+48 695 415 873     +48 733 123 300 osrodekprzebudzenie@gmail.com

Detoksykacja, czyli odtrucia alkoholowe – czym jest i jak przebiega?

Detoksykacja, czyli odtrucie, nazywane potocznie: detoksem, to pierwszy etap procesu zdrowienia w leczeniu uzależnień. Nadmierne zażywanie alkoholu, narkotyków lub innych substancji chemicznych czy farmakologicznych bezsprzecznie prowadzi do pogorszenia zdrowia fizycznego i psychicznego.

W chwili odstawienia substancji, która była przyjmowana regularnie i przez dłuższy czas, pojawia się zespół abstynencyjny. Objawy jakie mu towarzyszą to najczęściej: lęk, niepokój, rozdrażnienie, bezsenność, bóle mięśni i ciała, nadmierna potliwość, biegunki, zaburzenia pracy serca czy też wahania ciśnienia.

Wszystkie te nieprzyjemne symptomy związane są z nagłym odstawieniem nadużywanej substancji (alkohol, narkotyki, leki) i gwałtownej zmiany w procesie metabolicznym organizmu. Bardzo trudno jest osobom uzależnionym, samodzielnie i bez odpowiedniej pomocy, poradzić sobie z pojawiającą się potrzebą ponownego zażywania substancji psychoaktywnych, w celu zmniejszenia skutków zespołu abstynencyjnego. Właściwym sposobem na złagodzenie nieprzyjemnych i niebezpiecznych dla zdrowia objawów jest detoksykacja, która ma na celu przywrócenie równowagi psychicznej i fizycznej osoby uzależnionej.

W ośrodku „Przebudzenie” przeprowadzamy -pod fachową opieką naszego zespołu medycznego- detoksykację, od każdego środka psychoaktywnego – czyli od alkoholu, narkotyków i leków.
W trakcie leczenia detoksykacyjnego prowadzone jest:
– usunięcie pozostałości substancji aktywnej i jej metabolitów;
– uzupełnienie wszelkich niedoborów w składnikach odżywczych;
– przywrócenie równowagi wodno-elektrolitowej.

KONTAKT TELEFONICZNY:
733 123 300