Loader

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień   |   Ośrodek Przebudzenie Wrocław

osrodekprzebudzenie@gmail.com       |       +48 733 123 300       |       +48 695 415 873

OFERTA - DETOKS ALKOHOLOWY

Odtrucie alkoholowe | Detox - Przebudzenie Wrocław

DETOKSYKACJA, CZYLI ODTRUCIA ALKOHOLOWE


Detoksykacja, czyli odtrucie alkoholowe, nazywane potocznie: detoksem, to pierwszy etap procesu zdrowienia w leczeniu uzależnień. Nadmierne zażywanie alkoholu, narkotyków lub innych substancji chemicznych czy farmakologicznych bezsprzecznie prowadzi do pogorszenia zdrowia fizycznego i psychicznego.

W chwili odstawienia substancji, która była przyjmowana regularnie i przez dłuższy czas, pojawia się zespół abstynencyjny. Objawy jakie mu towarzyszą to najczęściej: lęk, niepokój, rozdrażnienie, bezsenność, bóle mięśni i ciała, nadmierna potliwość, biegunki, zaburzenia pracy serca czy też wahania ciśnienia.

Wszystkie te nieprzyjemne symptomy związane są z nagłym odstawieniem nadużywanej substancji (alkohol, narkotyki, leki) i gwałtownej zmiany w procesie metabolicznym organizmu.

Bardzo trudno jest osobom uzależnionym, samodzielnie i bez odpowiedniej pomocy, poradzić sobie z pojawiającą się potrzebą ponownego zażywania substancji psychoaktywnych, w celu zmniejszenia skutków zespołu abstynencyjnego.

Właściwym sposobem na złagodzenie nieprzyjemnych i niebezpiecznych dla zdrowia objawów jest detoksykacja, czyli odtrucie alkoholowe, która ma na celu przywrócenie równowagi psychicznej i fizycznej osoby uzależnionej.

W ośrodku „Przebudzenie” przeprowadzamy - pod fachową opieką naszego zespołu medycznego- detoksykację od każdego środka psychoaktywnego – czyli od alkoholu, narkotyków i leków.

W trakcie leczenia detoksykacyjnego (odtrucia alkoholowego) prowadzone jest:
– usunięcie pozostałości substancji aktywnej i jej metabolitów;
– uzupełnienie niedoborów w składnikach odżywczych;
– przywrócenie równowagi wodno-elektrolitowej w organizmie.

odtrucie alkoholowe

Sprawdź szczegóły naszej oferty i rozpocznij nowe życie bez nałogu!

DZIŚ JEST PIERWSZY DZIEŃ RESZTY TWOJEGO ŻYCIA – WYKORZYSTAJ GO NAJLEPIEJ JAK MOŻESZ!

Gwarantujemy Ci skuteczną terapię stacjonarną w Ośrodku otulonym zielenią, 100% anonimowość oraz komfortowe warunki.

Skontaktuj się z nami już teraz i pokonaj chorobę alkoholową.

detoksykacja

Detox alkoholowy we Wrocławiu

Odtrucie alkoholowe musi być prowadzone pod fachową opieką lekarza, aby w razie potrzeby móc szybko zareagować. Zdarza się, że oprócz typowych objawów zespołu abstynencyjnego, odstawieniu alkoholu towarzyszą: padaczka, zaburzenia pracy serca, majaczenie.

Detoksykacja powinna być dostosowana do wieku oraz stanu pacjenta. Czasem konieczna jest aplikacja środków uspokajających, a proces oczyszczania organizmu z toksyn należy rozłożyć w czasie. Odtrucia alkoholowe bez nadzoru personelu medycznego są niebezpieczne dla zdrowia.

Przed podjęciem detoksykacji zaleca się wykonanie badań laboratoryjnych oraz przeprowadzenie szczegółowego wywiadu. Lekarz pyta się m.in. o przebyte schorzenia, przewlekłe choroby. Ważna jest również informacja na temat tego, czy wcześniej pojawiały się dolegliwości związane z odstawieniem napojów wysokoprocentowych.

Jeśli pacjent w przeszłości bardzo źle znosił objawy pojawiające się po zakończeniu ciągu alkoholowego, personel medyczny musi o tym wiedzieć. To cenna wskazówka, która ułatwi planowanie procesu leczenia. Z odtrucia alkoholowego mogą korzystać osoby w każdym wieku i znajdujące się w różnym stadium nałogu. Pierwsze efekty są odczuwalne w niedługim czasie po podaniu kroplówek z witaminami, glukozą, solą fizjologiczną. Całkowite pozbycie się toksyn z organizmu może potrwać kilka dni.

Zgłoś się na profesjonalne odtrucie alkoholowe

Oczyszczenie organizmu powinno być realizowane w specjalistycznych placówkach. Ośrodek, który prowadzimy to idealne miejsce na rozpoczęcie terapii. Dysponujemy wykwalifikowanym zespołem z doświadczeniem klinicznym. Decydując się na leczenie alkoholizmu w naszej placówce, możesz być pewien, że jesteś pod fachową opieką.

Współpracujemy z lekarzem – absolwentem wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W skład personelu wchodzą również: psycholog, asystent socjalny, psychiatra, psychoterapeuta, a także certyfikowani specjaliści terapii uzależnień. Angażujemy się w wykonywane obowiązki, co sprawia, że możemy pochwalić się wieloma sukcesami, z których jesteśmy dumni.

Poprawnie przeprowadzona detoksykacja nie tylko oczyszcza organizm, ale również polepsza samopoczucie. Pomaga w pozbyciu się rozdrażnienia, niepokoju, lęku. Warto pamiętać, że odtrucie alkoholowe to zaledwie początek leczenia. Kolejnym etapem jest fachowa terapia pod okiem specjalistów.

Alkoholoodtrucie - Twoja szansa na lepsze jutro

Najlepsze efekty daje połączenie indywidualnych oraz grupowych sesji psychologicznych. Należy także szukać wsparcia we wspólnotach AA. Życie na trzeźwo, szczególnie w początkowym okresie przysparza wielu trudności. Nierzadko trzeba na nowo układać swoje sprawy prywatne i zawodowe. Stąd też pomoc innych osób w tym czasie jest niezwykle istotna.

Jeśli chcesz zgłosić się na odtrucie alkoholowe, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i udzielimy Ci szczegółowych informacji na temat leczenia. Oferujemy kompleksową pomoc obejmującą diagnostykę, dobór odpowiedniej diety, a także fachową terapię psychologiczną.