+48 695 415 873     +48 733 123 300 osrodekprzebudzenie@gmail.com

OŚRODEK “PRZEBUDZENIE”: LECZENIE ODWYKOWE I TERAPIA

NASZĄ MISJĄ JEST TWOJA WOLNOŚĆ OD NAŁOGÓW

PRZEBUDZIMY CIĘ DO NOWEGO ŻYCIA

Misją naszego ośrodka odwykowego jest niesienie pomocy Osobom, którym alkohol oraz uzależnienia behawioralne każdego dnia kradną szczęście oraz sens życia. Jedną z dróg, która prowadzi do wyjścia z nałogu, jest leczenie odwykowe. Owa terapia pomaga wydostać się z zamkniętego kręgu samotności, bezsilności i strachu, które sprawiają, że każda próba walki z nałogu kończy się na niedotrzymanych obietnicach. Każda niedotrzymana obietnica, to  zatracanie wiary w siebie i swoje możliwości. Zachwianie poczucia własnej wartości przynosi z kolei poczucie wstydu, niepewności i chęci ucieczki. To prowadzi do bezradności, uciekania od bliskości i relacji, a w konsekwencji poszukiwania sposobów na rozładowanie napięcia i zażegnanie smutków. I tutaj zamyka się krąg niepowodzeń, które pchają Cię w stronę kieliszka, od którego tak bardzo pragniesz uciec.

 

REZULTAT NASZEJ TERAPII

Po zakończonej terapii odwykowej czeka Cię czas wielkiej próby – nowe, trzeźwe życie – dzięki leczeniu przejdziesz tę drogę bezpiecznie, odzyskasz szacunek do samego siebie i nauczysz się mówić o swojej przeszłości.

Jako ośrodek odwykowy wiemy, że to właśnie czas po zakończeniu terapii jest najtrudniejszy. Dlaczego? Ponieważ powracasz do miejsc i ludzi, którzy w dużym stopniu mogą kojarzyć się z nałogiem, trudnymi chwilami i cierpieniem. Chcemy dać Ci narzędzia, dzięki którym będziesz radził  sobie zarówno w nowym, jak i dawnym otoczeniu przywodzącym na myśl  wspomnienia i skojarzenia. Ogromnie zależy nam na tym, żebyś wiedział jakimi technikami i metodami radzić sobie w najtrudniejszych dla Ciebie chwilach. Dla nas liczy się Twój sukces, który będzie sukcesem na całe życie, a nie na krótką chwilę. Chcemy nauczyć Cię w jaki sposób radzić sobie z wahaniem, smutkiem czy niepewnością, tak, abyś nie krzywdził już siebie i najbliższych.

Właśnie to jest naszym celem, do którego będziemy dążyć już od pierwszego dnia Twojej terapii. Ale zacznijmy od początku…

…wielu ludzi wciąż dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie pełne jest heroizmu… – Max Ehrmann
Ośrodek odwykowy Przebudzenie

AUTORSKI PROGRAM LECZENIA UZALEŻNIEŃ

30-DNIOWA TERAPIA STACJONARNA Z ZAKWATEROWANIEM

Głęboka wiedza, praktyka kliniczna oraz doświadczenie naszej kadry pozwoliły nam opracować skuteczny, kompleksowy oraz konsekwentnie realizowany stacjonarny program leczenia odwykowego.

  • Nasza terapia odwykowa łączy regenerację organizmu z profesjonalnym wsparciem psychologicznym w formie indywidualnych konsultacji, spotkań grupowych oraz warsztatów terapeutycznych, podczas których postaramy się znaleźć źródło cierpienia i niepowodzeń. Będzie to pierwszy krok do wypracowania nowych metod radzenia sobie z problemem.
  • Wiemy, jak ważne jest odcięcie się od rzeczywistości, w której choroba dyktuje warunki, dlatego proponujemy co najmniej 30-dniową terapię odwykową z zakwaterowaniem, ponieważ tylko taka forma leczenia przynosi pożądane rezultaty. Dopiero po takim czasie ustępują objawy abstynencyjne oraz zmniejsza się natarczywość myśli krążących wokół alkoholu. To również minimalny czas pozwalający na zgłębienie wiedzy z zakresu alkoholizmu oraz akceptację tego, co miało miejsce w przeszłości. Okres, w którym będziesz przebywał na terenie naszego ośrodka i brał udział w terapiach odwykowych, musi być również wystarczający do tego, abyś nauczył się abstynenckiego stylu życia, a także rozpoznawania sygnałów, które dotychczas prowadziły do sięgnięcia po alkohol. Przede wszystkim jednak, czas spędzony w naszym ośrodku odwykowym powinien być na tyle długi, aby mieć szansę na zapobiegnięcie powrotu do choroby.

Dzięki temu jesteśmy pewni, że pomożemy i Tobie! Razem przejdziemy tę najtrudniejszą drogę w Twoim życiu, pomagając Ci wrócić na prostą i już więcej nie zboczyć z właściwego kursu. Oto więcej szczegółów na temat naszego Ośrodka:

PRYWATNA PLACÓWKA LECZENIA ALKOHOLIZMU BLISKO WROCŁAWIA

DYSKRECJA | ZIELONA OKOLICA | BLISKO MIASTA

Nasza prywatna placówka leczenia alkoholizmu i uzależnień behawioralnych znajduje się w miejscowości Ligota Piękna – zaledwie 10 km od północnej granicy Wrocławia.

Ośrodek „Przebudzenie” położony jest na tyle daleko, aby szybko zapomnieć o hałaśliwym zgiełku miasta i na tyle blisko, aby szybko tu przyjechać, a odwiedziny najbliższych nie sprawiały kłopotów z dojazdem.

Cicha, spokojna i zielona okolica to nieprzypadkowy wybór, ponieważ zależało nam na dyskrecji, pełnej anonimowości naszych Pacjentów oraz optymalnych warunkach leczenia.

Wiemy, że udało nam się to osiągnąć.

Dowiedz się więcej o kadrze naszej placówki

Skontaktuj się z nami już teraz, aby rozpocząć nowe życie bez nałogu.

Nasi pracownicy z chęcią odpowiedzą na każde Twoje pytanie.