Loader

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień   |   Ośrodek Przebudzenie Wrocław

osrodekprzebudzenie@gmail.com       |       +48 733 123 300       |       +48 695 415 873

Leczenie uzależnień i alkoholizmu – Namysłów

Leczenie uzależnień

Jesteśmy grupą specjalistów posiadających odpowiednie doświadczenie do tego, by zajmować się kompleksowym leczeniem uzależnień. Dzięki zdobytej wiedzy byliśmy w stanie opracować autorski program terapeutyczny, dzięki któremu mogą Państwo podjąć skuteczną walkę z dowolnym nałogiem.

Niestety – w dzisiejszych czasach bardzo duża część społeczeństwa ma problem z używkami. Nastolatkowie, osoby dorosłe oraz starsze coraz chętniej sięgają po alkohol, papierosy czy narkotyki. Część tej grupy często też ucieka ze swoimi problemami w stronę hazardu, internetu lub zakupów.

Niezależnie od nałogu, pierwsze etapy uzależnienia są bardzo ciężkie w zidentyfikowaniu, co skutkuje tym, że okazjonalne picie lub wzięcie tabletki jest często bagatelizowane przez nałogowców oraz ich bliskich.

Nieleczony nałóg rozwija się w zaskakująco szybkim tempie. Uzależnienie wraz z biegiem czasu w pełni przejmuje kontrolę nad organizmem i psychiką człowieka. Alkoholik czy narkoman coraz częściej sięga po swoją ulubioną używkę – kolejną butelkę wódki lub dawkę silniejszego narkotyku.

Niestety długotrwałe trwanie w nałogu prowadzi tylko i wyłącznie do przykrych rzeczy. Człowiek prócz godności może stracić o wiele więcej – rodzinę, swój dorobek, prace, a w niektórych przypadkach nawet życie.

Każdy nałóg jest destrukcyjny, jednakże to alkohol i narkotyki to używki, które w bardzo szybkim tempie mogą doprowadzić człowieka do utraty życia.

Niezależnie od siły nałogu, trzeba jak najszybciej udać się na leczenie uzależnień.

Pomoc, którą Państwu proponujemy to szereg kompleksowych działań, które mają na celu przywrócenie równowagi psychice oraz organizmowi.

W ośrodku Przebudzenie zajmujemy się między innymi leczeniem narkomanii oraz alkoholizmu.

Leczenie alkoholizmu – odwyk i detoks | Namysłów

Choroba alkoholowa dotyka coraz większej części społeczeństwa. Bez żadnych ogródek można stwierdzić, że najwięcej ludzi cierpi na alkoholizm, który polega na utracie panowania nad ilością przyjmowanych trunków oraz zwiększenia częstotliwości ich spożywania.

Choroby tej w żadnym stadium nie można bagatelizować, ponieważ nieleczony alkoholizm może być tragiczny w skutkach – zarówno dla alkoholika, jak i dla jego rodziny.

Alkoholicy bardzo często zdają sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje niesie ze sobą picie alkoholu. Pomimo tego nie próbują nawet walczyć i w swój nałóg wchodzą jeszcze głębiej. Najgorsze jest to, że taka osoba im więcej pije, tym większy odczuwa wstyd, co jest powodem tego, że pije jeszcze więcej – koło się zapętla i z każdym kolejnym dniem jest coraz gorzej.

Początki alkoholizmu są bardzo trudne do zauważenia. Alkoholik zaczyna od okazjonalnego picia. Z czasem pije coraz więcej, jednakże w dalszym ciągu szuka znajomych, z którymi mógłby się napić. W ekspresowym tempie choroba przejmuje kontrolę nad alkoholikiem i ten zaczyna pić już codziennie, w pojedynkę.

Alkoholik nie wyobraża sobie dnia bez wypicia wódki lub piwa w takiej ilości, by poczuć szum w głowie.

W zaawansowanym stadium choroby alkoholowej osoba uzależniona całkowicie kontrolę nad ilością wypijanych trunków. Co ważne – pije codziennie do momentu tak zwanego „odcięcia”, czyli utraty świadomości i zaśnięcia.

Alkoholik na tym etapie chce oszukać bliskich oraz samego siebie. W tym celu zaczyna nałogowo kłamać oraz stosować szereg metod manipulacji. Efektem tego ma być zapewnienie rodziny oraz siebie, że problem nie jest tak duży, jakby się mogło wydawać. Niestety prawda jest bardziej okrutna – problem jest.

Objawy alkoholizmu w większości przypadków są do siebie bardzo podobne. Zaczyna się od tego, że osoba uzależniona zaczyna pić w samotności. Tolerancja na alkohol z czasem się zwiększa do takiego stopnia, że to, co starczy na kilka osób, dla alkoholika jest zbyt małą ilością.

Z czasem pojawiają się luki pamięciowe, czyli tak zwany „urwany film”. Zjawisko to występuje tak często, że alkoholik zaczyna mylić dni i wydarzenia.

Duża część alkoholików odczuwa bardzo duże poczucie wstydu w trakcie trzeźwości. Dociera do nich to, jaki problem ich spotkał. Niestety – zamiast się leczyć, alkoholik sięga po kolejną butelkę wódki, ponieważ jest to dla niego prostsze rozwiązanie.

W ośrodku odwykowym Przebudzenie proces leczenia alkoholizmu zaczynamy od przeprowadzenia detoksu. Zabieg ten ma na celu pozbycie się wszelkich toksyn, które powstały w organizmie alkoholika w skutek regularnego picia dużej ilości alkoholu.

Po przeprowadzeniu detoksykacji przechodzimy do właściwego leczenia alkoholizmu. Alkoholikowi proponujemy szereg różnych rozwiązań, które mają mu pomóc w wyjściu z nałogu – terapie indywidualne, terapie grupowe oraz edukacja.

Ośrodek odwykowy Przebudzenie – dojazd z miasta Namysłów

Oferta ośrodka Przebudzenie skierowana jest do mieszkańców całej Polski, w tym Namysłowa.

Zajmujemy się kompleksowym leczeniem takich uzależnień jak alkoholizm, narkomania, zakupoholizm, hazard oraz wiele innych.

Ośrodek Przebudzenie znajduje się w cichej oraz pięknej miejscowości Ligota Piękna, na ulicy Leszczynowej 29. Miejsce, do którego zapraszamy między innymi alkoholików i narkomatów, otoczone jest pięknym i zielonym terenem, co ułatwia wyjście nawet z najcięższego nałogu.

Do naszego ośrodka leczenia uzależnień serdecznie zapraszamy mieszkańców Namysłowa oraz okolic. W zależności od wybranej trasy, z Namysłowa do naszego ośrodka jest od 76 do 79 kilometrów.

☏ +48 733 123 300
☏ +48 695 415 873