Loader

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień   |   Ośrodek Przebudzenie Wrocław

osrodekprzebudzenie@gmail.com       |       +48 733 123 300       |       +48 695 415 873

OFERTA / ODWYK

Odwyk alkoholowy – ośrodek Przebudzenie Wrocław

Czujesz, że życie wymyka Ci się spod kontroli? Nie potrafisz oprzeć się pokusie sięgnięcia po alkohol? Pomożemy Ci. Specjalizujemy się w fachowej terapii odwykowej. Zdajemy sobie sprawę, że nałóg to złożony problem, który wpływa nie tylko na sferę fizyczną, ale także psychiczną.

Osoby uzależnione szukają wielu usprawiedliwień. W psychologii tendencja do racjonalizowania i okłamywania siebie oraz otoczenia określana jest jako „system iluzji i zaprzeczeń”. Alkoholik porównuje się z innymi, a swoje zachowanie tłumaczy stresem, przepracowaniem. Pierwszy krok w walce z alkoholizmem polega na przyznaniu się do swojej słabości.

Skoro chcesz wytrzeźwieć, potrzebujesz profesjonalnej pomocy. Nasz zespół składa się z fachowców z praktyką kliniczną, którzy mogą pochwalić się wieloma sukcesami. Współpracujemy z lekarzem, psychologiem, psychiatrą, psychoterapeutą oraz certyfikowanymi specjalistami terapii uzależnień.

Wyróżniamy się wysoką skutecznością, która wynika z ogromnego zaangażowania i oddania sprawie. Zapewniamy nie tylko najnowsze metody leczenia uzależnień, ale także wsparcie psychologiczne i pełną dyskrecję.

odtrucie alkoholowe

Sprawdź szczegóły naszej oferty i rozpocznij nowe życie bez nałogu!

DZIŚ JEST PIERWSZY DZIEŃ RESZTY TWOJEGO ŻYCIA – WYKORZYSTAJ GO NAJLEPIEJ JAK MOŻESZ!

Gwarantujemy Ci skuteczną terapię stacjonarną w Ośrodku otulonym zielenią, 100% anonimowość oraz komfortowe warunki.

Skontaktuj się z nami już teraz i pokonaj chorobę alkoholową.

detoksykacja

Profesjonalna terapia odwykowa - Przebudzenie Wrocław

Oferujemy kompleksową terapię. Jeśli planujesz zgłosić się na odwyk alkoholowy to nasz ośrodek jest miejscem, gdzie znajdziesz pomoc. Pierwszym etapem leczenia jest detoksykacja. Polega ona na usunięciu z organizmu toksyn, substancji aktywnych, metabolitów oraz uzupełnieniu składników odżywczych.

Długotrwałe spożywanie alkoholu wywołuje tzw. zespół abstynencyjny, któremu towarzyszą wahania ciśnienia, dokuczliwe bóle mięśni i stawów, potliwość, biegunki, zaburzenia rytmu serca, a także rozdrażnienie i niepokój. Odtrucie alkoholowe łagodzi objawy związane z odstawieniem używek, przywracając równowagę wodno-elektrolitową i poprawiając samopoczucie.

Kolejnym krokiem do odzyskania trzeźwości jest odpowiednio dobrana terapia odwykowa bazująca na resocjalizacji oraz edukacji uzależnionych. Z doświadczenia wiemy, że najlepsze efekty daje połączenie różnych form pomocy – indywidualnych spotkań z psychologiem, terapii grupowych.

Istotne jest również wsparcie ze strony bliskich lub osób, którym udało się wyjść z nałogu. Po zakończeniu odwyku warto uczestniczyć w spotkaniach grupy AA (anonimowych alkoholików), by mieć siłę i motywację do pokonywania trudności w życiu na trzeźwo.

Kiedy zgłosić się na odwyk alkoholowy?

Problem związany z nadużywaniem substancji psychoaktywnych bywa bagatelizowany. Zastanawiasz się, czy potrzebujesz odwyku? Sprawdź, czy zauważasz u siebie niepokojące objawy, jak np.: zwiększoną tolerancję na alkohol, luki w pamięci, zawężenie zainteresowań, ograniczenie spotkań towarzyskich do osób lubiących sięgać po wysokoprocentowe trunki.

Niepokojącymi sygnałami są uwagi ze strony bliskich, a także problemy w życiu prywatnym lub osobistym spowodowane nadmiernym spożywaniem środków odurzających. Jeżeli zdecydujesz na odwyk alkoholowy to zapraszamy do naszego ośrodka niedaleko Wrocławia. Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia się na termin terapii.