Loader

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień   |   Ośrodek Przebudzenie Wrocław

osrodekprzebudzenie@gmail.com       |       +48 733 123 300       |       +48 695 415 873

OFERTA - DETOKS ALKOHOLOWY

Odtrucie alkoholowe | Detox - Przebudzenie Wrocław

DETOKSYKACJA, CZYLI ODTRUCIA ALKOHOLOWE


Detoksykacja, czyli odtrucie alkoholowe, nazywane potocznie: detoksem, to pierwszy etap procesu zdrowienia w leczeniu uzależnień. Nadmierne zażywanie alkoholu, narkotyków lub innych substancji chemicznych czy farmakologicznych bezsprzecznie prowadzi do pogorszenia zdrowia fizycznego i psychicznego.

W chwili odstawienia substancji, która była przyjmowana regularnie i przez dłuższy czas, pojawia się zespół abstynencyjny. Objawy jakie mu towarzyszą to najczęściej: lęk, niepokój, rozdrażnienie, bezsenność, bóle mięśni i ciała, nadmierna potliwość, biegunki, zaburzenia pracy serca czy też wahania ciśnienia.

Wszystkie te nieprzyjemne symptomy związane są z nagłym odstawieniem nadużywanej substancji (alkohol, narkotyki, leki) i gwałtownej zmiany w procesie metabolicznym organizmu.

Bardzo trudno jest osobom uzależnionym, samodzielnie i bez odpowiedniej pomocy, poradzić sobie z pojawiającą się potrzebą ponownego zażywania substancji psychoaktywnych, w celu zmniejszenia skutków zespołu abstynencyjnego.

Właściwym sposobem na złagodzenie nieprzyjemnych i niebezpiecznych dla zdrowia objawów jest detoksykacja, czyli odtrucie alkoholowe, która ma na celu przywrócenie równowagi psychicznej i fizycznej osoby uzależnionej.

W ośrodku „Przebudzenie” przeprowadzamy - pod fachową opieką naszego zespołu medycznego- detoksykację od każdego środka psychoaktywnego – czyli od alkoholu, narkotyków i leków.

W trakcie leczenia detoksykacyjnego (odtrucia alkoholowego) prowadzone jest:
– usunięcie pozostałości substancji aktywnej i jej metabolitów;
– uzupełnienie niedoborów w składnikach odżywczych;
– przywrócenie równowagi wodno-elektrolitowej w organizmie.

odtrucie alkoholowe

Sprawdź szczegóły naszej oferty i rozpocznij nowe życie bez nałogu!

DZIŚ JEST PIERWSZY DZIEŃ RESZTY TWOJEGO ŻYCIA – WYKORZYSTAJ GO NAJLEPIEJ JAK MOŻESZ!

Gwarantujemy Ci skuteczną terapię stacjonarną w Ośrodku otulonym zielenią, 100% anonimowość oraz komfortowe warunki.

Skontaktuj się z nami już teraz i pokonaj chorobę alkoholową.

detoksykacja

Detox alkoholowy we Wrocławiu

Odtrucie alkoholowe musi być prowadzone pod fachową opieką lekarza, aby w razie potrzeby móc szybko zareagować. Zdarza się, że oprócz typowych objawów zespołu abstynencyjnego, odstawieniu alkoholu towarzyszą: padaczka, zaburzenia pracy serca, majaczenie.

Detoksykacja powinna być dostosowana do wieku oraz stanu pacjenta. Czasem konieczna jest aplikacja środków uspokajających, a proces oczyszczania organizmu z toksyn należy rozłożyć w czasie. Odtrucia alkoholowe bez nadzoru personelu medycznego są niebezpieczne dla zdrowia.

Przed podjęciem detoksykacji zaleca się wykonanie badań laboratoryjnych oraz przeprowadzenie szczegółowego wywiadu. Lekarz pyta się m.in. o przebyte schorzenia, przewlekłe choroby. Ważna jest również informacja na temat tego, czy wcześniej pojawiały się dolegliwości związane z odstawieniem napojów wysokoprocentowych.

Jeśli pacjent w przeszłości bardzo źle znosił objawy pojawiające się po zakończeniu ciągu alkoholowego, personel medyczny musi o tym wiedzieć. To cenna wskazówka, która ułatwi planowanie procesu leczenia. Z odtrucia alkoholowego mogą korzystać osoby w każdym wieku i znajdujące się w różnym stadium nałogu. Pierwsze efekty są odczuwalne w niedługim czasie po podaniu kroplówek z witaminami, glukozą, solą fizjologiczną. Całkowite pozbycie się toksyn z organizmu może potrwać kilka dni.

Zgłoś się na profesjonalne odtrucie alkoholowe

Oczyszczenie organizmu powinno być realizowane w specjalistycznych placówkach. Ośrodek, który prowadzimy to idealne miejsce na rozpoczęcie terapii. Dysponujemy wykwalifikowanym zespołem z doświadczeniem klinicznym. Decydując się na leczenie alkoholizmu w naszej placówce, możesz być pewien, że jesteś pod fachową opieką.

Współpracujemy z lekarzem – absolwentem wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W skład personelu wchodzą również: psycholog, asystent socjalny, psychiatra, psychoterapeuta, a także certyfikowani specjaliści terapii uzależnień. Angażujemy się w wykonywane obowiązki, co sprawia, że możemy pochwalić się wieloma sukcesami, z których jesteśmy dumni.

Poprawnie przeprowadzona detoksykacja nie tylko oczyszcza organizm, ale również polepsza samopoczucie. Pomaga w pozbyciu się rozdrażnienia, niepokoju, lęku. Warto pamiętać, że odtrucie alkoholowe to zaledwie początek leczenia. Kolejnym etapem jest fachowa terapia pod okiem specjalistów.

Najlepsze efekty daje połączenie indywidualnych oraz grupowych sesji psychologicznych. Należy także szukać wsparcia we wspólnotach AA. Życie na trzeźwo, szczególnie w początkowym okresie przysparza wielu trudności. Nierzadko trzeba na nowo układać swoje sprawy prywatne i zawodowe. Stąd też pomoc innych osób w tym czasie jest niezwykle istotna.

Jeśli chcesz zgłosić się na odtrucie alkoholowe, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i udzielimy Ci szczegółowych informacji na temat leczenia. Oferujemy kompleksową pomoc obejmującą diagnostykę, dobór odpowiedniej diety, a także fachową terapię psychologiczną.