telefonZadzwoń do nas
733 123 300
Loader

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień   |   Ośrodek Przebudzenie Wrocław

ikonka e-mailosrodekprzebudzenie@gmail.com       |       ikonka telefonu+48 733 123 300       |       ikonka telefonu+48 695 415 873

Naszą misją jest Twoja wolność od nałogów

Ośrodek odwykowy "Przebudzenie" – O nas

Jeżeli tu jesteś, oznacza to, że już poczyniłeś ogromny krok do poprawy jakości swojego życia i zdrowia. Teraz pozwól, żeby nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień „Przebudzenie” pozwolił Ci wykonać drugi krok, poprzez zapewnienie Ci tego wszystkiego, co jest potrzebne abyś zaczął Nowe Życie.

Ile razy powtarzałeś/aś sobie, że to ostatni raz? Czujesz, że przegrywasz za każdym razem, kiedy sięgasz po alkohol? Nie jesteś w tym sam, wiele osób cierpi na uzależnienie od alkoholu, z czym spotykamy się na co dzień.

Powodów jest wiele – praca, sprawy rodzinne, zdrowie, pęd i ciągłe wymagania płynące z otoczenia. Niezależnie od motywów, które kierują Tobą podczas sięgania po alkohol, nasza klinika dołoży wszelkich starań, aby wesprzeć Cię w tym trudnym dla Ciebie i Twoich bliskich czasie z pełnym zrozumieniem i profesjonalizmem. Pamiętaj, że naszym głównym celem i motywacją jest wyciągnięcie Cię z nałogu.

Wiemy, że jest Ci ciężko, bardzo trudno samodzielnie poradzić sobie z problemem i wyjść z nałogu. Presja otoczenia, spadek wiary w siebie i ciągłe poczucie winy tylko pogłębiają problem. Pozwól nam Ci pomóc.

W naszym ośrodku przeprowadzamy terapię da osób uzależnionych oraz pomoc psychologiczną dla ich Rodzin.

Tak, rodzina i najbliżsi również potrzebują wsparcia, ponieważ bardzo często cierpią na współuzależnienie, które polega na dostosowaniu się do rytmu dnia osoby spożywającej alkohol. W związku z tym nałogiem, osoba taka przejmuje ogromną odpowiedzialność zarówno za siebie jak za osobę uzależnioną, co przekłada się na ciągle kontrolowanie, nadmierną opiekę i „zmywanie” z osoby uzależnionej wszelkich konsekwencji własnych czynów.

Nadmierne spożywanie alkoholu przez partnera, potomstwo czy rodzica, bardzo często wiąże się również z ignorowaniem własnych potrzeb, zaniedbywaniem się i co najgorsze, zaprzeczaniem faktom. Wiemy, że taka osoba również niezwykle cierpi i nie potrafi już cieszyć się życiem. W związku z tym, nasza klinika udzieli wsparcia zarówno uzależnionemu jak i każdej osobie dotkniętej współuzależnieniem, aby uzyskać efekt synergii dla osiągnięcia najlepszych rezultatów terapii.

dyskrecja

DYSKRECJA

zielona okolica

ZIELONA OKOLICA

blisko miasta

BLISKO MIASTA

Nasza placówka leczenia alkoholizmu i uzależnień behawioralnych znajduje się w miejscowości Ligota Piękna – zaledwie 10 km od północnej granicy Wrocławia. Ośrodek „Przebudzenie” położony jest na tyle daleko, aby szybko zapomnieć o hałaśliwym zgiełku miasta i na tyle blisko, aby szybko tu przyjechać, a odwiedziny najbliższych nie sprawiały kłopotów z dojazdem. Cicha, spokojna i zielona okolica to nieprzypadkowy wybór, ponieważ zależało nam na dyskrecji, pełnej anonimowości naszych Pacjentów oraz optymalnych warunkach leczenia.

Wiemy, że udało nam się to osiągnąć.

,,

…wielu ludzi wciąż dąży do wzniosłych ideałów
i wszędzie życie pełne jest heroizmu…

– Max Ehrmann

PRZEBUDZIMY CIĘ DO NOWEGO ŻYCIA

Naszą misją jest niesienie pomocy Osobom, którym alkohol oraz uzależnienia behawioralne każdego dnia kradną szczęście oraz sens życia. Jedną z dróg, która prowadzi do wyjścia z nałogu, jest leczenie odwykowe.

