Loader

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień   |   Ośrodek Przebudzenie Wrocław

ikonka e-mailosrodekprzebudzenie@gmail.com       |       ikonka telefonu+48 733 123 300       |       ikonka telefonu+48 695 415 873

Blog / Historie naszych pacjentów i ich drogi do zdrowia

terapia uzaleznien sesja grupowa

Historie naszych pacjentów i ich drogi do zdrowia

Przebudzenie - 14.06.2023

Rate this post

Alkoholizm to poważna i podstępna choroba. Może bowiem przez długi czas rozwijać się niezauważona przez osoby z otoczenia. Alkoholik najczęściej doskonale ukrywa swoje uzależnienie, które postępuje z dnia na dzień. Tylko podjęcie decyzji o leczeniu daje realną szansę na wyjście z nałogu i powrót do normalnego życia. 

Spis treści

Jak poradzić sobie z alkoholizmem?

Alkoholizm to choroba psychiczna polegająca na tym, że osoba uzależniona nie jest w stanie poradzić sobie z chęcią sięgania po trunki. W efekcie pije coraz więcej, przez co traci kontrolę nad swoim życiem. Z czasem zaczyna zaniedbywać swoje obowiązki domowe oraz zawodowe. Alkoholicy myślą tylko o tym, aby sięgnąć po alkohol, który wydaje się im skutecznym sposobem na ucieczkę od codziennych problemów. Jest to jednak bardzo złudne, gdyż alkohol tylko pogłębia różnego rodzaju kłopoty. Jednak z tym uzależnieniem można wygrać. Doskonałym dowodem na to są dwie historie, które zostały opisane niżej. Warto się z nimi zapoznać, aby przekonać się, że wyjście z alkoholizmu jest jak najbardziej możliwe. 

 

historia powrotu do zdrowia terapia alkoholowaHistoria Anny

”Mam 45 lat i nie piję od 4 lat. Moje uzależnienie zaczęło się tak samo, jak historie wiele innych osób. Najpierw piłam jednego drinka wieczorem na rozluźnienie. Im więcej było kłopotów w pracy oraz w domu, tym więcej alkoholu spożywałam, myśląc, że pomoże mi to znaleźć rozwiązanie. Wieczorne picie zamieniło się nagle na ogromną chęć sięgania po alkohol także w ciągu dnia. Zaniedbywałam przez to pracę, gdyż myślałam jedynie o tym, aby w końcu się napić. Po kilku latach, gdy nie mogłam sama uporać się ze swoim problemem alkoholowym, postanowiłam poprosić o pomoc. Mąż znalazł ośrodek, w którym przeszłam detoks. Nie był to łatwy czas, gdyż mój organizm mocno domagał się alkoholu. Jednak ogromne wsparcie najbliższych oraz wykwalifikowanego personelu sprawiły, że mój organizm skutecznie oczyścił się z resztek toksyn i był gotowy na dalsze leczenie.

Zdecydowałam się na odbycie odwyku w zamkniętym ośrodku, gdyż czułam, że tylko to może mi pomóc w zwalczeniu chęci sięgania po alkohol. Była to świetna decyzja. Spotkania z lekarzami oraz terapeutami pokazały mi, jak zmienić swoje myślenie i zacząć trzeźwe życie. Wiem, że alkoholikiem zostaje się do końca życia. Jednak po zakończeniu odwyku jestem o wiele silniejsza i potrafię skutecznie poradzić sobie z chęcią sięgania po alkohol. Wierzę w to, że moja silna wolna nigdy się nie złamie.”

 

Historia Antoniego 

“W tym miesiącu minie rok, od kiedy podjąłem decyzję o rozpoczęciu terapii alkoholowej. Nie mogłem sam uporać się ze swoim nałogiem. Piłem coraz więcej, straciłem rodzinę oraz przyjaciół. Gdy poczułem, że jestem sam, pogrążyłem się w swoim nałogu. Myślałem, że nie ma już dla mnie żadnego ratunku. Na szczęście na mojej drodze pojawiła się życzliwa osoba, która chciała mi pomóc. Skontaktowała się z ośrodkiem, który przeprowadza leczenie uzależnienia od alkoholu. Specjaliści podpowiedzieli, w jaki sposób ze mną rozmawiać, abym dał się przekonać na rozpoczęcie terapii. Było to trudne zadanie, ale ostatecznie podjąłem decyzję o tym, że udam się na leczenie. Uczęszczanie na regularne spotkania grupowe oraz indywidualne z terapeutą uświadomiły mi, z jak dużym problemem się borykałem. Spotkałem na nich nie tylko doświadczonych oraz skutecznych specjalistów, którzy doskonale wiedzą, jak pracować z takimi osobami, jak ja. Dodatkowo dużym wsparciem były dla mnie także inne osoby uczestniczące w terapii. Wiedza, że nie tylko ja zmagam się z problemami, dała i siłę do walki o moje nowe życie. Obecnie nie piję i czuję się z tym bardzo dobrze. Otaczam się ludźmi, którzy są dla mnie prawdziwym wsparciem. Podjąłem nową pracę i jestem w nowym związku. Próbuję ułożyć swoje życie na nowo w trzeźwości. Zachęcam do podjęcia terapii każdego, kto czuje, że traci kontrolę nad chęcią sięgania po alkohol. Z tym naprawdę można wygrać.

Jeśli chcesz aby Twoja historia podobnie się potoczyła i chcesz uzyskać pomoc w rozpoczęciu leczenia – skontaktuj się z nami.

☏ +48 733 123 300
☏ +48 695 415 873