Loader

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień   |   Ośrodek Przebudzenie Wrocław

ikonka e-mailosrodekprzebudzenie@gmail.com       |       ikonka telefonu+48 733 123 300       |       ikonka telefonu+48 695 415 873

Ośrodek leczenia uzależnień – Kłodzko

Mieszkasz w Kłodzku lub okolicach? Skorzystaj z oferty naszego Ośrodka Przebudzenie

Mieszkasz w Kłodzku i potrzebujesz specjalisty od terapii uzależnień? W Ośrodku Przebudzenie zajmujemy się pomocą właśnie takim osobom. Podejmujemy się leczenia k. Kłodzka: alkoholizmu, narkomanii, a także depresji. Przeprowadzamy także proces detoksykacji pod okiem wykwalifikowanej kadry.

Cały zespół naszych specjalistów tworzą ludzie zaangażowani. Psycholodzy, psychoterapeuci, certyfikowani specjaliści terapii uzależnień, certyfikowani instruktorzy terapii uzależnień, pielęgniarki oraz pracownicy wspomagający są gotowi nieść pomoc w każdej sytuacji.

Odpowiednie wykształcenie oraz doświadczenie nauczyły nas, co robić, aby terapia była skuteczna, a podopieczni dobrze czuli się podczas pobytu w ośrodku. Z tego powodu opracowaliśmy własny plan leczenia uzależnień.

Pomagamy odzyskać naszym podopiecznym poczucie własnej wartości i wiarę w życie w trzeźwości, co uważamy za jedną z ważniejszych zalet naszego procesu leczenia.

Dowiedz się więcej o ośrodku

Terapia leczenia uzależnień w Ośrodku Przebudzenie

detoks alkoholowy

Detoks alkoholowy

Odtrucie alkoholowe pod opieką wykwalifikowanej kadry pozwala uporać się z zespołem abstynencyjnym i efektywnie przejść pierwszy etap leczenia uzależnień.

terapia alkoholowa

Leczenie alkoholizmu

Skuteczne leczenie alkoholizmu opiera się na dopasowanym procesie leczenia. Stawiamy głównie na resocjalizację i psychoedukację. Proponujemy m.in. udział w terapii indywidualnej oraz grupowej.

terapia antynarkotykowa

Leczenie narkomanii

Po odtruciu organizmu rozpoczyna się terapia. Proces terapeutyczny i uczenie się na nowo pewnych zachowań wymaga zaangażowania nie tylko naszej kadry, ale również pacjenta.

leczenie depresji

Leczenie depresji

Nasz zespół tworzą lekarze, którzy posiadają cenne doświadczenie w pracy z osobami chorymi na depresję. Gwarantujemy odpowiednie wsparcie i indywidualne podejście do pacjenta.

masz pytania?

JESTEŚMY DO
TWOJEJ DYSPOZYCJI

Terapia leczenia uzależnień - oferta dla mieszkańców Kłodzka

Terapia uzależnień niedaleko Kłodzka składa się z kilku etapów, które mogą się różnić w zależności od rodzaju uzależnienia, z jakim zmaga się nasz pacjent. Na każdego jednak czeka autorski program leczenia, który opiera się na 30-dniowym pobycie w Ośrodku Przebudzenie. W trakcie odwyku alkoholowego w Kłodzku będą Państwo pod okiem znakomitej kadry, która zapewni komfort leczenia i umili okres odtrucia alkoholowego w Kłodzku.

Zachęcamy Państwa do zainteresowania się naszym programem i podjęcia decyzji o leczeniu. Zapewniamy, że im szybciej zdecydują się Państwo walczyć ze swoim nałogiem, tym lepiej dla Państwa zdrowia. Alkohol i narkotyki niszczą organizm, osłabiają psychikę oraz negatywnie wpływają na relację międzyludzkie. Namawiamy też bliskich uzależnionych, aby spróbowały przekonać osobę z nałogiem do zawalczenia o swoje lepsze życie.

Wzięcie udziału w terapii leczenia uzależnień wiąże się wieloma korzyściami. Oprócz możliwości pokonania nałogu i odzyskania panowania nad swoimi czynami zapewniamy naukę relaksacji oraz metod, które pomogą radzić sobie z trudnymi emocjami.

Leczenie alkoholizmu Kłodzko

Alkoholizm jest chorobą, która dotyka nie tylko samego uzależnionego, ale również jego otoczenie. Nadużywanie alkoholu prowadzi do nieumiejętności pełnienia obowiązków zawodowych, do zepsucia relacji rodzinnych oraz do zniszczenia stanu zdrowia. Na czynniki ryzyka wystąpienia tej choroby składają się m.in.: niska samoocena, nieumiejętność radzenia sobie z codziennymi problemami, dużo sytuacji stresowych czy stany depresyjne.

Samo uzależnienie może być fizyczne lub psychiczne. Osoba z nałogiem staje się rozdrażniona, szuka wszędzie możliwości napicia się. U alkoholika przesuwa się granica tolerancji na alkohol i pojawiają się luki w pamięci. Alkoholizm trzeba leczyć, aby nie dopuścić do poważnych zmian w organizmie. Nieleczony może doprowadzić nawet do śmierci.

Odwyk od narkotyków w Kłodzku

Objawami uzależnienia od narkotyków są częste zmiany nastrojów – od euforii po agresje czy stany depresyjne i napady lękowe. Do czynników ryzyka zalicza się m.in.: chęć zaimponowania grupie rówieśników i silną potrzebę bycia akceptowanym, samotność, nagromadzenie się problemów życiowych. Podczas leczenia narkomanii w Kłodzku pacjenci muszą przejść detoksykację oraz brać udział w grupowej, oraz indywidualnej psychoterapii.

Nieleczona narkomania prowadzi to wystąpienia nieodwracalnych zaburzeń w psychice oraz w stanie zdrowia fizycznego. Ostatecznie może być też przyczyną śmierci. Dodatkowo uzależnienie od narkotyków ma negatywny wpływ na życie prywatne narkomana – przede wszystkim niszczą się jego relację z rodziną, a znalezienie pracy staje się praktycznie niemożliwe.

Ośrodek leczenia uzależnień – dojazd z Kłodzka

Ośrodek Przebudzenie jest ulokowany w pobliżu Wrocławia, we wsi Ligota Piękna. Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim dla mieszkańców Dolnego Śląska, ale na terapię przyjmujemy osoby z całej Polski. Oferujemy piękne otoczenie, bliskość natury i spokój, dzięki dalekiej odległości od zgiełku miasta.

Jeśli chodzi o dojazd z Kłodzka do Ligoty Pięknej (a dokładniej na ul. Leszczynową 29), to należy jechać przez Ząbkowice Śląskie w kierunku Wrocławia, a następnie kierować się na Trzebnicę. Trasa powinna zająć Państwu niecałe 2 godziny.

Wszystkich Kłodczan, którzy toczą nierówną walkę z nałogiem, chcielibyśmy zaprosić do podjęcia leczenia w naszym ośrodku leczenia uzależnień.


Zapraszamy także pacjentów z innych miast:

☏ +48 733 123 300
☏ +48 695 415 873