Loader

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień   |   Ośrodek Przebudzenie Wrocław

osrodekprzebudzenie@gmail.com       |       +48 733 123 300       |       +48 695 415 873

Ośrodek odwykowy – Jelenia Góra | Przebudzenie

Leczenie alkoholizmu i detoks alkoholowy – Jelenia Góra

Alkoholizm jest chorobą rozwijającą się w bardzo szybkim tempie, a jej rozwój jest bardzo ciężki w zidentyfikowaniu. Początki choroby alkoholowej bardzo często są bagatelizowane.

Alkoholizm polega na tym, że osoba uzależniona w pewnym momencie całkowicie traci kontrolę nad swoim zachowaniem, ilością wypitych trunków, a także częstotliwością ich spożywania.

Osoba uzależniona od alkoholu bardzo często zdaje sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje niesie ze sobą picie. Z tej racji popada ona w poczucie wstydu, podczas gdy jest trzeźwa.

Wstyd ten przyczynia się do tego, że alkoholik sięga po kolejny kieliszek wódki. Każdy następny jest dla alkoholika coraz gorszy, aż w końcu upada on na dno i traci wszystko.

Początki choroby alkoholowej są bardzo często niemożliwe do zauważenia. Nawet jeśli ktoś uświadomi sobie, że za dużo pije, to najczęściej lekceważy ten fakt. Podobne zachowanie można dostrzec u bliskich alkoholika. Picie jest usprawiedliwiane na wiele sposobów.

Jeżeli podejrzewamy kogoś bliskiego o to, że za dużo pije to warto obserwować zachowanie tej osoby, ponieważ objawy alkoholizmu w większości przypadków są bardzo podobne.

Pierwsze etapy alkoholizmu są dość powszechne dla większości ludzi, dlatego też często są ignorowane przez otoczenie. Zaliczamy tutaj przede wszystkim częste picie alkoholu w dużych ilościach.

Można również zauważyć, że osoba nadużywająca alkoholu ma zwiększoną tolerancję na picie. To, co spokojnie wystarczyłoby na kilka osób, dla alkoholika nie jest ilością wystarczającą.

Kolejnym objawem alkoholizmu jest zawężenie grona znajomych do tych, co piją oraz szukanie dowolnej okazji do tego, by się napić. Wraz rozwojem choroby alkoholowej, osoba uzależniona nie szuka już okazji do picia – po prostu to robi.

Alkoholik bardzo często doświadcza luk w pamięci. Zapomina co robił, gdzie był oraz jak trafił do domu. Wraz z kontynuowaniem picia osoba uzależniona zaczyna mylić dni i wydarzenia.

Alkoholizm jest choroba, która nie ma żadnej litości wobec człowieka. Odbiera mu wszystko co ma i niszczy go tak mocno, jak tylko się da. Alkoholik traci rodzinę, mieszkanie, pracę, samochód, godność, a często nawet życie.

Osoba uzależniona od alkoholu na pewnym etapie choroby zaczyna nagminnie okłamywać siebie i bliskich, a także stosować szereg technik manipulacyjnych. Cel jest jeden – napić się w spokoju.

W ośrodku Przebudzenie proponujemy kompleksowe leczenie alkoholizmu. Proces ten rozpoczyna się od przeprowadzenia detoksykacji. Ma ona na celu pozbycie się wszystkich toksyn z organizmu, które powstały na skutek długotrwałego picia alkoholu.

Po detoksie przychodzi czas na właściwe leczenie alkoholizmu, które jest połączeniem psychoterapii indywidualnej oraz spotkań ze Wspólnotą Anonimowych Alkoholików.

Leczenie uzależnień

W ośrodku Przebudzenie zajmujemy się kompleksowym leczeniem uzależnień. Na podstawie wieloletniego doświadczenia, wiedzy oraz umiejętności opracowaliśmy autorski program terapeutyczny, który doskonale sprawdza się w leczeniu nałogów.

Naszym pacjentom oferujemy między innymi leczenie narkomanii oraz alkoholizmu.

Niestety – w dzisiejszych czasach bardzo dużo ludzi ma problem z uzależnieniem, niezależnie od swojego wieku. Choroba alkoholowa lub narkomania może dotknąć zarówno nastolatka, jak i starszą osobę.

Początki uzależnienia często są niezauważalne, a nawet jeśli, to usprawiedliwia je się w dowolny sposób, np. „napiję się, bo mam stresującą pracę”, „napiję się, bo miałem zły dzień” , „wezmę narkotyk, bo mam ochotę się wyluzować”. Powodów, dla których ludzie sięgają po używki można by wymieniać w nieskończoność.

W pewnym momencie osoba uzależniona od narkotyków czy alkoholu coraz częściej sięga po swoją ulubioną używkę. Na tym etapie nie potrzeba już usprawiedliwiać swojego zachowania – alkoholik czy narkoman sięga po kolejną butelkę wódki lub dawkę narkotyku tylko po to, by utracić świadomość i oddać się nałogowi.

Wraz z rozwojem uzależnienia zanika w człowiekowi wszystko, co miało jakiekolwiek wartości – liczy się tylko wódka lub narkotyk. Osoba uzależniona traci bliskich, rodzinę, przyjaciół, pracę, mieszkanie i swój dorobek. Niestety – często też życie.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jaki wpływ na człowieka ma uzależnienie. Dlatego też nasz program terapeutyczny opiera się na wsparciu psychicznym oraz fizycznym.

Dojazd do ośrodka Przebudzenie z Jeleniej Góry

Oferta leczenia uzależnień skierowana jest do mieszkańców z całej Polski.

Nasz ośrodek znajduje się w miejscowości Ligota Piękna na ulicy Leszczynowej 29. Miejsce to sprzyja leczeniu uzależnień ze względu na śliczny zielony teren oraz panującą ciszę.

Do naszego prywatnego ośrodka leczenia uzależnień zapraszamy mieszkańców Jeleniej Góry. Do ośrodka Przebudzenie mają Państwo w zależności od wybranej trasy od 129 do 143 kilometrów.

☏ +48 733 123 300
☏ +48 695 415 873