholoodtruciu z reguły zaczynane jest właściwe leczenie alkoholizmu w naszym prywatnym ośrodku odwykowym k. Wrocławia.
Pacjent w celu zgłoszenia się na detoks alkoholowy powinien skontaktować się telefonicznie lub mailowo z ośrodkiem terapii uzależnień. Oczyszczenie organizmu powinno być prowadzone w specjalistycznych placówkach, dlatego należy wybrać odpowiedni ośrodek zajmujący się leczeniem osób uzależnionych od alkoholu. Wykwalifikowany zespół z doświadczeniem klinicznym składający się z psychologa, asystenta socjalnego, psychiatry, psychoterapeuty, a także certyfikowanych specjalistów terapii uzależnień zapewnią fachową opiekę, co gwarantuje pacjentom skuteczną detoksykację, która nie tylko oczyszcza organizm, ale również polepsza samopoczucie, pomaga w pozbyciu się rozdrażnienia, niepokoju, lęku.
Przed zgłoszeniem się do ośrodka leczenia uzależnień na detoksykację pacjent powinien wykonać badania laboratoryjne. Wynika to z konieczności dostosowania odtrucia do jego wieku oraz stanu zdrowia. Oprócz wyników badań osoba uzależniona powinna przekazać lekarzowi w szczegółowym wywiadzie informacje na temat przebytych schorzeń, chorób przewlekłych oraz wcześniej występujących dolegliwości po odstawieniu napojów wysokoprocentowych. Zdarza się, że oprócz typowych objawów zespołu abstynencyjnego pojawia się padaczka, zaburzenia pracy serca, majaczenie, co stanowić może zagrożenie dla zdrowia pacjenta, dlatego czasem konieczne jest podanie środków uspokajających i rozłożenie w czasie oczyszczania organizmu. Jeśli pacjent w przeszłości bardzo źle znosił objawy pojawiające się po zakończeniu ciągu alkoholowego, personel medyczny musi zostać o tym poinformowany, gdyż jest to cenna wskazówka, ułatwiająca planowanie procesu leczenia.
Detoksykacja jest pierwszym etapem procesu zdrowienia osoby uzależnionej. Efekty odtrucia alkoholowego są przez nią zauważalne i odczuwalne już po podaniu kroplówek z witaminami, glukozą i solą fizjologiczną. Natomiast całkowite pozbycie się toksyn zwykle trwa kilka dni. W trakcie detoksykacji z organizmu alkoholika zostaje usunięta substancja aktywna i jej metabolity, uzupełnione zostają niedobory składników odżywczych oraz przywrócona równowaga wodno – elektrolitowa w organiźmie. Dzięki odtruciu następuje przywrócenie równowagi psychicznej i fizycznej osoby uzależnionej.
Detoks alkoholowy jest bezpieczny tylko wtedy, gdy odbywa się w specjalistycznych placówkach. W razie potrzeby reakcja personelu medycznego jest natychmiastowa i adekwatna do potrzeb pacjenta. Samodzielne jej przeprowadzenie w domowym zaciszu może zagrażać zdrowiu alkoholika. Ośrodek leczenia uzależnień to idealne miejsce na rozpoczęcie terapii i zdrowienia. Poprawnie przeprowadzony detoks nie tylko oczyszcza organizm, ale również polepsza samopoczucie, pomaga w pozbyciu się rozdrażnienia, niepokoju, lęku. Kompleksowa pomoc w tego typu placówce obejmuje diagnostykę, dobór odpowiedniej diety, a także fachową terapię psychologiczną.
Objawy odstawienia alkoholu są różne u różnych osób. Są to w zależności od pacjenta między innymi drżenia, złe samopoczucie, rozdrażnienie, agresja, majaczenie, zaburzenia pracy serca, padaczka, wymioty, nudności, bóle głowy, zaburzenia snu oraz ogólne uczucie rozbicia. Mogą one w sposób bezpośredni zagrażać życiu osoby uzależnionej, dlatego detoksykacja powinna być dostosowana do wieku oraz stanu pacjenta.
Detoks alkoholowy jest zaledwie początkiem leczenia. Kolejnym etapem jest fachowa terapia pod okiem specjalistów w prywatnym ośrodku odwykowym. Najlepsze efekty daje połączenie indywidualnych oraz grupowych sesji psychologicznych, a także wsparcie we wspólnotach AA.