Loader

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień   |   Ośrodek Przebudzenie Wrocław

ikonka e-mailosrodekprzebudzenie@gmail.com       |       ikonka telefonu+48 733 123 300       |       ikonka telefonu+48 695 415 873

Ośrodek leczenia uzależnień – Brzeg Dolny

Mieszkasz w Brzegu Dolnym lub okolicach? Skorzystaj z oferty naszego ośrodka

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień zajmuje się niesieniem pomocy osobom, które straciły panowanie nad nałogiem. Cały proces leczenia odbywa się w przyjaznych warunkach i pod okiem specjalistów. W prywatnym ośrodku każdy może czuć się anonimowo. Zaletami Ośrodka Przebudzenie są: bliskość natury, sprawdzony plan leczenia i indywidualne podejście do pacjenta.

Naszą kadrę tworzą psychiatrzy, psychologowie, pielęgniarki, certyfikowani instruktorzy terapii uzależnień, pracownicy wspomagający oraz certyfikowani specjaliści terapii uzależnień z Brzegu Dolnego i okolic. Wszyscy są odpowiednio wykwalifikowani i posiadają cenne doświadczenie w zawodzie. Dodatkowo charakteryzują się zaangażowaniem i empatią.

Zapewniamy, że nasz zespół i dokładnie opracowany plan pomagają wyjść z nałogu. Cieszymy się skutecznością terapii i zapewniamy wsparcie pacjentom na każdym etapie leczenia.

Dowiedz się więcej o ośrodku

Kompleksowa terapia leczenia uzależnień w Ośrodku Przebudzenie

odtrucie alkoholowe brzeg dolny

Detoks alkoholowy

Detoksykacja jest obowiązkowa dla wszystkich, którzy zaczynają leczenie. Usunięcie z organizmu pozostałości po alkoholu odbywa się pod czujnym okiem naszych specjalistów.

leczenie alkoholizmu brzeg dolny

Leczenie alkoholizmu

W Ośrodku Przebudzenie proces terapeutyczny opiera się na resocjalizacji uzależnionego. Oferujemy terapię grupową, indywidualną, uczestnictwo w grupach wsparcia oraz psychoedukację.

leczenie narkomanii brzeg dolny

Leczenie narkomanii

Skuteczne leczenie narkomanii w Brzegu Dolnym składa się z kilku etapów. Proces rozpoczyna się od detoksykacji, a następnie przeprowadzane są terapie oraz zajęcia edukacyjne.

leczenie depresji brzeg dolny

Leczenie depresji

Leczenie odbywa się pod okiem wykwalifikowanych lekarzy i terapeutów, którzy potrafią dopasować przebieg leczenia do konkretnego przypadku pacjenta.

masz pytania?

JESTEŚMY DO
TWOJEJ DYSPOZYCJI

Terapia leczenia uzależnień - oferta dla mieszkańców Brzegu Dolnego

W Ośrodku Przebudzenie pomagamy wygrać walkę z różnymi uzależnieniami – przede wszystkim z alkoholizmem i narkomanią. Terapia uzależnień dla mieszkańców Brzegu Dolnego ma na celu indywidualne wypracowanie sposobu na zerwanie z nałogiem.

Autorski program leczenia opiera się na 30-dniowej terapii, podczas której osoba z nałogiem ma okazję brania udziału w różnych spotkaniach i zajęciach. W trakcie całego pobytu nasi specjaliści dzielą się swoją wiedzą i sposobami na radzenie sobie z trudnymi emocjami oraz chęcią powrotu do nałogu. Stawiamy na stacjonarny, zamknięty odwyk alkoholowy w gronie zaufanych osób. Oferujemy pełną regenerację organizmu oraz zdobycie cennych umiejętności, a co najważniejsze – stałe wsparcie podczas trudnych początków.

Nasza terapia opiera się nie tylko na pomocy uzależnionemu, ale również na udzieleniu wsparcia współuzależnionym, czyli rodzinie i przyjaciołom.

Zachęcamy do jak najszybszego podjęcia decyzji o rozpoczęciu leczenia. Start terapii na wczesnym etapie uzależnienia oznacza łatwiejszy przebieg leczenia dla uzależnionego. Z tego powodu warto też namawiać osoby z nałogami do tego, aby zadbały o siebie i o swoje zdrowie.

Leczenie alkoholizmu w Brzegu Dolnym

Alkoholizm jest bardzo popularnym uzależnieniem, większość naszych pacjentów zmaga się z tym nałogiem. Mówi się, że w Polsce nawet około 850 tysięcy osób walczy z tą chorobą. Na alkoholizm narażone są osoby, które mają niskie poczucie własnej wartości, są mało asertywne czy obracają się w towarzystwie, które często pije.

Objawy, które mogą wskazywać na uzależnienie od alkoholu, to m.in. rezygnacja z dawnych pasji na rzecz spędzania czasu przy butelce lub kieliszku, przesunięcie granicy tolerancji na alkohol czy pojawienie się luk w pamięci.

Leczenie alkoholizmu w okolicach Brzegu Dolnego zawsze rozpoczyna się od detoksykacji organizmu, dopiero po tym etapie uzależniony może przystąpić do terapii, której zadaniem jest nauczenie pacjenta, jak zachować trzeźwość.

Leczenie narkomanii Brzeg Dolny

Uzależnienie od narkotyków silnie oddziałuje na organizm – niszczy zdrowie fizyczne i psychiczne, a także relacje z bliskimi. Zwykle zaczyna się od niewinnej ciekawości, aż przeradza się w potrzebę sięgania po większe dawki oraz mocniejsze narkotyki.

Do objawów narkomanii zalicza się wycofanie lub przebywanie w gronie nowego towarzystwa. Uzależniony jest często rozdrażniony, występują u niego wahania nastrojów. Konkretne objawy cielesne to np. przekrwione oczy, rozszerzone źrenice, ślady po wkłuciach – najczęściej na ramionach, nagły spadek wagi.

Narkomanię trzeba leczyć i to pod okiem specjalistów. Samodzielne wyjście z nałogu jest bardzo trudne ze względu na wystąpienie zespołu abstynencyjnego. Leczenie rozpoczyna się od detoksykacji, a następnie pacjent rozpoczyna psychoterapię.

Ośrodek leczenia uzależnień – dojazd z Brzegu Dolnego

Leczenie uzależnień oraz odtruć alkoholowych w Ośrodku Przebudzenie skierowane jest do osób uzależnionych z całej Polski, a w szczególności dla osób, które mieszkają na terenie Dolnego Śląska. Nasz ośrodek znajduje się bowiem w powiecie trzebnickim, we wsi Ligota Piękna. Z Brzegu Dolnego dojadą Państwo do nas maksymalnie w 40 minut! Najkrótsza trasa liczy sobie 30 km. Najlepiej wybrać trasę 341 w kierunku Starego Dworu.

Lokalizacja naszego ośrodka wiąże się z wieloma zaletami. Otoczenie jest bardzo malownicze, a bliskość natury pozytywnie wpływa na stan zdrowia pacjentów i ich samopoczucie.

Wszystkich mieszkańców Brzegu Dolnego, którzy zmagają się z uzależnieniami, zapraszamy do kontaktu w celu zarezerwowania miejsca oraz terminu w Ośrodku Przebudzenie.


Zapraszamy także pacjentów z innych miast

☏ +48 733 123 300
☏ +48 695 415 873