Loader

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień   |   Ośrodek Przebudzenie Wrocław

ikonka e-mailosrodekprzebudzenie@gmail.com       |       ikonka telefonu+48 733 123 300       |       ikonka telefonu+48 695 415 873

Ośrodek leczenia uzależnień – Świebodzice

Mieszkasz w Świebodzicach lub okolicach? Skorzystaj z oferty naszego ośrodka

Terapia uzależnień niedaleko Świebodzic odbywająca się w Ośrodku Przebudzenie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa, wysoki standard zakwaterowania i przyjazną atmosferę ze strony całej kadry. Dodatkowo mieścimy się w malowniczej okolicy, która sprzyja pobytowi w ośrodku. Nasz zespół tworzą osoby specjalistycznie wykwalifikowane i z odpowiednim doświadczeniem. Uzależniony będzie przebywać pod opieką lekarzy, pielęgniarek i specjalistów terapii uzależnień w Świebodzicach.

Gwarantujemy, że zawsze angażujemy się w proces leczenia i indywidualnie podchodzimy do każdego pacjenta. Jesteśmy prywatnym ośrodkiem, w którym proponujemy uzależnionym udział w wielu zajęciach, umożliwiających odnalezienie źródła problemu oraz dających narzędzia do walki z pokusą używek.

Dowiedz się więcej o ośrodku

Ośrodek leczenia uzależnień Świebodzice: jak przebiega leczenie uzależnień?

terapia alkoholowa świebodzice

Detoks alkoholowy

Odwyk alkoholowy w Świebodzicach rozpoczyna się od detoksykacji organizmu, która polega na oczyszczeniu podopiecznego z pozostałości alkoholu – wszystko odbywa się pod okiem specjalistów.

leczenie alkoholizmu świebodzice

Leczenie alkoholizmu

Uzależnienie od alkoholu będą brać udział w zajęciach indywidualnych oraz grupowych. Terapia jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb podopiecznego.

terapia antynarkotykowa świebodzice

Leczenie narkomanii

Narkomanię leczy się podobnie do alkoholizmu – najpierw konieczny jest detoks, a dopiero potem uzależniony może rozpocząć uczestnictwo w terapii.

terapia przeciw depreseji świebodzice

Leczenie depresji

W Ośrodku Przebudzenie oferujemy także pomoc osobom zmagającym się z depresją. Nasza kadra potrafi dopasować metody leczenia – psychoterapię lub farmakoterapię – do konkretnego przypadku.

masz pytania?

JESTEŚMY DO
TWOJEJ DYSPOZYCJI

Terapia leczenia uzależnień - gdzie mieszkańcy Świebodzic mogą szukać pomocy?

Nasza terapia trwa 30 dni i opiera się na autorskim programie leczenia. Cały proces zaczyna się od odtrucia alkoholowego, a następnie uzależniony może brać udział w różnorodnych zajęciach i spotkaniach grup wsparcia. Zapewniamy zakwaterowanie, wyżywienie i odpowiednią opiekę – oferujemy wsparcie przez cały czas pobytu w ośrodku. W Ośrodku Przebudzenie kierujemy się kilkoma zasadami, są to m.in.:

  • utrzymywanie dyskrecji i tajemnicy zawodowej,
  • zachowujemy się kulturalnie,
  • udział we wszystkich zajęciach jest obowiązkowy.

Z naszej pomocy mogą skorzystać nie tylko alkoholicy i narkomanii, ale także ich bliscy, na których nałóg również w jakimś stopniu wpłynął i potrzebują pomocy psychoterapeuty.

Zachęcamy do namawiania uzależnionych do podjęcia leczenia. Informowanie o przebiegu i skutkach terapii mogą spowodować, że osoba z nałogiem zdecyduje się rozpocząć leczenie, a to może uratować jej życie. Zawsze podkreślamy, że warto jak najszybciej zapisać się do ośrodka – im wcześniejszy etap uzależnienia, tym łatwiej pozbyć się nałogu, a także używki nie zdążą wyrządzić nieodwracalnych szkód zdrowotnych.

Terapia alkoholowa - leczenie alkoholizmu w Świebodzicach

Przyjmuje się, że w Polsce aż 850 tysięcy osób może mieć problem z alkoholizmem. Jest to choroba, która wymaga specjalistycznego leczenia. Uzależnieni często nie widzą swojego problemu lub nie chcą się do niego przyznać. Najpierw zaczyna się od picia w towarzystwie, a później szuka się tylko okazji do napicia się lub sięga się po alkohol nawet w samotności.

Alkoholizm grozi chorobami układu pokarmowego, ma zły wpływ na relacje z bliskimi, grozi utratą pracy i chorobami psychicznymi. Nadużywanie alkoholu wiąże się także często z depresją – picie wysokoprocentowych trunków może ją wywołać, lub być próbą walki z nią. W obu przypadkach potrzebna jest pomoc ośrodka.

Leczenie narkomanii Świebodzice

Uzależnienie od narkotyków jest bardzo poważnym nałogiem, który zagraża życiu. Leczenie narkomanii w Świebodzicach należy przeprowadzić według konkretnego planu i pod stałą opieką – tylko wtedy możliwe jest zerwanie z uzależnieniem.

Narkomania wywołuje wiele zmian psychofizycznych. Każdy narkotyk może dawać inne objawy, najczęściej można zauważyć zmiany w gałce ocznej – przekrwione oczy, rozszerzone lub zwężone źrenice. Pojawiają się także wahania nastrojów, nerwowość i napady agresji. Systematyczne zażywanie substancji psychoaktywnych grozi wystąpieniem stanów lękowych i depresyjnych.

Co sprzyja narkomanii? Mówi się o różnych czynnikach, m.in. są to: chęć spróbowania czegoś nowego i zapewnienie sobie innej niż zwykle przyjemności, poczucie wyobcowania i potrzeba zaspokojenia głodu narkotykowego.

Ośrodek leczenia uzależnień – dojazd ze Świebodzic

Ośrodek Przebudzenie mieści się w Ligocie Pięknej, a więc nasza oferta powstała w szczególności z myślą o uzależnionych mieszkających na Dolnym Śląsku, jednak w naszych murach pomoc znajdą również osoby z innych miejsc w Polsce. Okolica ośrodka jest bardzo ładna, podopieczni będą więc mogli nacieszyć się świeżym powietrzem i piękną zielenią.

Świebodzice i Ligotę piękną dzieli trochę ponad 1 godzina drogi. Jadąc samochodem, trzeba pokonać około 90 km. Chcąc dotrzeć do Ośrodka Przebudzenie, należy kierować się na północny-wschód. Najlepiej drogą krajową nr 35 przez Świdnicę w stronę Wrocławia lub autostradą A4.

Każdy mieszkaniec Świebodzic, zmagający się z uzależnieniem, może liczyć na naszą pomoc. Zapraszamy do kontaktu!


Zapraszamy także pacjentów z innych miast

☏ +48 733 123 300
☏ +48 695 415 873