telefonZadzwoń do nas
733 123 300
Loader

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień   |   Ośrodek Przebudzenie Wrocław

ikonka e-mailosrodekprzebudzenie@gmail.com       |       ikonka telefonu+48 733 123 300       |       ikonka telefonu+48 695 415 873

Ośrodek leczenia uzależnień – Oleśnica

Mieszkasz w Oleśnicy lub okolicach? Skorzystaj z oferty naszego ośrodka

Terapia uzależnień w Oleśnicy odbywa się w malowniczej okolicy z bliskością natury. Spokój otoczenia pozytywnie wpływa na proces leczenia, co jest jego dużą zaletą. Ośrodek Przebudzenie zajmuje się głównie leczeniem uzależnień – alkoholizmu i narkomanii, ale oferujemy także pomoc osobom zmagającym się z depresją i nerwicą.

Jesteśmy prywatnym ośrodkiem leczenia uzależnień i zapewniamy bardzo dobre warunki. Zależy nam na tym, aby nasi podopieczni czuli się u nas bezpiecznie – jak w domu. Pobyt w Ośrodku Przebudzenie naprawdę może pomóc wyjść z nałogu. Opracowany przez nas plan jest skuteczny, a nasza kadra jest prawdziwym wsparciem dla każdego uczestnika terapii.

Dowiedz się więcej o ośrodku

Kompleksowa terapia leczenia uzależnień w Ośrodku Przebudzenie

odtrucie alkoholowe oleśnica

Detoks alkoholowy

Detoks, czyli odtrucia alkoholowe w Oleśnicy, są pierwszym krokiem w drodze do wygrania z nałogiem. Proces przebiega pod opieką naszych najlepszych specjalistów.

leczenie alkoholizmu oleśnica

Leczenie alkoholizmu

Po przejściu detoksykacji rozpoczyna się właściwe leczenie alkoholizmu w Oleśnicy. Polega ono na udziale w odpowiednich zajęciach, rozmowach i wykonywaniu różnych ćwiczeń.

leczenie narkomanii oleśnica

Leczenie narkomanii

Uzależnionym od narkotyków zapewniamy odpowiednie warunki i opiekę wykwalifikowanych pracowników, aby móc zerwać z nałogiem. Plan terapii daje szansę na sukces.

leczenie depresji oleśnica

Leczenie depresji

Depresja jest chorobą, która wymaga leczenia. Po poznaniu konkretnego przypadku pomożemy wybrać odpowiednią metodę – psychoterapię leczenie farmakologiczne lub jedno i drugie.

masz pytania?

JESTEŚMY DO
TWOJEJ DYSPOZYCJI

Ośrodek odwykowy Oleśnica - kiedy skorzystać z pomocy?

Terapia uzależnień k. Oleśnicy polega na udzieleniu pomocy osobom z nałogami. Cały proces odbywa się w odpowiednio dopasowanych warunkach i jest prowadzony przez wykwalifikowane osoby z odpowiednimi uprawnieniami i doświadczeniem.

W Ośrodku Przebudzenia opracowaliśmy autorski program leczenia. Ułożyliśmy plan na 30 dni pobytu uzależnionego w ośrodku. Nasza terapia składa się z kilku etapów, początkowo przeprowadzane są odtrucia alkoholowe lub też odtrucia narkotykowe. Dopiero po tym etapie podopieczni biorą udział w terapii i zajęciach psychoedukacyjnych.

Terapia wiąże się z wieloma korzyściami: ze zrozumieniem swojego problemu, z nauczeniem się, jak unikać sięgania po używki, jak wytrwać w abstynencji, jak odnaleźć się w trzeźwej rzeczywistości. Dodatkowo pomagamy nie tylko samym uzależnionym, ale także ich bliskim.

Leczenie narkomanii czy też alkoholizmu w Oleśnicy warto rozpocząć w każdym momencie, choć im dłużej żyje się z nałogiem, tym większe szkody wyrządza on w organizmie oraz w życiu prywatnym i zawodowym chorego. Z tego powodu warto namawiać uzależnionych do podjęcia terapii.

Odwyk alkoholowy Oleśnica

Alkoholizm jest klasyfikowany jako choroba. Według badań Światowej Organizacji Zdrowia, udostępnionych na stronie rządowej, okazuje się, że Polacy coraz częściej sięgają po alkohol. Jego działanie wiąże się z wieloma skutkami zdrowotnymi, mówi się, że może oddziaływać na ponad 200 różnych chorób, a dodatkowo plasuje się na ostatnim miejscu „podium” wśród czynników zagrażających zdrowiu. Nieleczony alkoholizm może więc wyrządzić wiele szkód w organizmie, a nawet doprowadzić do śmierci.

Do objawów świadczących o alkoholizmie zalicza się m.in.:

  • przesunięcie granicy tolerancji na alkohol, objawiające się koniecznością spożywania coraz większych ilości trunku,
  • coraz częstsze pojawianie się luk w pamięci,
  • zmniejszenie grona znajomych do osób pijących.

Leczenie narkomanii Oleśnica: detoks jako pierwszy krok do czystości

Osobę uzależnioną od narkotyków bardzo łatwo rozpoznać. Narkoman jest psychicznie i fizycznie zmuszony do przyjmowania substancji psychoaktywnej, przez co często zmienia się jego zachowanie i tryb życia. Praca, hobby i spotkania z dawnymi znajomymi przestają mieć znaczenie, pojawia się agresja, nerwowość i kłamstwa. Po nie przyjęciu odpowiedniej dawki zaczynają pojawiać się objawy abstynencyjne. W kryzysowych momentach uzależniony jest w stanie zrobić wszystko, aby zdobyć narkotyk.

Narkotyki dają chwilowe poczucie spokoju czy też euforii. Uzależniają się od nich osoby, które nie czują, że pasują do otoczenia i są samotne. Narkomania grozi napadami lękowymi, uszkodzeniem zdrowia i niestety zbyt często – śmiercią.

Ośrodek leczenia uzależnień – dojazd z Oleśnicy

Terapia uzależnień w Ośrodku Przebudzenie skierowana jest do wszystkich Polaków – z różnych miejsc kraju. Szczególnie namawiamy mieszkańców Dolnego Śląska do zapoznania się z naszą ofertą.

Osoby mieszkające w Oleśnicy mają bardzo dobry dojazd na naszą terapię. Cała trasa samochodem wynosi około 40 km, a czas przejazdu to od 40 do 60 minut – w zależności od wybranej drogi. Najlepiej wybrać jazdę przez Dąbrowę i przez drogę ekspresową S8.

Okolica sprzyja procesowi leczenia, a dodatkowo – jak sami Państwo widzą – dojazd jest bardzo atrakcyjny. Serdecznie zapraszamy mieszkańców z Oleśnicy do podjęcia walki z nałogiem w malowniczej Ligocie Pięknej.


Zapraszamy także pacjentów z innych miast

☏ +48 733 123 300
☏ +48 695 415 873