Owa terapia pomaga wydostać się z zamkniętego kręgu samotności, bezsilności i strachu, które sprawiają, że każda próba walki z nałogu kończy się na niedotrzymanych obietnicach. Każda niedotrzymana obietnica, to zatracanie wiary w siebie i swoje możliwości. Zachwianie poczucia własnej wartości przynosi z kolei poczucie wstydu, niepewności i chęci ucieczki.

To prowadzi do bezradności, uciekania od bliskości i relacji, a w konsekwencji poszukiwania sposobów na rozładowanie napięcia i zażegnanie smutków. I tutaj zamyka się krąg niepowodzeń, które pchają Cię w stronę kieliszka, od którego tak bardzo pragniesz uciec.

ośrodek odwykowy Przebudzenie
terapia odwykowa

REZULTAT NASZEJ TERAPII

Po zakończonej terapii odwykowej czeka Cię czas wielkiej próby – nowe, trzeźwe życie – dzięki leczeniu przejdziesz tę drogę bezpiecznie, odzyskasz szacunek do samego siebie i nauczysz się mówić o swojej przeszłości.


Wiemy, że to właśnie czas po zakończeniu terapii jest najtrudniejszy. Dlaczego? Ponieważ powracasz do miejsc i ludzi, którzy w dużym stopniu mogą kojarzyć się z nałogiem, trudnymi chwilami i cierpieniem. Chcemy dać Ci narzędzia, dzięki którym będziesz radził sobie zarówno w nowym, jak i dawnym otoczeniu przywodzącym na myśl wspomnienia i skojarzenia.


Ogromnie zależy nam na tym, żebyś wiedział jakimi technikami i metodami radzić sobie w najtrudniejszych dla Ciebie chwilach. Dla nas liczy się Twój sukces, który będzie sukcesem na całe życie, a nie na krótką chwilę. Chcemy nauczyć Cię w jaki sposób radzić sobie z wahaniem, smutkiem czy niepewnością, tak, abyś nie krzywdził już siebie i najbliższych.


Właśnie to jest naszym celem, do którego będziemy dążyć już od pierwszego dnia Twojej terapii.


Ale zacznijmy od początku…

Kadra

CZYTAJ WIĘCEJ

AUTORSKI PROGRAM LECZENIA UZALEŻNIEŃ

30-DNIOWA TERAPIA STACJONARNA Z ZAKWATEROWANIEM

Głęboka wiedza, praktyka kliniczna oraz doświadczenie naszej kadry pozwoliły nam opracować skuteczny, kompleksowy oraz konsekwentnie realizowany stacjonarny program leczenia odwykowego.

  • Nasza terapia odwykowa łączy regenerację organizmu z profesjonalnym wsparciem psychologicznym w formie indywidualnych konsultacji, spotkań grupowych oraz warsztatów terapeutycznych, podczas których postaramy się znaleźć źródło cierpienia i niepowodzeń. Będzie to pierwszy krok do wypracowania nowych metod radzenia sobie z problemem.
  • Wiemy, jak ważne jest odcięcie się od rzeczywistości, w której choroba dyktuje warunki, dlatego proponujemy co najmniej 30-dniową terapię odwykową z zakwaterowaniem, ponieważ tylko taka forma leczenia przynosi pożądane rezultaty. Dopiero po takim czasie ustępują objawy abstynencyjne oraz zmniejsza się natarczywość myśli krążących wokół alkoholu. To również minimalny czas pozwalający na zgłębienie wiedzy z zakresu alkoholizmu oraz akceptację tego, co miało miejsce w przeszłości. Okres, w którym będziesz przebywał na terenie naszej kliniki i brał udział w terapiach odwykowych, musi być również wystarczający do tego, abyś nauczył się abstynenckiego stylu życia, a także rozpoznawania sygnałów, które dotychczas prowadziły do sięgnięcia po alkohol. Przede wszystkim jednak, czas spędzony w naszej placówce powinien być na tyle długi, aby mieć szansę na zapobiegnięcie powrotu do choroby.

☏ +48 733 123 300
☏ +48 695 415 873